Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365100 alkalommal)

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #150 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 20:50:14 »
:offtopik: következik:
Szeretem a kávét, főleg a nagyon rövid olasz kávékat. Otthon kétféle kávéfőzőnk van: egy Nespresso masina, és egy vacak "kotyogós"-nak csúfolt, de valójában kotyogó nélküli bénaság. A Nespresso-val meg vagyok elégedve, van 2-3 kapszula, ami megfelel az ízlésemnek, DE...taszít a cég rendszere (1 db bolt, versenyhelyzet nuku, kapszulák okozta szabadságfok hiánya, és az ár) és még ide tudnám sorolni a környezetszennyezést is. Szerencsére már vagy 1 éve van nekik is kapszulamegsemmisítő szerkezetük (bár még senki nem látta) azaz vissza lehet vinni hozzájuk a használt kapszulákat. Régebben sem dobtuk őket a kukába, hanem levágtuk a fóliát róluk, zacc ki a földre (nem a padlóla, hanem a földre), kapszulák egymásba csúsztatva be a szelektívbe.
Szóval, kezd velük tele lenni a t..öm, és szeretnék jó kv-t főzni, de ahogy elnézem, a jófajta kv-t főző gépek árához képest a Nespresso egy olcsójános kategória, azaz nem fogok 300.000-ért kv-főzőt venni (ez is csak a beugró kategória!).
Kérdés: Tudnátok-e olyan főzőt ajánlani, ami megfizethető áron van, és jófajta rövideket lehet vele készíteni? Legyen a kávénak kemény habja, nekem ez hiányzik. Létezik még egyáltalán valódi kotyogó főző? Mert amiket manapság árulnak, azokban nincs kotyogó (mégis így nevezik manapság is  :nemtom:). Régebben a középső részben volt egy súlyszelep, amin a folyadéknak át kellett küzdenie magát (ettől kotyogott, és ettől volt bennük némi nyomás...amitől persze évente 1 alkalommal konyhát kellett festeni).
Meg aztán szemes kv-t is próbálnék. Valami japán szerkezetet ajánlottatok itt régebben...de már akkora a topik, hogy nehéz benne keresni, a fórum kereső, az meg xar.

Előre is köszönöm a javaslatokat!  :bor:

Én tavaly vettem egy 1996-os Gaggia Babyt 35.000,- Ft-ért, és egy hónapja egy Graef cm 70 darálót  ~24.500,- Ft-ért. Több, mint (számomra) kielégítő kávékat lehet készíteni ezzel a párossal. A főzőt a kávékorzó fórumon található SiD-től sikerült beszerezni. Érdemes nála érdeklődni, hogy van-e valami ajánlata.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #151 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 21:04:28 »
Vagy itt azazati-nak vannak eladó dolgai. Tőle vettem a komolyabb őrlőmet is, jó szívvel ajánlom.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #152 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 21:58:58 »
Én is érdeklődök egy quick mill után . 
Meg bánom, hogy erről lemaradtam.  :tasli:
http://haztartasigep.vatera.hu/haztartasi_kisgep/kavefozo_teafozo/isomac_napolissima_kavefozo_kavegep_1779181808.html
nem válaszol az illető azóta.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #153 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 22:09:51 »
Te lennél SBetyar a Kávéológián? Igen, a QM már egyre ritkább. Lali.hu volt a nagy felújító, de nemrégiben írta, hogy már hónapok óta nem kap utánpótlást az olasz kapcsolatától. Szólok, ha tudok valamit. Nézd még a Turmix TX-10-et is, ha tetszik. Az egy kategória, hasonló áron. Sajnos az is ritka, főleg a gőzölős.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #154 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:05:54 »
Peti!
A Saeco Via Veneto egy 30 EFt körüli készülék, 10 bar nyomással és nyomásfokozós karral.
Ha szeretnél bíbelődni a kávéfőzéssel, vehetsz hozzá nyomásfokozó nélküli (szürke) kart, valamint egy 53 mm-es tampert.
Azzal úgy állíthatod be a kávédat, ahogy akarod! :D

Megsasolom ezt a lehetőséget is!  :sör:
Nálunk a családban több Saeco van (Odea Giro, Incanto), használtan 45-55 ezer forintért tudsz venni egyet; tulajdonképpen mindegyik ugyanazt tudja csak van amelyik digitális kijelzésű, meg szabályozható rajta a mittudomén.  Nekem ez a kávégép-kategória a tökéletes kompromisszum a kényelem, az ár és a finom kávé között: csak meg kell nyomni egy gombot, szemes kávét rakok bele, és elég jót csinál.  Tudom hogy van jobb, de azzal vacakolni kell, vagy drágább. Innen rendeltem a kávégépeket eddig, mindig nagyon korrekt volt, telefonon lehet vele beszélgetni arról hogy melyik mit tud.  Karbantartás annyi hogy néha vízkőtelenítem, meg kitakarítom.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #155 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:13:37 »
Egy ismerősnél is a Saeco Incanto van strapálva. Ő maga 7-8 kávét iszik naponta, ahhoz jön még 5-6 ember, ugyancsak 3-4 kávés fogyasztása...mindez egy nyugis napon. Az a gép egyfolytában megy.

2-3 havonta van vele valami bibi, kis mütyüröket cserének benne 3-5-10 ezer Forintos áron. Kb. havi 70ezret kávézott le korábban az illető a szomszéd pékségben, úgy megéri.

Jelezem én Bialetti rajongó vagyok, egyébként a Saeco kávéja elég jó. :D
Sheffield-England

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #156 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:38:35 »
Ha eszpresszóra hajtasz, inkább ez, ha már Gaggia (eléggé kicsik a kései az MM-nek):

http://www.gaggia.hu/product_info.php?cPath=1117&products_id=22918&osCsid=bdc4tu18uc9qmn9d9dan6osus2

Személy szerint nem ezt választanám. Ismerve azt, hogy ritkán éred be a praktikusan jó minőséggel (ld. IberItal Challange),  keress rá a Mazzer Mini darálóra...

Aztán ne engem okolj!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #157 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:51:54 »
A gumicukros megoldás őrleményminőség szempontjából kompromisszummentes az eddigi infóim szerint (nincs saját tapasztalatom, de általános vélemény, hogy a profi ligában sem találsz sokkaljobb végeredményt), csak melós és lassú.

Az MM-ben 42 mm-es lapos kések van, nagy fordulatszámmal, ami miatt melegszik a KV, ami nem jó. A Hario-ban kúpos kések vannak, ami így nem is összehasonlítható.

Korábban kínáltam itt eladásra egy Krups darálót, pont azért mert komoly eszpresszókészítésre nem találtam alkalmasnak, de egyéb területeken megállja a helyét. Ha akarod, és nem a hardcore espresso vonalra mozdulsz rá, meg is nézheted, kipróbálhatod.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #158 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:57:39 »
Karos gép: nem egyöntetű a kifejezés használata. Az általad linkelt képen a szűrőtartó kart értik alatta, azaz hogy nem beszórod valahol a kávét, hanem a karba teszed. Más esetben azokra a pumpa nélküli gépekre mondják, mint a La Pavoni klasszikus modelljei, ahol egy karral préseled át a vizet a kávén közvetlenül, vagy más esetben a kar lehúzásakor összenyomsz egy rugút, és amikor a kart elengeded, akkor a rugó nyomja a vizet. Ilyen pl. az Elektra modelljei.

Pavoni - rugó nélküli karos:



Elektra - rugós:

"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #159 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:03:25 »
 :o

De elfogadnám mindkettőt!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #160 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:06:32 »
A Pavoniból egy példány megtalálható egy ismerősömnél.
Valahol kukázta, felújította, s most teljes megelégedéssel használja.
Valóban egy élmény ilyennel kávét főzni. Sajnos az új ára számomra a nem megfizetendő kategóriába tartozik.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #161 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:12:47 »
Ezt írja az MM-ről:
Lassú fordulatszámon forgó (900 RPM) darálómotorja meggátolja a kávé túlhevülését az őrlés közben.


Kis olvasmány: http://www.wholelattelove.com/articles/grinders_101.cfm

PÜ ment!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #162 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:33:51 »
Darálókról: http://www.kavekorzo.hu/2012-12-11-08-44-14/eszkozok/kavedaralok

Főzőkről: http://www.kavekorzo.hu/2012-12-11-08-44-14/eszkozok/milyen-kavefozot-vegyek

Én Hariot használtam másfél éven keresztül, most egy alap elektromos eszpresszóképes darálót. Szerintem finomabb a végeredmény az elektromos darálóval.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #163 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:43:24 »
Passz!

A Szarvasi az biztos, hogy forráspontot elért vizet és gőzét paszírozza át a kávéőrleményen. Ezért aztán a lefőtt kávén biztosan nem lessz crema.
Ez mondjuk nem baj, mert a szarvasi féle kávé is finom szerintem, de preszót nem tud (crema-sat).
Hogy a Gaggia ilyent tud-e, vagy ő is "csak" forró vizet szűr át kávéőrleményen azt nem tudom. Ha tud, akkor nyilván megéri, máskülönben igen drága Szarvasi.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #164 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:46:01 »
Na, akkor sasoljatok: http://www.vasipari.hu/upload/15bar.pdf
Ez király cucc! Tudja amit kell és még magyar is!  :2thumbup:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici