Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362748 alkalommal)

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3720 Dátum: 2019. Október 09. - 13:08:16 »
Helyet se foglal sokat, nem lesz kávézó a konyhádból, ahogy mosoda sem leszel attól hogy van otthon mosógép, vagy termálfürdő hogy van otthon melegvíz.

Oké, valóban feleslegesen túloztam, hiszen kotyogós+daráló beszerzéséről volt szó (: Sőt, én is egészen kedvet kaptam az itthoni főzéshez...

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3721 Dátum: 2019. Október 09. - 13:14:18 »
A szarvasi nem azért szar, mert bádogból van, hanem azért, mert 100 fokos vízzel old ki olyan anyagokat a kávéból, amik rossz ízűek, és főleg nem tesznek jót az embernek.

Eszembe jutott egy tipp (szintén az említett videóban hallottam), ami a fentiekkel összhangban ésszerűnek tűnik, és ha legközelebb főznék kotyogóban, biztosan kipróbálnám. Az őrlemény forróságban töltött idejének minimalizálása érdekében eleve forró vízzel töltik fel a tartályt, és úgy töltik meg, szerelik össze. Elvileg ez a rendeltetésszerű használat. Van erről tapasztalatotok?

Van, igaz, nem szarvasival, hanem Bialetti-vel. Sógor így szokta. Nem rossz, javít a helyzeten, nálam annyira nem ütött be ez a mokka világ.

Sic nagyon jól összeszedte. Én Ebay-es kalita klónnal filterezek jóideje. 7-800 Forint. Meg kerámia Melittával. Papír kapható hozzá mindenfelé, de azért a Melitta papír jobb, érződik a különbség. Kávézóban ittam V60-at, hát, én nem úgy készítem, sűrűbb italt csurgatunk. És amúgy ilyen szempontból filter vonalon is lehet játszani a készítési móddal (örlemény finomság, víz hőfok, előáztatás)

Én még feldobnám a Minipresso-t is, egy a baj vele, iszonyat nehezen takarítható. Nekem mondjuk kínai klón van, nem tudom a Wacaco ilyen szempontból jobb-e. A végeredmény tényleg presszó ital.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3722 Dátum: 2019. Október 09. - 17:25:09 »
Nekem Wacaco Nanopresso van. Jól takarítható, egyetlen amire ügyelni kell hogy 1-2x át kell rajta engedni forró vizet, mert különben az első főzésnél hideg lesz. Tábori körülmények közt (Észak-Norvégia kempingjei, ahol 500km-es körzetben nem lehet normális kávét kapni, bár drágát igen ;)) használtam. Rendesen meg van csinálva és szeretem de nem tudom hogy a mindennapi tartós használatot bírná-e évekig, jobbfajta műanyag. A másik, hogy a forró vízzel nem lehet sokáig várakozni, mert akkor elhűl, kell egy kis gyakorlat hozzá hogy kávé legyen de égési sérülés ne.

És persze nem olcsóbb mint egy alap karos.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3723 Dátum: 2019. Október 09. - 21:47:26 »
A szarvasi nem azért szar, mert bádogból van, hanem azért, mert 100 fokos vízzel old ki olyan anyagokat a kávéból, amik rossz ízűek, és főleg nem tesznek jót az embernek.

Eszembe jutott egy tipp (szintén az említett videóban hallottam), ami a fentiekkel összhangban ésszerűnek tűnik, és ha legközelebb főznék kotyogóban, biztosan kipróbálnám. Az őrlemény forróságban töltött idejének minimalizálása érdekében eleve forró vízzel töltik fel a tartályt, és úgy töltik meg, szerelik össze. Elvileg ez a rendeltetésszerű használat. Van erről tapasztalatotok?

Van. Sehogy máshogy nem érdemes használni a kotyogót.

Pro tipp: egy jó IMS felső szűrő egy nagyságrendet azért dob rajta. Persze csak ha az őrlő - víz - kávé szentháromság már megvan.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Serpenthelm

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3724 Dátum: 2019. Október 09. - 23:20:09 »
No, hát ennyi dolgon átrágni magamat, igen, oké, majd lesz valami a javasolt dolgokból! :D Köszönöm!
A vízzel kapcsolatban: Melyik az a vízparaméter, amelyik állandó értéken tartása fontos?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3725 Dátum: 2019. Október 11. - 12:46:24 »
A víz egyszerre egyszerű, és összetett kérdés. :) Nincs ultimate csodavíz, ami minden kávéval jól működik.

A gép és az ízek szempontjából ökölszabályként érdemes alacsony (150ppm alatt) oldott ásványianyag tartalommal dolgozni. Ezen belül a két fontos paraméter a karbonát- (puffer) és a magnézium-tartalom. Leegyszerűsítve: A puffer felel az íz érzékelés során azért, hogy a kávéban benne lévő savak közül mennyit érzel, a magnézium pedig azért kell, hogy kioldja a kávéban lévő cukrot (nem vicc). MélyVÍZ :) : https://baristahustle.com/blog/diy-water-recipes-the-world-in-two-bottles/

Az én jelenlegi tapasztalatom szerint a legjobb, ha olyan vízzel készíted a kávét, amit a pörkölőnél van, hiszen ő azzal végzi a minőségellenőrzést, kvázi arra profiloz.

No, hát ennyi dolgon átrágni magamat, igen, oké, majd lesz valami a javasolt dolgokból! :D Köszönöm!
A vízzel kapcsolatban: Melyik az a vízparaméter, amelyik állandó értéken tartása fontos?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Serpenthelm

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3726 Dátum: 2019. Október 13. - 10:47:38 »
Nos hát, ez érdekes, vagy annyira nem is, mivel a különböző vizeknek érezhetően más az íze. (na ezt persze nem azért írtam, mert haszontalan volt, amit írtál :D )

Nem tudom, először bele akarok-e ebbe ugrani, a víz-oldalról a stabilitást valószínűleg el lehet érni ioncserélt vízzel is, azután pedig el lehet gondolkozni a paraméterek beállításán.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy "ellenion" oldalról mivel érdemes kísérletezni, szóval pl. az össz Mg és karbonát tartalom beállításánál van-e különbség, ha magnézium-bikarbonátból indulunk ki, és csak a "hiányzó maradékot" egészítjük ki más forrásból. De nem hinném, hogy ezzel megéri foglalkozni :D

A víz egyszerre egyszerű, és összetett kérdés. :) Nincs ultimate csodavíz, ami minden kávéval jól működik.


Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3727 Dátum: 2019. December 08. - 09:38:41 »
Az irodában váltani fogunk szemes kávét, ehhez kérek tanácsot. Eddig a Tchibo kilósra csomagolt saját kávéit ittuk (pl African Blue), de ők nem hajlandók többet így eladni, csak félkilósra kimérve, mi meg nem akarunk minden héten odajárni vagy aromavesztett kávét inni.

Olyasmit keresünk amit

1. kilós, aromatartó csomagolásban árulnak,

2. online meg tudunk rendelni,

3. szuperautomatában elfogadható kávét ad.

Tippeknek örülnék. Ez nem barristaverseny lesz, prémium árszínvonalat biztos nem fognak elfogadni a kollégák (4, max 5e Ft/kg a lélektani határ), szóval nem a 250gos egyedi pörkölésű heti ajánlatra megyünk. Kb olyasmit keresünk, mint autóban a Ford Focus, borotvakrémben Proraso, szerszámban Makita, normálisan áron hozzáférhető megbízható minőség.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3728 Dátum: 2019. December 08. - 13:34:20 »
Paljoc hatezerért házhoz viszi a Get up nevű kávéját: http://www.pallyotzcoffee.hu/#coffee

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3729 Dátum: 2019. December 08. - 14:44:18 »
+1 . A Paljocra. Korrekt kiszállítás.Friss pörkölés. Jó automatába is. 6 ezerért ihatóbb kávét kapsz mint a bolti 1 kg kiszerelésből. Kipróbáljátok nem hiszem,hogy visszatértek a boltikra.

Mások még a Kapucziner-től a Velencei gondolások kedvencét is használják.Ez olcsóbb,de nem tudom,hogy jó-e.

https://www.kapucziner.hu/kave-blend/kave-blend-01/velencei-gondolasok-kedvence-1kgramm

A Palermó aranya se drága.

https://www.kapucziner.hu/kave-blend/kave-blend-01/palermo-aranya-kave-keverek
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3730 Dátum: 2019. December 08. - 14:53:28 »
En pacifica t iszok jo ideje az is jo. Anno paljoc is ment, aztan valtottam, de ettol meg jo kvt ad.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3731 Dátum: 2019. December 08. - 16:31:56 »
http://pallyotzcoffee.hu/ 1 kg fölött ingyenes budapesten a kiszállítás.

http://pacificaffe.com/ A megjelölt áron korrekt blendeket, de akár single origin kávékat is kaptok. 1350 a szállítás.

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3732 Dátum: 2019. December 08. - 21:11:47 »
Miért jobb az IKEA mint a Bodum?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3733 Dátum: 2019. December 09. - 13:40:58 »
Kösz mindenkinek a nagyon sok hasznos tippet, azt hiszem fél évig megvan a lista amit lehet próbálgatni. Én annak örülök, hogy nem a kínai boltban beszerzett Eduscho lesz a gépben, a kollégák meg annak hogy nekik nem kell a dologgal foglalkozni ::)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3734 Dátum: 2020. Február 01. - 12:07:22 »
Kedves nejem valamilyen cremas espressot szeretne fogyasztani, ezért espresso gépet keresünk, nem kell nagy teljesítményű, mert egyedül ő fogja használni (nekem marad a French Press, Aeropress vonal).

Eddig ezeket nézegette:
- Gaggia RI8323/08
- Gaggia RI8427/11
- Gaggia RI8425/11
- Krups Expert Pro Inox XP562010_msa_de

Mi a véleményetek róluk, melyik javasolt közülök, vagy van jobb esetleg a max. 200€ árig?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici