Szerző Téma: gregg - HG  (Megtekintve 157881 alkalommal)

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:gregg - HG
« Válasz #345 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 07:13:53 »
Két komponensű epoxy gyantát használtál már? Műcsalikra ("wobblerek", kis fahalacskák) ezt használjuk gyakran, kellően tartós, "karcmentes" (pl. bárpultot is szoktak gyantázni ezért: https://www.eti-usa.com/sites/eti-usa.com/files/slider-prod-page-greg-stewart-bar-1.jpg). Írtad fentebb a zongorát, ennek nagyon hasonló a felülete. Ha érdekel írj rám, 3-4 éve használom ezeket, kipróbáltam már elég sok fajtát...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #346 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 09:13:30 »
Nem használtam, köszi, jelentkezem.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:gregg - HG
« Válasz #347 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 09:22:22 »
Ha a padlólakk nem elég (a fényes kopásálló Lazuránt kipróbáltad már?) akkor az autófényezők 2k lakkjait tudnám javasolni.

Üdv

Á

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:gregg - HG
« Válasz #348 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 09:24:45 »
Igazából azért kérdeztem, mert annak a 4 rtg lakknak, amit a pamacsnyélre tettem van egy ilyen érdekes "puha" érzete. Mindig attól félek, hogy ha megjön a tartó, akkor majd a fém része felkarcolja.

Az előfordulhat, hogy az alsó rétegek nem kötöttek meg rendesen. Négy réteg lakk szerintem sok, köztes csiszolással max. három réteg tükörsima vízhatlan réteget kellene hogy adjon.

Üdv

Á

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #349 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 11:20:13 »
Szívesen kipróbálok több mindent, köszi a tanácsokat. A legjobb lenne, ha szépen lehetne ecsettel felhordani, bár ez a legnehezebb ügy. Fújni csak spray-vel fújnék, nincs gépem hozzá.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:gregg - HG
« Válasz #350 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 12:37:43 »
A borotvanyél elég kicsi, szerintem meg lehet oldani ecsettel is az egyenletes terítést, maximum többet kell csiszolni a rétegek között.

Mondjuk ha eleve olajjal kezeled, akkor a lakk csak a tükrös felülethez szükséges, védeni már nem kell a fát.

Üdv

Á

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:gregg - HG
« Válasz #351 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 12:57:57 »
Szívesen kipróbálok több mindent, köszi a tanácsokat. A legjobb lenne, ha szépen lehetne ecsettel felhordani, bár ez a legnehezebb ügy. Fújni csak spray-vel fújnék, nincs gépem hozzá.

Ecsettel hordom fel. Műgyanta hátránya, hogy forgató kell - típustól függően 0,5-6 órát illik forgatni.





Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #352 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 12:59:44 »
A fújást nem igazán szeretem, legalábbis amivel eddig próbálkoztam az nem vált be. Vettem klassz mókusszőr ecseteket, amivel szépen lehet teríteni a lakkot. Bár úgy még soha nem sikerült, hogy csiszolás/polírozás nélkül hagytam volna.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #353 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 13:01:04 »

Ecsettel hordom fel. Műgyanta hátránya, hogy forgató kell - típustól függően 0,5-6 órát illik forgatni.


Jól néznek ki a woblerek! :borz2: Mi az a forgató?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:gregg - HG
« Válasz #354 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 13:11:42 »
Köszi!
A forgató forgat. :D Valahogy ráerősíted a wobblert, az forgatja a tengelye körül, így nem folyik meg a gyanta. Pl.: https://lh3.googleusercontent.com/-EybqLu-Q16I/Vvfsq18gdII/AAAAAAAANCE/JT7o98EYhQYcexDcrkn6rzueUBKzxOElwCCo/s800-Ic42/P3272569.JPG Nekem nem keret van, hanem tengelynek egy fa léc, melybe likat fúrtam és krokodil csipeszt tűztem bele. Így egyszerre jó sok wobit lehet gyantázni.
Olyan gyantánál, ami eredetileg ragasztó (pl. devcon, uverapid...), elég lehet egy sima keret, és kézzel megfordítani ~5-10 percenként, ~1 óráig. Az envirotex esetén 4-6 órát is simán kell forgatni, ide már kell a gép. Nem nehéz csinálni, motornak kipiszkált mikró motor, vagy grill forgató motor, de akár diszkógömb motor is jó...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #355 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 13:47:50 »
Engem a legprofibb megoldás érdekel: tartós, kopásálló, nem színeződik el később sem, víztiszta, esetleg az UV-t is állja valamennyire, bár ez egy borotvánál ritkán szempont, és az se baj, ha nem hetekig készül. Ha forgatni kell, hát forgatom. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:gregg - HG
« Válasz #356 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 14:19:58 »
A műgyantától nem veszti el teljesen a fa jellegét a fa? Nem lesz olyan érzés, mintha egy műanyagdarabot fognánk a kezünkben?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #357 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 14:24:49 »
Van igazságod, de vannak olyan rajzolatú/típusú fák, amelyeknél ez a felületkezelés hozza ki legjobban a motívumait. Szeretem az olajat és a viaszt is, sokkal egyszerűbb is dolgozni vele, de az más hatás. Készítek ilyet is, meg olyat is, mindegyikre van igény.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:gregg - HG
« Válasz #358 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 14:43:45 »
A műgyantától nem veszti el teljesen a fa jellegét a fa? Nem lesz olyan érzés, mintha egy műanyagdarabot fognánk a kezünkben?

De! Tapintásra teljesen, de ez lakkozásra is igaz. Ha nem a fát fogod, nem lesz fa tapintású. Külalakra ellenben nem lesz olyan mint egy furnél műanyag fedlappal, ami majdnem úgy néz ki mint a fa. (Vannak olyan wobblerek is, amit direkt nem, vagy minimalistán festenek, mert így látszódik az alap, a matéria, természetközelibbnek hat.)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:gregg - HG
« Válasz #359 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 15:27:15 »
Ok, értem és el is fogadom.

De nekem egy borotva teljesen más, mint egy wobbler. És nagyon meglep, hogy a két dolog összetalálkozik a felületkezelésnél.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici