Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 363999 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #210 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 10:26:52 »
Erre csak azt tudom mondani, bár nincs nagy tapasztalatom e téren, hogy a vendéglátósok külföldön sem a pénztárcájuk ellenségei, így nem vagyok benne biztos, hogy külföldön nagy átlagban jobb eszpresszókat kapsz az itthoniaknál.
Ehhez mindig jó minőségű, frissen darált alapanyagra, jó és jól beállított gépekre, valamit jól képzett és elhivatott baristákra van szükség. Ez szerintem külföldön sem adatik meg mindenhol.
Az, hogy neked sok helyen ízlik a kávé, nagyszerű. Ezzel neked nincsen fejfájásod. :sör: A kávés múltamról alább már írtam, régebben nekem is ízlett majd' mindenhol. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #211 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 10:31:51 »
Peti, ja azt gondoltam, azzal vicceskedtél. Nem baj, már így marad. ;D

Egyébként ez a jót teszt, én is így ittam a már említett emlékezetes kávémat, hogy nem is tudtam, mi az, de nagyon ízlett. Éreztem, hogy más, mint az átlagos.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #212 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 12:59:28 »
Én ma meg azt vettem észre, hogy ez az "ízlett a kávé" téma nagyon (de nagyon) szubjektiv. Nespresszo kapszulást nyúzunk otthon már 1-2 hónapja és legnagyobb bánatomra továbbra is szívesebben iszom a kávékat a munkahelyemen... (itt általában a világ legbénább Filipsz átfolyós "teafőzőjében" készül a legbénább kávéból a kávé... alulról melegen tartva, ami a fél liter lefőzése után 1-2-3 óra múlva, már-már felér egy extra pörköléssel, sűrítéssel, sőt egy fél nap után előbukkannak rejtett, számomra nagyon finom telt ízek...) Namármost... Ma reggel a kapszulással talán borult mindez... elméletileg a gyenge Dulsao olyan élményt nyújtott, hogy egyből ittam még egyet...(és az is hozta azélményt...) Ki érti ezt? Elméletileg "kifinomult" izlésem van.. Whisky-ből (akár cimke nélkül is) mindig megmondom mit iszunk... A kávéházakban fogyasztott "profi" kávéval is így vagyok... A megítélés ezek szerint nem konzisztens...még ha profi barista főzi is a kávét... ( Ettől inkább nem dobok hátast... kolleganőm főzi a legjobb kávét! :D) Szóval hol finom, hol finomabb... hol meg nem annyira jó. Megpróbálom kiélvezni még ez esetben is.  Mégis azt gondolom, hogy egy bizonyos szint fölött bioritmus függő (is) a dolog...írhatnak a szakértők és a nagyok bármit...ugyanez igaz a sörökre és a borokra stb. is egyaránt, nyilván van egy optimális minőségi szint, ami alatt teljesen objektiv, de e fölött a szint fölött nem ám!

Az emlékezetes kávé, meg mindig kell, hogy kapcsolódjon valami eseményhez nem? Túl sokba került..., Ingyé volt..., Baristát leütötted.., felszolgálólányt meg felpakoltad az asztalra... stb stb... :D Önmagában emlékezetes kávé... hát ehhez szerintem nagyon introvertáltnak kell lenni!  :fetreng:   

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #213 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 13:02:50 »
Erre csak azt tudom mondani, bár nincs nagy tapasztalatom e téren, hogy a vendéglátósok külföldön sem a pénztárcájuk ellenségei, így nem vagyok benne biztos, hogy külföldön nagy átlagban jobb eszpresszókat kapsz az itthoniaknál.
Ja, gondoltam hogy az lesz hogy Bécsben is rossz a kávé, nem friss, képzetlenek a barristák, stb :)

Kicsit emlékeztetnek ezek a beszélgetések az audiofil fórumokra, ahol leírják hogy mekkora változás ha kicserélem az egyik kábelt egy negyeddel kisebb ellenállásúra, hallják az ultrahangokat, meg ilyesmik.  Aztán vakteszteken legtöbbször nem lehet megkülönböztetni.  A high-end kávédologban akkor hinnék, ha vakteszteken konzisztensen kijönnének az állítások.  Nemrég a borkóstolásról olvastam olyanokat, hogy szép-szép amikor mesélnek arról hogy fenyőaromája van hegy bal oldalán nőtt málnával, de egy vakteszten jó, ha sikerül kiszúrni hogy egyáltalán milyen jellegű borról van szó.

Szerintem minden olyan szubkultúra, ahol a minőség mércéje érzékszervi, és nem műszerrel mérhető, 1 valószínűséggel eljut a totális nerdködés állapotába, ahol az a közös nevező hogy a világ maradék 99%a rosszul csinálja.

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #214 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 13:11:01 »
Erre csak azt tudom mondani, bár nincs nagy tapasztalatom e téren, hogy a vendéglátósok külföldön sem a pénztárcájuk ellenségei, így nem vagyok benne biztos, hogy külföldön nagy átlagban jobb eszpresszókat kapsz az itthoniaknál.
Ja, gondoltam hogy az lesz hogy Bécsben is rossz a kávé, nem friss, képzetlenek a barristák, stb :)

Kicsit emlékeztetnek ezek a beszélgetések az audiofil fórumokra, ahol leírják hogy mekkora változás ha kicserélem az egyik kábelt egy negyeddel kisebb ellenállásúra, hallják az ultrahangokat, meg ilyesmik.

Pardon, a hifiben igenis van szignifikáns változás kábelcserénél. Aki hallja, az szerencsétlen, mert elég zsebbenyúlós ZENÉT hallgatni otthon. Aki nem hallja az a szerencsés, mert elég neki az egybeLGházimozi, és máris mehet a disco.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #215 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 13:38:52 »
Ja, gondoltam hogy az lesz hogy Bécsben is rossz a kávé, nem friss, képzetlenek a barristák, stb :)
Szerintem nem ezt írtam. Annyit írtam, hogy szerintem mi szükséges egy jó kávéhoz, itthon és külföldön egyaránt.
Azt sem írtam, hogy bárki költsön sokat kávé gépre, őrlőre, kiegészítőre, ha neki ez nem fontos, nem érez különbséget, nem hisz benne...stb.(hifis párhuzam)
Leírtam a saját kávézási szokásomat, tapasztalataimat és szubjektív véleményemet.

Penge, a körülmények, lelkiállapot szerintem is számít. Egy futtában bedobott, műanyag pohárból ivott kávé nem adhat akkora élményt, mint egy hangulatos kávézóban, jó társaságban, ízlésesen tálalva. Akár ugyanolyan minőség esetén sem. Szerintem.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #216 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 14:05:12 »

Bátyámmal egyszer gyököltünk két végfokkal, két (pár) hangfallal, és kábelekkel. Mindegyik cucc kitűnő holmi volt, és össze tudtunk belőle pakolni 15eFt-os mjúzikcenter szintű hangzást is, meg olyan konstellációt is, ami nagyon korrektül szól. Ez igazolja, hogy drága/jó holmitól még nem feltétlenül vagy a Nirvanaban, de egy olcsóbb cucc is szólhat jól, ha belátod, hogy ennyi neked elegendő.  :sör:
Pont így van ez a kávézással is. Drága ipari gépen, döglött, előredarált kávéval nem lehet minőségi eredményt elérni. Ezzel szemben egy 50-60 ezer forintos szetten(őrlő+főző), kis odafigyeléssel, tanulással, jó alapanyagból jobb kávét tudsz készíteni, mint amit a legtöbb nyilvános helyen eléd tesznek (direkt nem említek országokat).


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #217 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 17:25:04 »
Elméletileg "kifinomult" izlésem van..
Whisky-ből (akár cimke nélkül is) mindig megmondom mit iszunk... 
Penge! Ezek ütik egymást!  :naughty:
Dehogy... mindig csak egyfajta whisky-t iszunk... ( persze mert ugyanazt az üveget vesszük elő hetekig, hónapokig...) Ha véletlenül mégsem így lenne, azt se veszem észre, mert akkor is így van... ;D Így értettem, azt, hogy kifinomult!  :fetreng:  Így nagyon szerényen (szinte már-már igaztalanul  ;D ) megfelel?  (B+ ne kötözködj! ;D)
Szaglásommal egyébként tényleg "pechem" van, mert nagyon sok mindent érzek, amit a környezetem nem... Az egy dolog, hogy együtt szimatolunk néha bele a levegőbe a kutyáimmal.... ;D de pl. még a szénmonoxidot ( amit amúgy a nagy átlag egyáltalán nem érez, mert szagtalan ) én mégis érzem... itt nem kifejezetten a szagot érzem, de érzem, ugyanúgy, ahogy a kutyáim is... szóval ez néha pokol.. 

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #218 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 19:14:23 »
Vazze! Jókor szólsz!
Jössz velem vadászni? Jól jönne néha egy mindentérző orr. Előtte és közben nem ihatsz viszkit, de utána igen. Sőt, a vendégem vagy. :D
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #219 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 00:18:51 »
 :thanks: a gesztust!
A kutyáim biztosan odáig lennének még a vaddisznóra is, én viszont félek a vadászbalesetektől... A honvédségnél is mindig eltaláltam a célt, csakhogy a 3-mal mellettem fekvőét  ;D Biztos kellek?:-) Célzóviz nélkül pedig sehova vadászni, és evvel igy van az egyik tacsim is, aki whisky-t nem, de a sört szereti. :-)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #220 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 00:32:50 »
Tacsik a legjobb vadászkutyák. Nekem is az van, de már idős volt akkor is, amikor befogadtam, így nem cipeltem ki a területre.
Egyik barátom tacsija úgy horkol a lesen, hogy időnként fel kell ébreszteni. :) DE, ha vaddisznó van a közelben, azonnal felkel magától, és az orrával jelzi az irányt. Utánkeresésnél is láttam tőle csodát...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #221 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 07:57:30 »
...
Egyik barátom tacsija úgy horkol a lesen, hogy időnként fel kell ébreszteni. :)
...

  :D
 Jópofa lehet.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #222 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 17:22:43 »
A horkolás típusbetegség náluk...  :borz2:  Amúgy 2 szálkásszőrűm van, de csak az egyik pedigrés ivászatra, vadászatra, horkolásra, sőt még a betörők ellen is kiállt keményen...( ha egyedül lett volna a jóember, "segg" és gatya nélkül kaptuk volna el... így sajnos le tudták rúgni a ganéjról... a másik a támadáshoz hangosan asszisztált 2 méterről... )

A lesen egyébként nem hiszem, hogy bedobná a szunyát, melós nagyon...egyébként úgy szokta, ha jól érzi magát: a hátára fekszik, lábak az ég felé csuklónál láb bekonyul (teljesen emberi és vicces) és dübörögve, sőt néha mellé nyögve nyomja... ;D Az apja híres többszörös díjnyertes, sőt állítólag remek munkakutya is volt, csak ami szomorú, pont vaddisznó kergetés közben szegénynek kiment a gerince és kb. ott is maradt... Az enyémnek is sikerült sajnos ugyanez a mutatvány a kanapéról pár éve, tacskóbénulás keményen, de mázlink volt és műtét után rendben van. (vmi fa: kopp-kopp). Szóval tegnap megbeszéltem vele is és köszönjük a lehetőséget, de kihagyjuk.  :cimbi:   

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #223 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 17:33:51 »
Imádom a tacsikat! :)
Csöpikét minden reggel fényképezi a menyasszonyom, olyan hülyén és viccesen tud aludni, horkolni. Komplett gyűjtemény van róla.
Nekünk szerencsénk volt a bénulással, gyógyszer helyrehozta, nem kellett műteni. Valószínűleg túl sem élte volna, mert szívnagyobbodása és egyéb szervi bajai vannak. De még él (14 éves), és jól van. Futkározik, macskákat hajt és horkol.

Ha meggondoljátok magatokat, és vadásznátok egyet, szóljatok bátran! :)

 :sör: :bor: :viszki:  :hat:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #224 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 19:24:00 »
Lassan kell háziállatok, kedvencek topik :-) ...nem kicsit offoljuk a whisky-t!  ;D
Köszönjük a meghívást! Még egyszer felvetem Neki, és ha lesz egy kis ideje a szobacirkálónak, PÜ-ben szerintem jelentkezik!  ;D  :cimbi: :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici