Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 111059 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Feather
« Válasz #45 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 01:19:20 »


Kedves Szőrtársak !

Miután borotvakés általi lelki, és fizikai sérüléseimet ki kellett heverjem, elő került a Merkur futur és feather páros újfent.

Egy kis cetlire írtam magamnak az eddigi borotválkozások számát, és ma megvolt a hetedik borotválkozásom penge csere nélkül.

Még mindig jó,  :borz2: sőt, kifejezetten van egy olyan kényszerképzetem, hogy az első borotválkozáshoz képest a mostani lényegesen kellemesebb élmény volt.   :o  ( talán nem baj, hogy egy kicsit kopott a penge, és ezáltal vesztett az agresszivitásából  :crazy: )  Most már nem hagyom abba, és eszköz cserélgetés nélkül próbálok eljutni a nálam elérhető még komfortos borotválkozást nyújtó darabszámig


Reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #46 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 08:51:30 »
Nekem is ez a Feather-tapasztalatom: az első két borotválkozást vele akár ki is hagynám, „túl éles”.
Én amúgy egyszer kilencig jutottam, és még nem tépett akkor sem, de már untam.  ;D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Feather
« Válasz #47 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 08:55:49 »
Kedves ed olvtárs!

mélységesen fel vagyok háborodva az Öntől vásárolt Feather pengék miatt! ha jól emlékszem, én _cserélhető_ pengét vettem. tegnap voltam túl a tizenkilencedik használaton, és köszöni, még mindig bírja. hát hogy próbálom ki így a mintacsomag többi darabját  ???

 :crazy:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #48 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 09:00:04 »
;D   ;D   ;D

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Feather
« Válasz #49 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 11:11:44 »


Hirdetési rovat:

- Enyhén használt feather pengéket további használatra jó áron átveszek...  ;D  ;D  ;D


Az érdekes az, hogy a minta csomag egyéb pengéivel szemben, itt nem éreztem, az elhasználódásból adódó inkomfort érzést. Más pengéknél a 3-6 közötti borotválkozásnál, már csökkenő teljesítmény volt tapasztalható, egyre erősebben húzott, nem volt az igazi vele borotválkozni.

Megpróbálom túlszárnyalni Vidakot  :crazy:   :borz1:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető retizotyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Feather
« Válasz #50 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 12:12:11 »
Túlszárnyalni akkor van esélyed, ha gyengébb az arcszőröd  :borosta: , nem?

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Feather
« Válasz #51 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 20:40:29 »
Nekem 10 volt a maximum vele 5-5 oldalanként, amióta L6-om van azóta a felirathoz viszonyítom a használatot:) 5 a Lord felirat alján, 5 a tetejénél...
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető retizotyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Feather
« Válasz #52 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 12:19:42 »
Ez jó módszer, jövő héten nekem is lesz L6-om, majd így "számolok"

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Feather
« Válasz #53 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 13:36:39 »
Azt hiszem mgprobalok en is egy ilyen feather cuccot.
Eddig a super chrome-ra eskudtem, de ha rendelek veszek egy csomag ilyet is Ed-tol.
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #54 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 22:46:09 »
Nekem is ez a Feather-tapasztalatom: az első két borotválkozást vele akár ki is hagynám, „túl éles”.

Jah kérem, aki hetente egyszer beretválkozik, annak nehezen szokik hozzá a bőre egy jó pengéhez  ;)

Át tudok adni az elmúlt 2-3 évből származó 6-7 alkalommal használt feather pengéket. Garantáltan nem lesznek túl élesek  :evil:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #55 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 13:31:36 »
Jó lenne technikailag megfogalmazni, hogy mit jelent itt ennél, hogy túl éles?? Egyáltalán lehet e egy él túl éles? Az én tapasztalatom is az, hogy a Feather viszi a minimális ellenálással a szőröm az összes többi pengéhez képest (de ugyebár ez csak egy szempont a sok közül). Ettől függetlenül ez az élkialakítás nekem is "túl élesnek" bizonyul és nemcsak az első két használat során, mert ezzel az éllel jobban viszi a bőröm felső réteg egyenletlenségeit is, mint akármelyik másik penge enyhe irritációt okozva. Próbálkoztam a dőlésszög állítgatásával is, de nem segített, az enyhe irritáció megmaradt (napi használat mellett is). Mindenesetre én azt gondolnám, hogy nincs olyan egyenletes él, amelyik "túl éles" inkább olyan, hogy egyenletlenül éles, vagy "recés" (sorjás) vagy túl hegyesszögű stb. Nektek mi a véleményetek? Az teljesen egyértelmű, hogy a Feather a legjobb minőségű, precízen megedzett fémből, tuti bevonattal és max mértékben megélezett éllel, az egyik legjobb penge, ami a földön kapható.   

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #56 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 20:28:22 »
Egyébként valóban: a Feather pengéhez meg kell találni a megfelelő társat, nem minden borotvában érzi jól magát, bizony előfordul, ahol már kicsit sok. Nagyon jó a sokat vitatott Futurban, hasonlóan kiválóan teljesít az egyébként fantasztikus áron kapható új Muehle vagy EJ modellekben, míg pl a régi EJ fejes borotvákban számomra kifejezetten kellemetlen volt. Nem nagyon ajánlanám aggresszív nyitott fésűs verziókba sem, mint pl Gillette NEW vagy a Merkur 11C. Legalábbis, ha valakinek érzékeny a bőre, akkor nem. A HD-ben nagyon jól teljesít, de hosszú távon iritációt okozott nem. Jól működik még a régi finomabb Gillette-ekben is, sokáig használtam Slim Adjustable-ben. YMMD.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #57 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 13:50:09 »
Én most tartok a negyedik alkalomnál, és ugyanezt tapasztaltam: most nagyon kellemes, de az első két menet vérfürdő volt.
Ez a Mühle-fejes EJ érdekes tanács, mert nekem agresszívebbnek tűnik, mint a Tech, de most kipróbálom Featherrel!

Valahol olvastam az új (álló felirat van a csomagon, nem fekvő) Derby pengékkel kapcsolatban egy olyan trükköt, hogy az első használat előtt finom végig kell húzni egy parafadugón - ezt is ki lehetne próbálni esetleg...


Juteszembe, van egy remek kínai számlálóm, kell valakinek? Ilyen: http://www.3Acyber.com/eBay/P59-G.jpg

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Feather
« Válasz #58 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 14:12:08 »
Valahol olvastam az új (álló felirat van a csomagon, nem fekvő) Derby pengékkel kapcsolatban egy olyan trükköt, hogy az első használat előtt finom végig kell húzni egy parafadugón - ezt is ki lehetne próbálni esetleg...

Talán sorjás az él? Vagy "túl éles"?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #59 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 14:38:53 »
Azt hiszem a "túlélesség" volt a baja valakinek, jessz. Ezért gondoltam, hogy a Feather első két menetét meg lehetne úszni vele :)
Nekem csak 2 pengém van, úgyhogy egyelőre nem próbálom ki...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici