Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362747 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #15 Dátum: 2013. Június 12. - 20:14:59 »
PU q nyomába sem ér.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #16 Dátum: 2013. Június 12. - 20:20:45 »
...hát a



 ???
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #17 Dátum: 2013. Június 12. - 20:24:34 »
Én nyáron nagyritkán meglepem magam egy karton Panaché-(val/vel?)
Könnyű kis limonádé, de hidegen nagyon jól esik. :sör:
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #18 Dátum: 2013. Június 12. - 20:37:57 »
Malac az omerika az nem csehszlovák... Héka.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #19 Dátum: 2013. Június 12. - 21:52:14 »
Osztrák Gösser. Mmm...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #20 Dátum: 2013. Június 13. - 06:12:01 »
Nincs granulált alapanyag, a sör ugyanolyan végtelenül egyszerű, mint akár egy kenyér: maláta, komló, víz. Ennél több nem is kellene. Ellenben mind a 3 összetevő legapróbb változása is más sört hoz létre. Ezért van az, hogy ugyanazzal az eljárással, ugyanazokkal a mennyiségekkel mondjuk az osztrák meg a magyar Gösser teljesen más lesz.
A kisüzemi meg a nagyüzemi sörfőzés között meg már olyan dolgok is bejönnek, mint felső és alsóerjesztés, vagy éppen a kib@szott magas alkoholtartalomra való törekvés.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #21 Dátum: 2013. Június 13. - 06:37:44 »
Ja, még adnak élesztőt is hozzá, tényleg. Egyébként a különbség attól is van, hogy pl. más fajtájú, más hosszig csíráztatott és más mennyiségű malátát adnak hozzá.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #22 Dátum: 2013. Június 13. - 06:40:33 »
Lehet, hogy gond van az ízlelőbimbóimmal? Mert én bármit (sör) meg tudok inni, és kb. az itthon fellelhető normál márkák esetében (fentebb felsoroltak kb. mindegyike, alsó-közép, ill. közép kategória, nevezzük "tucatsörnek") nagy különbséget nem érzek...mindnek sör íze van. Jó, persze, vannak különbségek, de azok annyira elenyészőek, hogy egyikre sem tudnám rámondani, hogy jobb, vagy rosszabb valami ízvilág miatt. Kiállni valamelyik mellett meg végképp nem tudnék.
Természetesen ez nem igaz a "tucatsörökön" kívül eső termékekre.
Nem értek a sörgyártáshoz, de amennyit tudok az az, hogy egy sörgyárban (pl. Kőbányán) tk. ugyanazokból az anyagokból készül 6-8-10-féle sör, csak épp némi granulált adalékanyagban van különbség.

Mi az aminek az esetében te különbséget teszel?
Én nem vagyok nagy sör fogyasztó, de a tucatsőrők között is úriási különbségek vannak. Sőtt még ugyaannak a márkának a más gyárában készült sörei között is.


Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #23 Dátum: 2013. Június 13. - 07:10:32 »

Mi az aminek az esetében te különbséget teszel?
Én nem vagyok nagy sör fogyasztó, de a tucatsőrők között is úriási különbségek vannak. Sőtt még ugyaannak a márkának a más gyárában készült sörei között is.

ZOZO! Ne feledjük, hogy nálatok az alsó-közép kategóriás sörök sokkal jobb minőségűek, mint nálunk akár a középkategóriás sörök. Nem tudom, hogy mi az oka ennek, de én ezt vettem észre, tehát nem csoda, hogy te egy aránylag szűk árkategórián belül nagyobb színvonalbeli különbséget tapasztalhatsz.

Én a vizre tippelek. Pl a csíkszeredai, meg a bukaresti gyártású csíki(Ciuc) között óriási a különbség.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #24 Dátum: 2013. Június 13. - 07:17:34 »
Azt szokták mondani, már hallottam sokszor, hogy a víz sokan számít.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #25 Dátum: 2013. Június 13. - 07:18:59 »
Azt szokták mondani, már hallottam sokszor, hogy a víz sokan számít.

Állitólag sör minőségét leginkább befolyásoló összetevő

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #26 Dátum: 2013. Június 13. - 08:17:34 »
Azért ne feledjük hogy pl.az erjesztésből kifolyólag is nagy íz,szín,stb.különbségek is adódhatnak.Alsó erjesztésűek,felső erjesztésűek,spontán erjesztésűek,árpa helyett búzát használnak,stb.
A mi,sörről kialakított képünknek igen meglepő pl.egy spontán erjesztésű vagy egyapátsági,vagy épp egy gyümölcsös belga sör,vagy egy angol ale,és talán legkézenfekvőbb példa a dublini Guinness.Nem rosszak,csak mások és nekünk szokatlan íz és színvilágúak.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #27 Dátum: 2013. Június 13. - 08:20:46 »
Azért ne feledjük hogy pl.az erjesztésből kifolyólag is nagy íz,szín,stb.különbségek is adódhatnak.Alsó erjesztésűek,felső erjesztésűek,spontán erjesztésűek,árpa helyett búzát használnak,stb.
A mi,sörről kialakított képünknek igen meglepő pl.egy spontán erjesztésű vagy egyapátsági,vagy épp egy gyümölcsös belga sör,vagy egy angol ale,és talán legkézenfekvőbb példa a dublini Guinness.Nem rosszak,csak mások és nekünk szokatlan íz és színvilágúak.
Imeprial stout :futyul:

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #28 Dátum: 2013. Június 13. - 08:42:48 »
Azt szokták mondani, már hallottam sokszor, hogy a víz sokan számít.

Állitólag sör minőségét leginkább befolyásoló összetevő

Ezek szerint a Dreher, AranyÁszok, Kőbányai, Pilsner Urquell, Miller, Kozel, Hofbrau söröknek kb. ugyanolyanoknak kell lenniük.

infó: http://www.dreherrt.hu/portal/main.php?heading_id=17

Monnyuk szerintem kb. ugyanolyanok is   :futyul:

Igen, minőségre, nagyjából. És kimaradt még pár sör (Heineken, Beck's, Stella Artois, stb.), amik hazánkban születnek. De az íznek egyéb összetevői is vannak. Én (túl rég ;D) sörös vagyok, kóstoltam sok száz sört a világ minden tájáról. Ez is olyan, hogy vagy érdekel, vagy nem, vagy érzed, vagy nem. És abszolút szubjektív műfaj. És - ezt sem - szabad senkire erőltetni. De ne is húzza le senki a sört, mert azt nem szeretem. Na jó, van nagyon sok sör a magyar boltok polcain amit csak lehúzni érdemes. Nagyon szépen leszedik a víz- és húgykövet, másra nem is jók (Melósnak beb*szni, esetleg, utána meg nem tudja szegény, miért fáj a feje meg rohad a bele. Ezzel nem nézem le a melóst, de inkább igyon egy Borsodi/Soproni/Ászok valamit, mint két olyan sz*rt.). Ezek általában németes fantázianevekkel bírnak, és feltűnően olcsóak akár csak az ismert magyar sörökhöz képest is.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #29 Dátum: 2013. Június 13. - 08:52:00 »

ZOZO! Ne feledjük, hogy nálatok az alsó-közép kategóriás sörök sokkal jobb minőségűek, mint nálunk akár a középkategóriás sörök. Nem tudom, hogy mi az oka ennek, de én ezt vettem észre, tehát nem csoda, hogy te egy aránylag szűk árkategórián belül nagyobb színvonalbeli különbséget tapasztalhatsz.

 :+1:

Ott az Ursus, ami sok itthoni sör kenterbe ver. Ott a Timisoarana, ami elég elterjedt, árban olcsóbb, nálunk felső középmezőny lenne.
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici