Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362755 alkalommal)

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3615 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 19:12:32 »
Sic, köszi így utólag is az infókat. Bátyám vett egy ilyen DeLonghit, nem kis részben az én ajánlásomra. Megkérdezhetem, hogy milyen tampert használsz hozzá? Szülinapjára veszek neki valami kis csecsebecsét, aztán kapóra is jön ez a kávébuzulás. 51-es vagy 52-es a jobb?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3616 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 22:35:20 »
Én levettem a gyárit a házról, azt használom, ha használom. 51-es való hozzá elvileg, de az 52 is jó.

A kosár viszont sokkal fontosabb, ha nem akarja a gyári nyomásfokozósokat használni, akkor ki lehet venni a támasztékot, de lehet normális 15 g-os kosarat is venni hozzá: https://www.amazon.com/Pavoni-Millenium-Later-Filter-Basket/dp/B00IAEQJTO AVX-től lehetett régebben rendelni.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3617 Dátum: 2018. Szeptember 01. - 10:22:26 »
Ha vki ilyet keres epp
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=136&t=122000
A daralo mwgvan meg es itt van gorum kedvezmeny is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3618 Dátum: 2018. Szeptember 01. - 10:23:22 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3619 Dátum: 2018. Szeptember 01. - 13:10:24 »
Foglalom! Milyen fórumkedvezmény van?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3620 Dátum: 2018. Október 13. - 09:22:32 »
Kávés kérdés: praktikus okokból úgy alakult, hogy miután otthon megvolt az upgrade, az irodámba bevittem a régi Saeco Poemia gépemet, és E.S.E podokkal fogom használni.

Ennek kompromisszumaival tisztában vagyok, de örülnék neki ha tudnátok ajánlani podokat, amik megfizethetőek, hozzáférhetőek, és viszonylag normális kávét adnak (mégegyszer: a mérce nem az ideális eszpresszó, hanem az amit ez a technológia tud). LIDL pl van a közelemben, a sajátmárkásukat próbálta már vki?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3621 Dátum: 2018. Október 14. - 09:10:19 »
Én ezeket próbáltam:

https://www.kavegourmet.hu/spl/753655/KAVEPARNA-E-S-E-POD - Mokasol, Il Mingardi fasza volt.

http://www.covimcaffe.hu/termekek - Mind fasza

http://mindenamikave.hu/index.php/webaruhaz/category/view/21.html

http://www.baristaszakuzlet.hu/category.php?id=21 Innen a la piantagione del caffe POD-ok voltak egészen kiemelkedően jók
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
vízforraló
« Válasz #3622 Dátum: 2018. November 17. - 09:27:26 »
Már régóta foglalkoztat a beállított hőmérsékleten tartó vízforraló kérdése teázáshoz. Még a végén a filter kávét is megszeretném talán. Erről mi a véleményetek, vagy úgy általában milyen eszközt használtok a célra?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3623 Dátum: 2018. November 17. - 11:02:45 »
Maghőmérőt. Mindenképpen kiforralom a vizet. Onnan meg visszahűl. Én ezt tuti skippelném.
Milyen pluszt ad?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3624 Dátum: 2018. November 17. - 14:56:12 »
Szerintem is a hőmérő a jó megoldás. Elektromos maghőmérők általában tudnak olyat hogy jelzik amikor eléri a megfelelő hőmérsékletet (csipog), de kiváló low-tech megoldás egy hagyományos, 100 fokot bíró, élelmiszerhez alkalmaz hőmérő is.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3625 Dátum: 2018. November 17. - 17:52:16 »
Értem és köszönöm.

"Milyen pluszt ad?" - Én úgy képzeltem, hogy a beállított hőmérsékleten tartja a rajta tartott vizet, vagy tévedek? Nekem ez lenne a fontos, teák többszöri leöntéséhez használnám elsősorban.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3626 Dátum: 2018. November 17. - 20:26:36 »
Ha ilyen funkció kell, akkor a képen látható gombok alapján ("hold") amit belinkeltél valszeg tudja.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3627 Dátum: 2018. November 17. - 20:27:41 »
Igen, a fő cél ez lenne. Meg egy tetszetős vízforraló, ami nem foglal el sok helyet. :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:vízforraló
« Válasz #3628 Dátum: 2018. November 18. - 10:51:14 »
Én nem használok ilyet. Csak világos pörkölésű kávét iszok, forralt vízzel öntöm föl. Egy időben a Daráló podcast Telegram csatornáján ki is volt tűzve: 60g/l kávé, 98+ fokos víz, semmi voodoo.

Amikor olvasgattam a kancsókról, több embernek volt vele problémája: nem stabil a szabályozás-vezérlés, valoszinüleg az érzékelő is melegszik, és olyankor már nem stabil. Tehát számomra pont a lényegét veszti így el, ha 97 fokos vizet akarok, akkor az 97 fokos legyen mindig. Minden pontján. Egyáltalán nem triviális ez 1-1,5 liter folyadéknál, csak a gravitációs keverés mellett.

Ha neked pontosas x fokos víz kell, akkor én is a kézi forralás + jól reagáló maghőmérő mellett szavaznék, egy sztenderd hattyúnyakú kiöntő kancsóval, azzal azért jó lehet szabályozni a kifolyást, ha az érdekes.

Itt nézegethetsz: https://www.coffeedesk.com/search/kettle/

Már régóta foglalkoztat a beállított hőmérsékleten tartó vízforraló kérdése teázáshoz. Még a végén a filter kávét is megszeretném talán. Erről mi a véleményetek, vagy úgy általában milyen eszközt használtok a célra?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3629 Dátum: 2018. November 18. - 13:48:26 »
Egy szép Hario kancsó jó is. Kielégíti az ember szépérzékét.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici