Szerző Téma: gregg - HG  (Megtekintve 157879 alkalommal)

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:gregg - HG
« Válasz #375 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 09:02:45 »
Valahol azt olvastam, hogy ezt az anyagot nem kell csiszolni a rétegek között. Erről mit gondolsz?

Ha nyélre használnám, akkor kennék alá jól felhígított, világos sellak-ot egy-két rétegben. Az jól beszívódik, és ez csak a felületre kellene.

Nem szoktam én sem. Csak akkor csiszolom, mikor először ezzel alapozom a balsát. Az rengeteget felszív, főleg ahol a rostok végei kilátszódnak, ott rücskös, "recés" lesz. De ha fedek, nem csiszolok két réteg között, akkor sem ha nem 100% egyenletes. Múltkor 4 óra után lekapcsoltam a forgatót, és picit egyenetlen lett a felület. Rákentem +1 réteget, és megoldódott. Jól "tömít". Amire figyelni kell, a forgatóra rakás. Nekem van hogy a krokodilcsipeszre ráfolyik, olyankor azért nem lesz 100%-os ahogy leszedem, és lefarigcsálom a fölösleges gyantát.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #376 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 09:21:25 »
Világos, köszönöm szépen! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #377 Dátum: 2016. Október 04. - 23:06:56 »
Már régen raktam fel ide képeket a munkáimról, Sanyitól sem várhatunk mostanában újdonságokat a készítői részlegben, így válogattam a számora érdekesebbekből.

8/8"-os damaszt (ZD-0801), 1/4 hollow, szaru nyél, réz ék és szegecsek. A damasztot az oroszoktól rendeltük Sanyival. Igényes munka, és tényleg nagyon jó acél. A damaszt talán nem a legjobb anyag borotvához, de ezt nagyon jól lekovácsolták. Olyan lett, mint egy jobban sikerült Arne (O1).









13/16" borotva, feketített Arne acél, 1/4 hollow, g10 nyél, g10/réz ék, réz szegecsdíszek a nyélen.
A híres Hoshi Tombo-t gondoltam újra.









7/8" O1, full hollow, makassar ében nyél, dán olaj finissel, ében ék, réz szegecs.
Nem ez az első full hollow késem, de ezt olyan klasszikusra terveztem. Dupla váll, recék a fogásnál, klasszikus forma, tükörpolír mindenhol. Nincs benne köszörülési púp, teljesen el van dolgozva. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a képeken már a második változat van, az elsőt átlyukasztottam. A rossz hír az, hogy ezzel is gondom van; az éle nem stimmel, most fogom elkészíteni harmdadszorra. :fejfal:

A lényeg, hogy lehet a klasszikus négykerekes vizesköszörű nélkül is (három vagy négy kontakt keréken) full hollow kést köszörülni, csak nem egyszerű. Viszonylag kevés készítő csinálja, ezért is érdekelt mindenképpen a dolog.









Most egyelőre ennyi, köszönöm a figyelmet! :)



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:gregg - HG
« Válasz #378 Dátum: 2016. Október 04. - 23:57:01 »
Aranyos a zárszó : )

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
gregg - HG
« Válasz #379 Dátum: 2016. Október 04. - 23:57:42 »
Úgy értem, beszarás, amiket csinálsz! (Na jó, a kék nyél formája nem tecc annyira : )

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:gregg - HG
« Válasz #380 Dátum: 2016. Október 05. - 00:27:08 »
anyám borogass... az ember gyanútlanul kattintgat és akkor egyszer csak... hú.  :bow:
Az a damaszt a maga brutális sheffieldies stílusában  :sziv:
meg hát a többi is... (a tükörpolírt leszámítva, mert az továbbra sem jön be  ::))
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:gregg - HG
« Válasz #381 Dátum: 2016. Október 05. - 08:17:05 »
Nekem az utolsó tetszik a legjobban. Minden elismerésem.  :bow: A damaszt mint anyag miért nem a legjobb borotvánál? Mik a hátrányai?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #382 Dátum: 2016. Október 05. - 09:59:48 »
Köszönöm a kedves szavakat, és őszinte megjegyzéseket! :hat:

A damaszttal annyi a gond, hogy nem monoacél. Tudomásom szerint a két anyag különböző kopásállósága miatt picit fűrészfogas lesz az él. Mikroszkóp alatt a jó él is fűrészfogas, de ez másképp. Az is lehet, hogy olyan vékony élnél már a kovácshegesztés sem bírja összetartani az anyagokat. Nem tudom pontosan, de elvileg nem annyira komfortos a borotválkozás vele, vagy legalábbis más.

Tim Zowada valószínűleg ezért kovácsolja így a damaszt késeit:


Anno néztem, hogy mik azok a béna csíkok az élszalagok felöl, de szerintem ezért. Így technikailag az élnél már monoacélként funkcionál.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:gregg - HG
« Válasz #383 Dátum: 2016. Október 05. - 10:15:36 »
Már régen raktam fel ide képeket a munkáimról, Sanyitól sem várhatunk mostanában újdonságokat a készítői részlegben, így válogattam a számora érdekesebbekből.

8/8"-os damaszt (ZD-0801), 1/4 hollow, szaru nyél, réz ék és szegecsek. A damasztot az oroszoktól rendeltük Sanyival. Igényes munka, és tényleg nagyon jó acél. A damaszt talán nem a legjobb anyag borotvához, de ezt nagyon jól lekovácsolták. Olyan lett, mint egy jobban sikerült Arne (O1).


Ez mennyi amúgy súlyra? Olyan masszívnak tűnik.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #384 Dátum: 2016. Október 05. - 10:34:46 »
Nem tudom sajnos, nem mértem meg. De valóban, jó tömör, van benne anyag.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:gregg - HG
« Válasz #385 Dátum: 2016. Október 05. - 10:40:06 »
szendvics damaszt (mono mag, damaszt külső héjak), nem csak borotvánál használatos, nekem például ilyen a kedvenc konyhakésem (VG10 maggal).
Szép és jó  :borz2:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #386 Dátum: 2016. Október 05. - 11:16:21 »
Ez az, köszi a kiigazítást! :sör: A konyhakésedért meg irigyellek. :sziv:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:gregg - HG
« Válasz #387 Dátum: 2016. Október 05. - 11:28:00 »
Gyönyörűek. A feketített penge kékített vagy barnított?

Üdv

Á

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:gregg - HG
« Válasz #388 Dátum: 2016. Október 05. - 11:40:43 »
Köszönöm! :sör: Kékes-feketés-barnított. ;D Magyarul melegbarnításnak hívják az eljárást. Nem mindig sikerül pont ugyanazt a színt elérnem, de egy kékes árnyalat mindig van benne bizonyos fényviszonyok mellett.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:gregg - HG
« Válasz #389 Dátum: 2016. Október 05. - 12:12:52 »
Jöhetne már egy jó holló, HG, Nekem.Talán. Hogy meglegyen a sor.
 :crazy:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici