Szerző Téma: gregg - HG  (Megtekintve 159786 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #330 Dátum: 2016. Március 02. - 10:09:40 »
Nagyon menők. Nem látom pontosan, hogy egyformák, vagy csak hasonlóak. Egy emberé lesz mind?
Köszi!
Egyformák (szemre mindenképp). :) Egy ember rendelte meg, igen. Már nála van.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #331 Dátum: 2016. Március 02. - 10:13:57 »
Lehet sok, de nagyon tetszetős a fa fém együttese. Mivel volt gond, az acéllal, a nyéllel vagy mindennel?

Üdv

Á
Köszi! Az acéllal nincs nagy tapasztalatom, és a nehézséget az okozza ennél az anyagnál, hogy a kemény mag és a lágy acél találkozásánál furán viselkedik a csiszolás. Nagyon megnehezíti a szép köszörülést, van aki nem is csinál belőle borotvát ezért. A lakkozással is szívtam, mert türelmetlen voltam, és a vasfa-gyökér is okozott elég fejtörést; nagyon törékeny..stb. Összefoglalva, ezeknél a borotváknál szinte minden részletnél volt újdonság számomra, nem úgy alakultak elsőre a dolgok ahogy szerettem volna.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:gregg - HG
« Válasz #332 Dátum: 2016. Március 02. - 12:21:41 »
Ha nem titok, megsaccolhatnád, hány munkaóra van benne...
Amúgy nagyon szépek, és teljesen egyetértek azzal, hogy ezek az anyagok elveszik egymás elől a kibontakozás lehetőségét.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #333 Dátum: 2016. Március 02. - 13:25:11 »
Nehéz ezt megsaccolni, mert mellette mást is csináltam párhuzamosan. Sok óra, de legalább kétszer annyi, mint abban az esetben, ha minden simán ment volna. Ezt már sokan megkérdezték tőlem, és tényleg nem tudok rá válaszolni. Egy borotvát addig készítek, amíg a számomra maximumot ki nem hozom belőle. Nem érdekel, meddig tart. Aztán van, ahol minden klappol, és néhány nap alatt megvagyok vele tokkal vonóval. Még egy dolog; eddig egyetlen egy munkámmal sem voltam száz százalékig elégedett. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:7/8" straight razor with ebony scales
« Válasz #334 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 17:51:28 »
Nemrégiben fejeztem be az alábbi kést. Az ébenfa nyelet sellak-al vontam be. A magas fény eléréséhez sokat vacakoltam vele. Több, mint 12 réteg lakk került így rá. :)

7/8-os, 1/4 hollow köszörülés, tükörpolír mindehol, fekete ében nyél, tevecsont ék, foszforbronz alátétek.











További képek.


Mennyire lesz kemény a sellaktól a felület? Így 12 után gondolom erősebb, de egyébként mennyire?  Mondjuk egy átlag lakkozott felülethez ill. egy stabilizált felülethez képest.




Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #335 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 18:04:19 »
Nehéz erre válaszolni. Stabilizált anyaggal még nem dolgoztam. Függ a másik lakk fajtájától is, amivel összehasonlítanám. A sellak-ot már inkább csak alap beeresztésnél használom. A sellak nem szereti a napot, túlzott meleget, de ott nem is tartunk borotvát. Tudomásom szerint a sellak (megfelelő hígításban) a fába legmélyebben bejutó lakk. Persze a stabilizálttal nem veszi fel a versenyt, de azt se mindegy, hogyan és mivel végzik a stabilizálást. Egy-két nyélre inkább vennék megbízható helyről stabilizált fát.
Mostanában dán olajat használok, ha nem lakkozok.

A zongoralakk hatást nagyon nehéz elérni. Az egyik legegyszerűbb módja a CA ragasztó finis. Sanyi ennek nagy mestere. Tevecsonton én is sikerrel alkalmaztam, de nem barátom ez az anyag.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:gregg - HG
« Válasz #336 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 18:06:28 »
Igazából azért kérdeztem, mert annak a 4 rtg lakknak, amit a pamacsnyélre tettem van egy ilyen érdekes "puha" érzete. Mindig attól félek, hogy ha megjön a tartó, akkor majd a fém része felkarcolja.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #337 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 18:08:02 »
A lakk érzékeny, de szerintem könnyen fel fogod tudni polírozni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:gregg - HG
« Válasz #338 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 18:11:17 »
A sellak ilyen szempontból hogyan viselkedik?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #339 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 18:15:51 »
Nem jobban, sajnos. Sok mindent kipróbáltam már, profi padló lakkokat is. Mindegyik sérülékeny, ha magasfényű. A sellak viszont állati eredetű, bár szeszben oldódik. Nekem olyan barátságos bevonat.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Manhercz István

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:gregg - HG
« Válasz #340 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 19:08:31 »
Próbáld ki a felni lakkot.Vagy keréktárcsa lakk.Meglepődsz.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:gregg - HG
« Válasz #341 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 19:19:24 »
Elég agressziv fémre való lakkok azok. A finom fa, csont nem biztos hogy jól reagalna a karcálló felnikencére.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #342 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 20:11:51 »
Felni lakkot még valóban nem próbáltam. Kérdés, hogy tapad meg a fán, milyen alapozás szükséges. Gondolom, fújni lenne érdemes.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Manhercz István

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:gregg - HG
« Válasz #343 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 20:17:21 »
Tökéletes. Gyorsan szárad  ,kemény. Próbáld ki bátran egy fadarabon,nem egy nagy kiadás. Flakonos , a tescoban is kapható 1-2 ezer forint.Mondom meg fogsz lepődni.
Gitár készítő barátom ajánlotta .Ő is fára hordja fel.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #344 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 20:39:28 »
Köszi a tippet! :sör: A barátod nem is alapoz, közvetlenül a fára fújja? Gondolom, ezeknél is vannak minőségbeli különbségek. Nekem az ár nem szempont ilyen kis mennyiségnél.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici