Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364210 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3600 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 21:03:43 »
A daralo a lgfontosabb h jo legyenBarki barmit mond.

Jessz, minden pénzt az őrlőbe!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3601 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 09:38:11 »
Akkor nem fogalmaztam világosan: ott vagyok elégedetlen a Saeco Poemia-val, hogy esetleges a hőmérséklet-szabályozása. Tapasztalati úton sikerült belőni, hogy bekapcsolom, adott idő után átöblítem, majd azonnal kávét főzök, és akkor OK, de ha elmulasztom akkor túlmelegszik és akkor már nem olyan ízű. Kb ennyi a bajom vele.

Amit szeretnék, az erre egy megoldás (a neten egyébként vannak videók akik átépítették ezt a gépet PID vezérlővel, de ezt mellőzném, mert nem csak én használom, http://www.cyberelectronics.org/?p=315 akit érdekel).

Amit szeretek benne, az nyomásszelepes portafilter, de ha muszáj megtanulok tamperelni.

Szóval van-e olyan gép, amiben mondjuk PID van, de olcsóbb mint 100e? Amúgy a Lelit Anna már közel van, lehet az lesz.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3602 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 10:08:56 »
Új gép tudomásommal nincs.

Gaggia Classicot szoktak PID-del ennyiért adni. Vagy megveszed PID nélkül, és kb. 10-ért beleteszik, vagy beleteszed te magad.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3603 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 10:13:53 »
OK, kösz. Lelit kiesett, borzalmasakat írnak róla (pl http://www.coffeegeek.com/reviews/consumer/lelitpl042let/buyerbeware)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3604 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 10:20:43 »
Ez nem az a Lelit btw.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3605 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 10:51:02 »
OK, kösz. Lelit kiesett, borzalmasakat írnak róla (pl http://www.coffeegeek.com/reviews/consumer/lelitpl042let/buyerbeware)

Nem kekeckedésből, lehet hogy a többiek ismerik a setup-odat a Saeco-n kívül, de ugye rendes darálód már van? Graef 702 az alja.

Mielőtt elköltesz egy 100ast, azért tudd, hogy a nyomásfokozó kar a darálmány minőségét igyekszik kiküszöbölni. Szóval ha tönkre megy a Saeco-d, és veszel 100eért bármit, de rossz minőségű darálmánnyal dolgozol, az eredmény valószínűleg rosszabb lesz, mint a Saeco-val volt.

Amúgy egy időben kíváncsiságból nézegettem, hogy ha tönkre menne a Gaggia Carezza-m, akkor a Poemia járható út-e.
A Poemia-t is át lehet alakítani, nem tudom mibe kerül persze, de gyakorolni érdemes lehet, mielőtt upgrade-elsz. Több videója van ennek a csatornának Poemia témában.
https://www.youtube.com/watch?v=9EEyu2cKNOE

Ha nem mondtam újat, akkor jó, és bocs hogy beleugattam, de inkább essen szó róla feleslegesen, mint kallódjon el, és csalódás legyen egy 100ezres költekezés.








Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3606 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 11:10:51 »
Kösz a válaszokat. Az én helyzetem az, hogy a Saeco Poemia, ami kb 30e forint, + Solis Scala daráló olyan eszpresszót csinál, ami nekem ízlik. Tudom, hogy ez nem az a kategória amivel barristaversenyeket nyer az ember, de jelenleg kb ennyi az igényem kávéban, ami érdekel az hogy kicsit tartósabb legyen a gép maga, esetleg a hőmérséklet valamivel egyenletesebb, de kivárom amíg felfűt.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a 30 ezres Saeco és a 150-200 ezres ajánlottak között van-e valami. A Solis Scala darálót megtartom, és ha ehhez beruházok egy nagyon tuti gépbe akkor kb úgy járok, mint aki sokmegapixeles fényképezőgépet vesz vacak lencsével.

No ezt nem is láttam, csak most, bocs. Azért meghagyom az előbbit.
Szerintem azt a pénzt amit főzőre akarsz költeni, költsd darálóra, és fordítva. Bár tudom darálót nem kerestél, de fontosabb mindennél.
Graef 702vel meg Minipresso-val olyan presszót főzök, hogy lusta vagyok a fejtömítést berakni a Gaggia-mba, pedig már hónapo óta megvettem.
Szerintem.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3607 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 12:21:19 »
Igen, daráló csere is tervben van, de hosszabb távon, még használom a Solist. Nekem nem ad rossz kávét, igaz, hogy a leírások szerint elég heterogén a gyártási minőség, lehet jobb példányt fogtam ki. És persze ismert hibája, hogy eszpresszó-finomságú őrlemény szétszedi a mechanikát már középtávon; nekem egyelőre ez se jelentkezett. Valszeg alulinformált voltam amikor megvettem, de utólag szerencsém volt vele.

A tervezett utód egy Graef 702, lehet akkor előbb az lesz. Azt mennyire kell karbantartani, és van-e hozzá alkatrész normális áron?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3608 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 12:31:04 »
Ha jól tudom, normális szervíze van a Graef-nek, én az enyémmel még nem csináltam semmit 3 és fél év alatt, csak daráltam. Igaz, többet darálunk vele filterhez, mint presszóhoz (ez nem tudom hogy befolyásolja-e az tárcsák/kúpok esetleges kopását), de jópár kg kávé átment már rajta ezidő alatt.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3609 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 15:52:15 »
Igen, full szervizelhető. Van magyar szerviz is.

Igen, daráló csere is tervben van, de hosszabb távon, még használom a Solist. Nekem nem ad rossz kávét, igaz, hogy a leírások szerint elég heterogén a gyártási minőség, lehet jobb példányt fogtam ki. És persze ismert hibája, hogy eszpresszó-finomságú őrlemény szétszedi a mechanikát már középtávon; nekem egyelőre ez se jelentkezett. Valszeg alulinformált voltam amikor megvettem, de utólag szerencsém volt vele.

A tervezett utód egy Graef 702, lehet akkor előbb az lesz. Azt mennyire kell karbantartani, és van-e hozzá alkatrész normális áron?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3610 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 18:52:45 »
Darálóban nekem szimpik ezek a kis kézi cuccok, bár azért húzós az áruk. A fateromnál egy batár La Pavoni Zip van. Állítólag egész jó, mondta az öreg, hogy "valami fórumról" vette valakitől felújítva egy húszasért. Furcsa, az ő szerzeményei is mindig egy húszasba kerülnek, mint az én borotváim is sztenderden 5 rugó voltak mind. :D De azt még szerintem az ötödik szomszéd is hallja, ha beröffenti. Szóval a szöveg az ezekről is kis tekerentyűkről, hogy őrlési minőségük a többszörösébe kerülő elektromosokéval vetekszik. Hát nem tudom, szerintem a 21. században lehetne valami egzaktabb mérőszám is, mint, hogy "jobban kinyílnak a gyümölcsös ízek", de mindegy. Dicsérik a Pharost, de jézusom több mint 100 rugóért hogy néz már ki és miért kell egy negyedórás oktatóvideót csinálni a beállításáról? Mintha én terveztem volna.

De van egy Hiku nevű kickstarteres csoda, 200 dollárba fáj, eszpresszóképesként reklámozzák és most kezdik postázgatni. A hype lecsengése után ránézek a review-kra, ez még talán a fájdalomküszöbön belül lenne.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3611 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 22:42:25 »
Van két szuper mérőszám is:

Az egyik az eloszlás görbe, ami az őrlő által - adott kávéval - elért szemcseméretek eloszlását adja, adott "fokozatra" állítva az őrlőt. Értelemszerűen minél homogénebb, annál jobb az őrlő.

A másik nehezebb pálya, az őrlés utáni elkészült kávé tds (Teljes kioldott szárazanyag) mérése, itt mondjuk hiperprecízen tartani kellene a kávékészítés módszerét azonos szinten, ezért elég nehéz következtetni bármire, de elvileg magasabb tds = jobb őrlő (kb.) azonos kávéból, azonos módszerrel elkészítve.

Amúgy meg valahol igaza van, aki a "jobban kinyílnak a gyümölcsös ízek"-kel érveli a a jobb őrlőt, mert _szerintem_ minden fejlesztésnek akkor van értelme a kávéval kapcsolatban, ha annak van ízben érzékelhető hatása a végeredményre. Amit pedig igen, több száz dolog befolyásol.  :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3612 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 19:51:27 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3613 Dátum: 2018. Augusztus 23. - 08:38:18 »
Valszeg rászánom magam a Graef 702-re, mert az örlőm nem fogja sokáig húzni. Két kérdés:

1. Ez ugye házi használatra bőven elég? Nézegettem a Graef többi típusát, azoknál úgy látom nagyobb a tartály meg minden, de ahol napi 5-10 eszpresszó készül el max a háztartásban ott gondolom jól elleszek ezzel.

2. Látom hogy akciósan csomagban a Graef Pivalla kávégéppel, erről mit érdemes tudnom?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3614 Dátum: 2018. Augusztus 23. - 11:06:37 »
1. Elég, ez a belépő szintű őrlő. A szimplát 9-10g-ból, a duplát 18-20g-ból készítem. Egyszerre ekkora tartályra/garatra van szükséged, többre nem. Szerintem.

2. Sajnos erre nem tudom a választ.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici