Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364825 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #315 Dátum: 2013. Október 15. - 20:00:44 »
Nem hinném,hogy menne.
Mik ezek a nemi előítéletek? ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #317 Dátum: 2013. Október 20. - 10:51:15 »
Kávézni nem szoktam, így arról sok véleményem nem  lehet, de teázni annál inkább...

Legutóbb Bécsben elég rendesen bevásároltam különböző füvekből. Teában szeretem a változatosságot, ezért sokszor veszek számomra ismeretlen cuccot is, hajt a kíváncsiság.
Persze előfordult, hogy számomra csalódás volt egy termék, de olyan is volt, hogy nagyon bejött.

Az itthoni áruházi felhozatal nagyon gyenge és unalmas, innen manapság nagyjából már csak a Twinnings termékeit veszem.
Az áruházakban nem kapható cuccok közül mostanában sok japán zöld teát iszom, valamint néha közbeiktatok egy-egy bancha vagy lapacho menetet. Ezek természetesen mind szálas termékek. Nagy ritkán ráveszem magam egy kis indiai masala elkészítésére is, de az már kissé macerásabb művelet.
Főleg a bancha-nak van érdekes íze, nyomokban sem emlékeztet az áruházi kínálat ízeihez. A tea leveleket gyakorlatilag megsütik vagy megpirítják és utána készül belőle a főzet.
Nálunk az irodában szinte mindenki teázik, viszont nagyrészt a "szokásos" filteres cuccokat fogyasztják. Nekik például ezek a "másfajta" teák nem jöttek be, mert mint mondtam ezek íze teljesen más a filteresekhez képest. Igen nagy kíváncsiság és befogadókészség kell, hogy valaki átálljon ezekre az "extra" szálasokra.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #318 Dátum: 2013. Október 20. - 12:59:12 »

Legutóbb Bécsben elég rendesen bevásároltam különböző füvekből.

Ez volt az első mondat, amin végigfutott a szemem. Gondoltam is: tyúha, bátor gyerek ez a Sznék!

A fentiekkel összefüggésben helyesebb lett volna, ha "különböző drogokat" ír, de kevésbé félreérthető!  :fetreng: :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #319 Dátum: 2013. Október 21. - 09:26:53 »
Ha Pesten jársz vmikor, nézz be Annához. Tuti hely.
Kávézni nem szoktam, így arról sok véleményem nem  lehet, de teázni annál inkább...

Legutóbb Bécsben elég rendesen bevásároltam különböző füvekből. Teában szeretem a változatosságot, ezért sokszor veszek számomra ismeretlen cuccot is, hajt a kíváncsiság.
Persze előfordult, hogy számomra csalódás volt egy termék, de olyan is volt, hogy nagyon bejött.

Az itthoni áruházi felhozatal nagyon gyenge és unalmas, innen manapság nagyjából már csak a Twinnings termékeit veszem.
Az áruházakban nem kapható cuccok közül mostanában sok japán zöld teát iszom, valamint néha közbeiktatok egy-egy bancha vagy lapacho menetet. Ezek természetesen mind szálas termékek. Nagy ritkán ráveszem magam egy kis indiai masala elkészítésére is, de az már kissé macerásabb művelet.
Főleg a bancha-nak van érdekes íze, nyomokban sem emlékeztet az áruházi kínálat ízeihez. A tea leveleket gyakorlatilag megsütik vagy megpirítják és utána készül belőle a főzet.
Nálunk az irodában szinte mindenki teázik, viszont nagyrészt a "szokásos" filteres cuccokat fogyasztják. Nekik például ezek a "másfajta" teák nem jöttek be, mert mint mondtam ezek íze teljesen más a filteresekhez képest. Igen nagy kíváncsiság és befogadókészség kell, hogy valaki átálljon ezekre az "extra" szálasokra.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #320 Dátum: 2013. Október 21. - 10:21:56 »


Kösz a tippet! Igényes helynek tűnik, meglátogatom.
Az áraik mondjuk jóval magasabbak a bécsi Kettenbrückengasse-i orientális piac teaárusaihoz képest, plusz még ott van a bécsi feeling is. :)
Ha megyek a Kazinczyba, akkor néhány mintát feltétlenül fogok vásárolni, aztán ha valamelyik megtetszik, akkor a nagyobb tételt tán majd odakint gyűjtöm be, mert úgy is megyünk időnként a sógorokhoz.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #321 Dátum: 2013. Október 21. - 10:22:58 »

Legutóbb Bécsben elég rendesen bevásároltam különböző füvekből.

Ez volt az első mondat, amin végigfutott a szemem. Gondoltam is: tyúha, bátor gyerek ez a Sznék!

A fentiekkel összefüggésben helyesebb lett volna, ha "különböző drogokat" ír, de kevésbé félreérthető!  :fetreng: :fetreng:

Rossz az, aki rosszra gondol!  ;)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #322 Dátum: 2013. Október 22. - 06:27:08 »
Először menj be, ismerkedj a hellyel, igyál meg egy kóstolót :)


Kösz a tippet! Igényes helynek tűnik, meglátogatom.
Az áraik mondjuk jóval magasabbak a bécsi Kettenbrückengasse-i orientális piac teaárusaihoz képest, plusz még ott van a bécsi feeling is. :)
Ha megyek a Kazinczyba, akkor néhány mintát feltétlenül fogok vásárolni, aztán ha valamelyik megtetszik, akkor a nagyobb tételt tán majd odakint gyűjtöm be, mert úgy is megyünk időnként a sógorokhoz.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #323 Dátum: 2013. Október 27. - 18:06:20 »
Pénteken a feleségem egyik ismerősétől kaptunk egy tasak indiai teát. Persze nem azt, amit itt lehet kapni, hanem amit ott. Az illető odakint dolgozik jeleneg, szabadságra hazaérkezvén gondolt ránk is.
Ma kóstoltam meg. Egész jó íze és illata van. Persze ebben is van kardamon, de nem annyi, mint egybként indiaiban szokott lenni, hanem annál kevesebb, tehát nem nyomja el a tealevelek illatát.
Ez is el fog fogyni...:)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #324 Dátum: 2013. November 01. - 11:34:33 »
Tegnap több dolgom volt a nagyfaluban, gondoltam beugrom a Kazinczy utcába is.

Ha jól emlékszem a Wesselényiben találtam helyet, onnan battyogtam a teázó felé. Utólag belegondolva elég "osztályidegennek" tűnhettem a kopasz fejemmel és a bőrdzsekimmel a sok "kóser" felirat közt.  ;D

A teázónál zárt vasrács fogadott. Mert hogy csak délben nyitnak a felirat szerint, én meg 11 után álltam meg a bejárat előtt. Na igen, ezt előtte meg kellett volna néznem.
Mérgemben átautóztam a Mammutba, oszt vettem ott néhány tasak főzetnek valót a teásnál. Utána meg levezetésként beültünk a Frei-féle kávézóba.
Mivel jómagam kávét csak elvétve iszom, teát meg este akartam az új beszerzésből próbálni, így maradt a forró csoki választék böngészése.
Hát nagyon nem bántam meg! Valami argentin maracujás cuccot ittam, tejszínnel. Mit ne mondjak, isteni volt! Már az első kanál tejszínt a számba téve ledobta az agyam az ékszíjat. Nem tudom a Frei honnan szerzi be ezt a cuccot, mindenesetre nekem így 47 évesen idáig tejszínhabból ez jött be a legjobban. Kellemesen édesített, kemény, zsíros állagú volt az anyag.
Hogy aztán ez a tejszínhab valami díjnyertes tehenekből nimfák által lefejt világbajnok tejből készült-e, avagy egy kínai aszfaltörlő üzem mellékterméke, tele E és egyéb betűkkel, az az adott pillanatban ( és most sem ) érdekelt.
Ilyen kell nekem, de azonnal!  :D
Legközelebb meg is fogom kérdezni a séfet, miből rittyentik. Ezt sajnos most elfelejtettem megtenni, de a sokkhatás ugye... ;D

Az, hogy ezek után a hab alatt talált forrócsoki is baromi jó volt már szinte természetes is volt. Sűrű, érdekes ízű.
Lett egy törzsvendégük Tamáséknak, illetve kettő, mert a feleségem is igen dícsérte a gesztenyés kávét, amit kapott.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #325 Dátum: 2013. November 01. - 15:34:27 »
Török kávéjuk is jó szokott lenni.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #326 Dátum: 2013. November 01. - 16:34:20 »
Most tervezem az 5. kávét inni mai nap.
Pellini szemes, igaz most kivettem a karból a nyomásfokozót. Kíváncsi vagyok az eredményre. Így már tényleg az őrlésen és a tömörítésen múlik minden.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #327 Dátum: 2013. November 08. - 16:45:41 »
Idézet
Pellini szemes
Eddigi tapasztalat?
Hogyan jellemeznéd?
Hamarosan elfogy a Covim Prestige. Vele meg voltam elégedve ,de hajt a kíváncsiság. :crazy:

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #328 Dátum: 2013. November 08. - 18:20:36 »
Nekem tetszik. Mikor elsőnek főztem a pelliniből majd három ujjnyi crema volt az eredmény.
Nyomás fokozó a seaco és más alacsonyabb nivójú kávéfőzőkben van.
http://www.home-barista.com/espresso-machines/depressurizing-saeco-pressurized-portafilter-t15714.html

http://www.youtube.com/watch?v=kV31qWRlBD4
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #329 Dátum: 2013. November 08. - 19:23:52 »
azmi? azholvan?
Neked nincs olyan. ;)

Arra való, hogy a nem tökéletese őrleményből, a nem megfelelő tömörítésből...stb. adódó hibákat kiküszöböli, és egy jó átlagos, habos kávét tudsz készíteni. Viszont leátlagolja a kávékat, így szuper jót sem tudsz alkotni. Ha mindent megtanulsz, akkor erre nincs szükséged, én kb. kétszer főztem így vele, mármint a Gaggiában, aztán kidobtam. Egy lyukon engedi át a kávét a sok helyett, így mindenképpen lesz valami krémed utána.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici