Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 109970 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #15 Dátum: 2010. Május 14. - 23:04:13 »
Feather pengéhez Feather DE dukál!  :D

Na, ez így azért félrevezető, hisz azért eddig is volt kétféle Feather DE, a Tech-fejes, háromrészes Portable meg a pillangós Popular.  ;)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Feather
« Válasz #16 Dátum: 2010. Május 14. - 23:10:18 »
Feather pengéhez Feather DE dukál!  :D

Na, ez így azért félrevezető, hisz azért eddig is volt kétféle Feather DE, a Tech-fejes, háromrészes Portable meg a pillangós Popular.  ;)

Ok, igazad van, de tulajdonképpen csak erre a szépségre akartam felhívni a figyelmet! Egy másik oldalon látszik a csomagolás is:

http://shaving101.com/index.php/product-reviews/21-de-razors/78-feather-all-stainless-razor-.html

Jó lenne egy ilyen, ugye Cotag?  ;)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #17 Dátum: 2010. Május 14. - 23:15:52 »
Nekem egy dolog bántja kicsit a szemem: a felirat a fejen... Két sor, kicsit sok belőle, nem elég elegáns.   :-\

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Feather
« Válasz #18 Dátum: 2010. Május 14. - 23:22:30 »
Nekem egy dolog bántja kicsit a szemem: a felirat a fejen... Két sor, kicsit sok belőle, nem elég elegáns.   :-\

Van benne igazság, de ezért bevállalnám így is!  :D
Az biztos, hogy a Cotag által említett PILS sokkal letisztultabb forma (olyan germános), de az meg 245 USD.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #19 Dátum: 2010. Május 14. - 23:28:41 »
En eleinte azt hittem a felirat nincs is rajta, csak valami matrica. Ettol fuggetlenul nekem nagyon tetszik. A Feather ara is nagyon nehezen emesztheto, de a Pils tenyleg meredek... En azert ugy vagyok vele, hogy jobban bizom abban, hogy amit a Feather csinal az tenyleg rendben van, a Pils-nek meg ez az elso DE modellje. Hiaba tetszik nagyon, nem tudom ez a fej mennyire mukodokepes es egyelore nagyon keves valos tapasztalat olvashato vele kapcsolaban. (Persze ha a Feather Populart veszem alapul, akkor Feather termeket sem vennek soha  :))

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Feather
« Válasz #20 Dátum: 2010. Május 15. - 00:55:54 »
Gyönyörű ez a Feather... :)

Viszont ezt nem értem... (id. a cikkből: "Instead of holding the razor at about a 30° angle, I angled the razor at about 45° so that the blade made smoother contact with the skin." Tudtommal - személyes tapasztalatra alapozva - minnél tompább a szög, annál nagyobb a bőrre gyakorolt pengenyomás. Minnél kisebb/élesebb a szög, annál kevésbé ér a penge bőrhöz, nem? Neki hogy sikerült így "smoother contactot" elérni?  ???  vagy mi ez a smoother contact?
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #21 Dátum: 2010. Május 15. - 01:56:42 »
Pietro- valószínüleg pont fordítva értitek, egyébként pontatlan a megfogalmazás, így az értelmezés is és innen a kérdés ill. a félreértés. Azonban amit az ő mondatából értelmezhetünk, miszerint a borotva ( értsd nyél ) és az arc által bezárt szöget emelte, tehát csökkentette a penge és az arc által bezárt szöget ( feltételezve, hogy ATG-ben borotvafejjel felfelé érti a borotva 30-ról 45 fokos emelését).  Amit pedig te értelmezhetsz kicsit másként, hogy a penge és az arc által bezárt szög növelésével nem a "pengenyomás" nagyobb, hanem ugyanakkora nyomás mellett nagyobb szögben ( és kisebb területen) támad a penge éle a bőrre, tehát ha már nyomás akkor "élnyomás". Ahogy írod minél kisebb a penge/bőr által bezárt szög, annál megbocsátóbb (smoother contact), illetve minél nagyobb a bezárt szög annál agresszívebb, "kaparós sorsjegy" feeling.
(Ezért is van ebből folyamatos félreértés, mert míg számunkra egyértelmű, hogy a penge/bőr által bezárt szögről beszélünk, addig van aki a borotva(nyél) és az arcbőr által bezárt szöget nézi) ( feltételezem, hogy ők azok akik hiányoztak matekórán, mikor a szinusz és koszinusz tétel volt a téma)  ;D

Egyébként, hogy ennek a bizonyos ideális szögnek pedig pont 30 foknak kell-e lennie? ( ez az általános), abban már egyáltalán nem vagyok biztos, arcbőr, illetve pengéje válogatja, de nemcsak a penge fajtája, számít a borotválandó terület is, illetve a penge elhasználódásával is érdemes ezt a kiinduló 30 fokot kicsit lefele adjusztálni az irritáció elkerülése illetve a hatásfok érdekében.

A Feather pengénél viszont  az a tapasztalatom, hogy gyakorlatilag nálam tök mindegy milyen szögben (20-45) tartom a borotvát ( L6 ) annyira éles, hogy minden szituban teszi a dolgát, azonban ugyanezen az intervallumon belül bárhogy tarthatom, a bőröm megérzi azt, (határeset, hogy enyhe irritációnak hívjam). Mivel ezt a lent említett új Feather borotvát csak elképzelni tudom ( fényképről szépen kidolgozott minőségi anyagúnak tűnik 160 dollárért) előfordulhat, hogy a megszokottól kicsit eltérő szögben feszül meg benne a penge, ezért a beszámoló írója kisérletezett, vagy kicsit tapasztalatlan, tán fogalma sincs mit írt.. :-)  

  
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 15. - 02:06:32 írta Penge »

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Feather
« Válasz #22 Dátum: 2010. Május 15. - 14:01:28 »
Koszi Penge, igy mar ertheto(bb)...

Szerintem egy 160 dollaros DE 90 fokos (kaparos sorsjegy - ez tetszett ;-)) szogben is kell, hogy tudja a dolgat ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #23 Dátum: 2010. Május 15. - 20:10:28 »
Pietro- Mivel Tőled kaptam a Feather pengémet, (ráadásul nagyvonalú Úriember voltál), engedd meg, hogy ezt a 90 fokos kaparós sorsjegy próbát mindenképpen Rád bízzuk, hogy megtudjuk mi lesz a nyereményünk?!  ;D

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Feather
« Válasz #24 Dátum: 2010. Május 15. - 20:29:09 »
Már úgy érted ebben a Feather-ben? Nem t'om, mert most kés-lázban égek, nem tervezem (egyelőre) több DE beszerzését/kollekcióbővítést (ráadásul, ha itt venném meg, tutti legalább 200 USD lenne  :( 

Viszont kaparós sorsjegy feelingben naponta van részem a késem által (első hetes vagyok  :D), még nem mindig sikerül a kellő szögben elindítani a húzást a bőrön... egy 5/8-as full hollow él tud ám kaparni  ;D

ui.: nem tartozik igazán ide, de érdekességképp megjegyezném, hogy az orosz az "él(szalag)" szóra a "fullánk" szót használja a beretvakésnél. Néha én is úgy nézek ki a késes borotválkozás után, mint egy méhész  :D (bulis éjszaka után mint egy kínai méhész  ;D ;D)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #25 Dátum: 2010. Május 16. - 12:18:14 »
Hát ez az, hogy 200 dollárt nem szeretne az ember egy ilyen készülékért kiadni ( legalább is én nem), mert annyit nem ér. Majd csak pár tiz év múlva, de akkor sem biztos.

Vajon mi köze az orosz méhésznek a STR8-thez?  ;D  ha már van egy ilyen nyelvi fordulat benne.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Feather
« Válasz #26 Dátum: 2010. Május 17. - 10:26:49 »
Hát ez az, hogy 200 dollárt nem szeretne az ember egy ilyen készülékért kiadni ( legalább is én nem), mert annyit nem ér. Majd csak pár tiz év múlva, de akkor sem biztos.

Vajon mi köze az orosz méhésznek a STR8-thez?  ;D  ha már van egy ilyen nyelvi fordulat benne.

Ja, hál' Istennek, én már a hátam mögött hagytam a gépszíj-effektus akut szakaszát (remélem) és nem vetem rá egyből magam mindenre, ami beszerezhető (legalábbis DE-kategóriában ), úgy érzem, ezt a Feather-t nem fogom kipróbálni egyhamar...

Na, ami a méhészeket illeti, ez egy ilyen nyelvi fordulat + poén akart lenni... Megpróbálom levezetni:

úgy értettem, hogy néha a késes borotválkozás után úgy nézek ki, mint egy méhész, akit "összecsipkedtek a méhek" (borotvaél = fullánk az orosz borovaszlengben és kezdő lévén azért irritációval jár a kés). A kínai méhész már egy itteni fiatal-bulis szleng, ha az ember reggel felkel (másnaposan), akkor fel van dagadva az arca és nem látszik a szeme, ezért kínai (ázsiai) méhész...

Remélem, nem zavartalak össze jobban...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 17. - 11:05:25 írta Pietro »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Feather
« Válasz #27 Dátum: 2010. Május 17. - 10:48:16 »

ez a smile nagyon kemény ;D

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Feather
« Válasz #28 Dátum: 2010. Május 17. - 10:55:00 »
az orosz borotvafórumról vadásztam le őket, van ott még több ilyen kemény borotva-temájú szmájli  :)

http://www.britva.ru/forum/
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #29 Dátum: 2010. Május 17. - 16:30:44 »
Na, ami a méhészeket illeti, ez egy ilyen nyelvi fordulat + poén akart lenni... Megpróbálom levezetni:
úgy értettem, hogy néha a késes borotválkozás után úgy nézek ki, mint egy méhész, akit "összecsipkedtek a méhek" (borotvaél = fullánk az orosz borovaszlengben és kezdő lévén azért irritációval jár a kés). A kínai méhész már egy itteni fiatal-bulis szleng, ha az ember reggel felkel (másnaposan), akkor fel van dagadva az arca és nem látszik a szeme, ezért kínai (ázsiai) méhész...

Remélem, nem zavartalak össze jobban...

Pietro!
Hát nem kezdő filozófus vagy az biztos!  ;D Összezavarodva nem vagyok, de eszembe nem jutott, hogy az orosz méhész, arc és fejvédő nélkül megy méhészkedni! Majd ebből egy új népcsoport fejlődik (kínai méhész)  ;D és még ebből párhuzamot kell vonni a reggeli másnaposság és a feldagadt arc között is!  ;D Ez már szinte összeesküvés elmélet!  ;D Remélem a rizspálinka és a vodka közötti űrre nem fogsz semmi fordulatossal előállni, mint egyenes ágú következtetés!  ;D ;D

A smiley nagyon ott van!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici