Minden, ami hagyományos borotválkozás > Biztonsági (DE) borotva

Feather

(1/95) > >>

Penge:
Na megvolt az első otthoni teszt a Feather pengékkel, amiket Pietro jóvóltából ma reggel sikerült kipróbálnom.
Összahasonlítási alapom, az itthon kapható összes márka, illetve a bőszen tesztelt LORD kínálat.
Evvel a pengével hamar összebarátkoztam, tényleg remek és éles. Lassan kezdek a sercegésekből is tanulni, a Feather is érdekesen serceg, azonban tompábban és halkabban, mint amihez szokva vagyok. Annyiban csalódtam, hogy mivel ez a penge ugyebár sokak által az etalon, így talán egy kicsit többet vártam volna, mint amit valójában nyújtani tud.  

Talán annyi érdekessége van ennek a pengének, hogy annak ellenére, hogy a szalag vastagsága kb. fele az átlagos pengének, ennek ellenére nem annyira rugalmas, jól meg van edzve és valószínűleg könnyebben is törik. Ugyanakkor a várt 'belebegést'  alig bírtam megtapasztalni, csak egyszer sikerült kicsit megakasztani, de érdekes módon az sem okozott problémát. Ez a penge bizony nagyon éles, és egyben nem megbocsátó, a nyakamon sikerült összeszednem egy pontvérzést, éreztem, ahogy rosszul ment rá egy szőrszálra, de már nem volt visszaút. Ilyen velem az elmúlt időben nem nagyon fordult elő.

A nyakam és az állam körül maradt egy kis diszkomfort érzet, ami a legutóbbi Captain-es borotválkozással összehasonlítva most negatívumként könyvelek el, de ez valószínüleg nem csak a penge hibája, inkább a kezemben volt a bibi és ehhez a pengéhez is kicsit alkalmazkodni kell.

Összességében eddig én is 9/10 pontot adnék a Feathernek, de a tartósságáról ugyebár még nem tudok nyilatkozni. Ebből az egy használatból még nem tudom eldönteni, hogy végleges pengének választanám-e.
Holnap reggel megcsinálom a kétkezes tesztet, egyikben L6/SC másikban Gillette/Feather.

cotag:
A Feather valoban nem egy megbocsajto penge, kimeletlenul fel hivja ra a figyelmed, ha valami rosszul csinalsz. Illetve agresszivebb borotvakbab mar kicsit sok lehet, jellemzoen durvabb open combokban, mint pl a Gillette NEW, de en Merkur Slant-ben is ugy ereztem, hogy sok a jobol.

LT:
Hol lehet ilyet beszerezni?
Én még olyan pengével nem találkoztam, ami nálam két borotválást kibír.

mry314:
Remélhetőleg hamarosan Ed-nél, vagy online boltokban (pl. classicshaving), de aranyáron megy!

Penge:

--- Idézetet írta: LT - 2010. Május 08. - 20:47:20 ---Hol lehet ilyet beszerezni?
Én még olyan pengével nem találkoztam, ami nálam két borotválást kibír.

--- Idézet vége ---

Nálam majdnem minden penge 3-5, míg az eddigi legtöbbet a Superchrome 8-10 borotválkozásig szavatolt nálam.
Kiváncsi leszek a Feather-re, hányat bír a szalag fél vastagsága miatt...

LT- Én Pietro-tól kaptam kipróbálásra, amúgy Magyarországon nem nagyon forgalmazzák, csak internetről tudsz rendelni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése