Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 109981 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Feather
« Dátum: 2010. Május 08. - 17:59:53 »
Na megvolt az első otthoni teszt a Feather pengékkel, amiket Pietro jóvóltából ma reggel sikerült kipróbálnom.
Összahasonlítási alapom, az itthon kapható összes márka, illetve a bőszen tesztelt LORD kínálat.
Evvel a pengével hamar összebarátkoztam, tényleg remek és éles. Lassan kezdek a sercegésekből is tanulni, a Feather is érdekesen serceg, azonban tompábban és halkabban, mint amihez szokva vagyok. Annyiban csalódtam, hogy mivel ez a penge ugyebár sokak által az etalon, így talán egy kicsit többet vártam volna, mint amit valójában nyújtani tud.  

Talán annyi érdekessége van ennek a pengének, hogy annak ellenére, hogy a szalag vastagsága kb. fele az átlagos pengének, ennek ellenére nem annyira rugalmas, jól meg van edzve és valószínűleg könnyebben is törik. Ugyanakkor a várt 'belebegést'  alig bírtam megtapasztalni, csak egyszer sikerült kicsit megakasztani, de érdekes módon az sem okozott problémát. Ez a penge bizony nagyon éles, és egyben nem megbocsátó, a nyakamon sikerült összeszednem egy pontvérzést, éreztem, ahogy rosszul ment rá egy szőrszálra, de már nem volt visszaút. Ilyen velem az elmúlt időben nem nagyon fordult elő.

A nyakam és az állam körül maradt egy kis diszkomfort érzet, ami a legutóbbi Captain-es borotválkozással összehasonlítva most negatívumként könyvelek el, de ez valószínüleg nem csak a penge hibája, inkább a kezemben volt a bibi és ehhez a pengéhez is kicsit alkalmazkodni kell.

Összességében eddig én is 9/10 pontot adnék a Feathernek, de a tartósságáról ugyebár még nem tudok nyilatkozni. Ebből az egy használatból még nem tudom eldönteni, hogy végleges pengének választanám-e.
Holnap reggel megcsinálom a kétkezes tesztet, egyikben L6/SC másikban Gillette/Feather.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 08. - 21:00:29 írta Penge »

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #1 Dátum: 2010. Május 08. - 19:09:05 »
A Feather valoban nem egy megbocsajto penge, kimeletlenul fel hivja ra a figyelmed, ha valami rosszul csinalsz. Illetve agresszivebb borotvakbab mar kicsit sok lehet, jellemzoen durvabb open combokban, mint pl a Gillette NEW, de en Merkur Slant-ben is ugy ereztem, hogy sok a jobol.

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Feather
« Válasz #2 Dátum: 2010. Május 08. - 20:47:20 »
Hol lehet ilyet beszerezni?
Én még olyan pengével nem találkoztam, ami nálam két borotválást kibír.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Feather
« Válasz #3 Dátum: 2010. Május 08. - 20:58:33 »
Remélhetőleg hamarosan Ed-nél, vagy online boltokban (pl. classicshaving), de aranyáron megy!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #4 Dátum: 2010. Május 08. - 20:59:40 »
Hol lehet ilyet beszerezni?
Én még olyan pengével nem találkoztam, ami nálam két borotválást kibír.

Nálam majdnem minden penge 3-5, míg az eddigi legtöbbet a Superchrome 8-10 borotválkozásig szavatolt nálam.
Kiváncsi leszek a Feather-re, hányat bír a szalag fél vastagsága miatt...

LT- Én Pietro-tól kaptam kipróbálásra, amúgy Magyarországon nem nagyon forgalmazzák, csak internetről tudsz rendelni.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Feather
« Válasz #5 Dátum: 2010. Május 08. - 21:06:59 »
elvileg Ed-nél is kapható lesz előbb utóbb...

Én szintén kipróbáltam a Feather-t (szintén Pietro szponzorálásában). Az én korábbi DE-s tapasztalataim: 2 borotválkozás Lord SC-vel. Ennek tükrében könnyen látható, hogy nem rendelkezem említésre méltó összehasonlítási alappal. Benyomás azért persze alakult ki bennem: Nagyon tetszett. Végig simogattam vele az arcom (6 napos borostáról beszélünk), és volt borosta nincs borosta. Pontvérzéseket kb ugyanannyit szedtem össze mint az SC-vel (bajusz részen egy területen voltam túl agresszív).
Alapvetően továbbra is str8 júzer maradok, de most először éreztem, hogy a DE-nek is megvan a maga feeling-je  ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Feather
« Válasz #6 Dátum: 2010. Május 08. - 21:17:54 »
Gyorsan körbenéztem ebay-en, elég durva árak vannak. Főleg, hogy épp rossz a Forint árfolyam.

60 penge, 6000Ft durván.
http://cgi.ebay.co.uk/60-FEATHER-Platinum-Coated-Double-Edged-Razor-Blades-/360257710916?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53e1086b44

Persze minden relatív. Ha tényleg olyan jó, simán megéri.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Feather
« Válasz #7 Dátum: 2010. Május 08. - 21:26:26 »
Az a baj, hogy én már mindent Lord-árakhoz viszonyítok :( és az SC itt is piszok sokáig bírja (még ha rozsdafoltos is :) )

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #8 Dátum: 2010. Május 08. - 23:17:06 »
Hat igen a Lord araival keptelenseg versenyezni, nem is egeszen ertem, hogy kerulhet annyiba, amennyibe kerul.

Hogy a Feather aranyarban lenne, az azert tulzas, amikor Paul-tol vettem legutobb, akkor 60-70 Ft kozott volt atszamolva darabja. Ha hosszavesszuk, hogy az atlag penge 3-4 alkalommal birja jo esetben, emez pedig 7 alkalommal siman, de masok szerint akar 10-12 alkalomra is megfelelo, ugy meg arnyaltabb a kep.

De en speciel nem az ara es nem a tartossaga miatt kotottem ki ennel a tipusnal. Egyszeruen nekem ez az a penge, ami a legkisebb erofeszitessel a legnagyobb alapossagot biztositja, minimalis irritacioval. Az osszes tobbi pengenel, amit probaltam e ket dolog egyike csorbat szenvedett, vagy eleg alapos volt, de irritaciot okozott, vagy gyenged volt a borhoz, de a borostaval sem birt megkuzdeni.

Az sem utolso szempont, hogy ket ev alatt nem talalkoztam hibas Feather pengevel es rozsda jelet sem lattam soha megjelenni rajta.

(Az igazsaghoz hozza tartozik, hogy Lord pengebol eddig egyet probaltam, de nem emlekszem most hirtelen, hogy melyiket. Nem tudom a tobbi milyen. Mire kepbe jott a Lord itt a forumokon, mar kiprobaltam vagy 20 fele penget es megallapodtam a Feather mellett.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #9 Dátum: 2010. Május 09. - 02:13:42 »
Az biztos, hogy rengeteg szempont van amit mérlegelni lehet, a végleges penge választásához. Engem a Featherrel meggyőzött, azonban vele kapcsolatban most csak az zavar, hogy még mindig érzem az államon és a nyakamon, hogy kb 15 órával ezelött borotválkoztam (kicsit sajog, azonban látható nyoma nincs)
Ilyen viszont még az általam próbált egyik pengével sem volt. Azokkal amelyekkel pl. kicsit megvágtam magam, ennyi idő után már elmúltak az arra emlékeztető jelek. Mondjuk ez a körülmények függvénye is lehet, pl. most valami miatt érzékenyebb a bőröm (de még mindig elég sima).

cotag- a LORD áraiba pl. nincs hatalmas marketing és egyéb különleges terhelés beépítve, Egyiptomban meg jóval olcsóbb a munkaerő, az energia  mint pl. Japánban. Az alapanyagok is biztos számítanak az árképzésben, de az "Egyiptomi acél" is Japánból, Angliából és Svédországból származik. És még valami, örülnék neki, ha összehasonlítanád a SuperChrome-ot a Featherrel, azt hiszem nincs más a fórumon, aki régebb óta exklúzive Feather user. Ha megírod pü-ben a címed küldök egy SC-t.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #10 Dátum: 2010. Május 09. - 09:45:18 »
cotag- a LORD áraiba pl. nincs hatalmas marketing és egyéb különleges terhelés beépítve, Egyiptomban meg jóval olcsóbb a munkaerő, az energia  mint pl. Japánban. Az alapanyagok is biztos számítanak az árképzésben, de az "Egyiptomi acél" is Japánból, Angliából és Svédországból származik. És még valami, örülnék neki, ha összehasonlítanád a SuperChrome-ot a Featherrel, azt hiszem nincs más a fórumon, aki régebb óta exklúzive Feather user. Ha megírod pü-ben a címed küldök egy SC-t.

Persze, az arkulonbseget szerintem is elsosorban a japan es az egyiptomi munkaberek ill egyeb koltsegek kozti differencia okozza, semmint a felhasznalt anyagok minosege kozti kulonbseg. Nyilvan az sem biztos, hogy azonos, de az onmagaban nem indokolja a magas arkulonbseget.

Szivesen kiprobalom az SC-t, Ed-tol jon majd proba darab, ha minden igaz. Ha sikerult tartosan hasznalnom, beszamolok rola itt.

Erdekes dolog, amit a borod erzekenysegevel kapcsolatban irsz. Nalam is elofordult, de jellemzoen akkor, amikor aggresszivebb borotvaban hasznaltam, de en ezt a borom erzekenysegenek tudtam be. Mivel csak erzekenyebbe valik tole a bor, de kulonosebb irritaciot nem okoz ilyen esetben sem, ugy gondolom, ilyenkor az tortenik, hogy a bor felso retegebol kicsit tobbet tavolit kell mint kellene - nem? Futurral hasznalva pl nincs ilyen. Milyen borotvaban hasznaltad? Merkur fejes Lord?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Feather
« Válasz #11 Dátum: 2010. Május 09. - 11:59:49 »
Már rengeteg féle pengét teszteltem, de nálam is a Feather-t tolerálja legjobban a bőröm. Ha jól emlékszem a legutóbbi Paul-os rendelés során 1 db penge kb. 83-85 Ft-ból jött ki. Nekem eddig 8 borotválkozás (2 körös) volt a legtöbb, amit Feather pengével elkövettem, szerintem 1-2 még volt benne, de inkább cseréltem. Az Lord SC-vel összehasonlítva: nos, ezt elég könnyű esetemben megítélni, mert nálam a sima zöld Lord is jobban teljesít, mint az SC!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 11. - 02:43:17 »
Pár borotválkozáson túlestem a Featherrel, illetve megvolt a szinkron teszt az eddigi mindennapos használatban lévő LORD SC-vel.
Inkább választottam egy másik LORD készüléket (LP1823) és ebbe töltöttem egy új SC-t. ( az eredeti terv Gilette adjustable volt Featherrel, a szinkron borotválkozáshoz), de maradtam a megszokottaknál és a Feathert sem akartam kivenni az L6-ból, ha már eddig ilyen jól összeszoktak.

A Feather penge a 3-szori használat után is hozta a megszokott formáját, bár a pontvérzést az állam alatt egy helyen eddig mindig kihozta, míg ott az SC szépen elsercegett, de pontvérzés nélkül.

Szóval ugyanolyan körülmények közt ( de más készülékkel ) az eredmény kb ugyanaz, mint eddig, bár kétség kívül a Feather kicsit tompább sercegéssel és talán könnyedébben szeli a szőrt az egyenes részeken (oldalpofa) azonban az SC kényelmesebb és kiegyensúlyozottabb a problémás helyeken. A megbocsájttásról. A Feather a használata során, ahogy életlenedik egyre inkább úgy érzem helyenként 'karcol', mégis lehet van  valami abban, hogy az sem túl szerencsés, ha a penge szalag túl vékony. Ezt a karcolást értsétek egyfajta agresszív viselkedésnek, valószínüleg kezdi veszíteni "vasfogait" mikrioszkópikus szinten az egyébként nagyon éles él. Mikor teljesen elhasználódik, bedobom majd a mikroszkóp alá.

Összességében nem változott a véleményem, a Feather a legélesebb penge azok közül amiket eddig használtam, azonban ennek velejárója úgy tűnik a diszkomfort érzet ( nagyon enyhe irritáció nálam) ebből a szempontból és hasonló babapopsi végeredmény mellett az SC sokkal megbocsájtóbb. Mindenesetre még mindig nem tudom eldönteni, hogy választanám-e a Feathert végleges pengének, mert ezt az enyhe irritációt is kezdi már megszokni a bőröm. Továbbra is 9/10 az értékelésem.

Végszó: kéne, hogy legyen a világon egy olyan penge, ami 10/10, tehát nagyon éles és ugyanakkor megbocsájtó, úgy tűnik nincs ilyen kompromisszum, vagy még várat magára, hogy felfedezzük.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Feather
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 14. - 22:55:07 »
Feather pengéhez Feather DE dukál!  :D

http://www.classicshaving.com/catalog/item/1240646/7872084.htm

A baj csak az, hogy brutálisan drága ez a szépség.  :o

Egy kis összefoglaló iromány a termékről:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=148220
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #14 Dátum: 2010. Május 14. - 22:57:30 »
Feather pengéhez Feather DE dukál!  :D

http://www.classicshaving.com/catalog/item/1240646/7872084.htm

A baj csak az, hogy brutálisan drága ez a szépség.  :o

Egy kis összefoglaló iromány a termékről:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=148220


En is tegnap fedeztem fel... Nagy bajban is vagyok ;D

De ott van a Pils is, az sem semmi.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici