Szerző Téma: Truefitt & Hill  (Megtekintve 30603 alkalommal)

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #90 Dátum: 2011. Július 26. - 12:42:54 »
A baj nagyon egyszerű: nagyon vártam ezt a T&H csomagot, mert valami különlegest vártam tőle. Amikor asszonykám megtudta, hogy mennyibe kerülnek ezek a T&H-s cuccok, kicsit furán nézett rám.   ;D  És a gondja csak az, hogy ennyi pénzért valami illatosabbat várt.
Én sem szeretem, ha valaki hatalmas illatfelhőt húz maga után, de azért lehetne kicsit tartósabb és kicsit intenzívebb illatuk.




FBP

  • Vendég
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #91 Dátum: 2011. Július 26. - 20:08:34 »
A baj nagyon egyszerű: nagyon vártam ezt a T&H csomagot, mert valami különlegest vártam tőle. Amikor asszonykám megtudta, hogy mennyibe kerülnek ezek a T&H-s cuccok, kicsit furán nézett rám.   ;D  És a gondja csak az, hogy ennyi pénzért valami illatosabbat várt.
Én sem szeretem, ha valaki hatalmas illatfelhőt húz maga után, de azért lehetne kicsit tartósabb és kicsit intenzívebb illatuk.
Melengesse szíved, hogy erre is az vagyon írva, hogyaszongya: by appointment to her majesty...bla...bla...bla...
akkor rossz má nem is lehet, különben a birodalom legfelsőbb fejének szavaiban kételkedsz, és ilyenformán ezt a pénzt is megéri! (vagy mégsem?)  :evil: :evil: :evil:

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #92 Dátum: 2011. Július 26. - 22:28:34 »
Drága mint a fene, de szerintem megéri az árát az utoldó centig :borz2:

És, mellesleg a West Indian Limes nekem ponthogy nem WC illatosító/mosogatószer, hanem színtiszta friss citrusillat benyomását keltette... pont amikor kicsit megnyomkodod a citrom, narancs, lime héját, hogy kifroccsenjen egy kis aroma... na pont olyan. Nekem nem a világom a citromos arcszesz, de illatnak kellemes, mondhatni: teccik  :sör:

Nekem meg pont az 1805 nem jött be. Szeretem az öregemberes illatokat, példul a TOBS Mr.Taylor illata az egyik kedvencem, mert bár az öregemberes kategóriába soroljuk, szerintem kellemes, férfias, friss... míg az 1805 simán unalmas - attól öregemberes.
Persze mindenkinek más az ízlése és ez csak az én véleményem, ha neked az 1805 jön be, használd egészéggel  :sör:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #93 Dátum: 2011. Július 27. - 01:23:56 »
tritrek, azért ez nem ennyire eccerű. Van az egyén izlése és vannak a profik, a parfümőrök. A T&H WIL-ja énszerintem is egy átbaltázás és ha megkérdeznénk egy parfümőr véleményét, hidd el alátámasztana. Itt a fejillattal van a baj, tekintve kapásból 3 olyan "gagyi" illatanyagot tartalmazó termékkel találkoztam már, ami kiköpött ugyanez. Az egyik egy "Ági" nevezetű mosogatógél (1l=120Ft vagy ilyesmi), a másik egy noname wc illatosító, a harmadik pedig egy itthon gyártott Dymolos pumpás légfrissítő ami szintén 100Ft-150Ft körül mozgott nagykerárban. Az Ági mosogató egyébként egy nagyon jó termék volt. Az árszintet nézd... az illatuk(fejillat) egy az egyben a WIL fejillata. Nyilván, te még nem találkoztál ezekkel a termékekkel, ezért nem alakult ki benned, a "wc illatosító citrus feeling". Miután egyébként ez a fejillat lecseng, jön a finom cseresznyevirág és neroli kombináció, de oly halványan, hogy megint azt kell mondjam T&H-ék mellélőttek (illetve ezek a drága összetevők és spórolnak)...   
Ellentétben az 1805 egyáltalán nem szinténzenész, unalmasnak pedig egyáltalán nem mondanám, sőt szerintem egy jól megkomponált volt trendy illat. Éreztem már nagyon hasonlót régebben ( mondjuk 20 éve, asszem a Hattrick, vagy Frotti vagy valami ilyesmi) ez az illat akkor volt a "mainstream". Ha azóta annyira megöregedtünk...hát nem hiszem.  Szal egy 80 éves papának inkább trendy a molyirtós levendulaszag, mint az 1805!  ;D           

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #94 Dátum: 2011. Július 27. - 07:42:44 »
Nem hinném, hogy egy T&H kaliberű és hírnevű cég ilyet megengedne magának, hogy ennyire lesüllyedne, ill. ennyire lowend fejillatokat alkalmazna (mint egy 100Ft/l mosogatószer)... persze nem akarom kétségbevonni többévtizedes parfümőri tapasztalatodat  ::) de ebben az esetben tényleg kétlem. Ha egy AXE, vagy Arko vagy egyéb "budget" névről beszélnénk, ott abszolúte egyetértenék, mivel ők tényleg sz.rból próbálnak valamit kihozni, hogy az adott árba beleférjenek (mellesleg nekik is néha elég jól sikerül), de a T&H esetében engedelmeddel nem értek egyet.
Az 1805-öt illetően meg annyit, hogy ahogy írtam, OK - akkor ne nevezzük öregemberesnek, de unalmas, nekem 8 hogy 5 percet vagy 5 évet töltöttek a komponálással, hogy 3 vagy 300 illat van belerejtve, u-nal-mas, semmi meglepi, semmi változás, semmi különös.
Ha már klasszikáról beszélünk, akkor olyanok jönnek, mint a Spanish Leather, ami egy alap, és igen a Levendulás illatok, stb...

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #95 Dátum: 2011. Július 27. - 09:16:13 »
Nekem meg T&H sample packból a levendulás volt a legrosszabb. Határozottan kellemetlennek tartottam. Az 1805 viszont bejött. Ízlések és pofonok.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #96 Dátum: 2011. Július 27. - 11:10:42 »
Nekem meg T&H sample packból a levendulás volt a legrosszabb. Határozottan kellemetlennek tartottam. Az 1805 viszont bejött. Ízlések és pofonok.
Így van :) Mondjuk nekem egy sem volt olyan, hogy le kellett volna mosnom... max nem fogott meg, de hogy valamelyik kimondottan rossz lett volna, azt nem mondhatom.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #97 Dátum: 2011. Július 27. - 16:33:00 »
Nem hinném, hogy egy T&H kaliberű és hírnevű cég ilyet megengedne magának, hogy ennyire lesüllyedne, ill. ennyire lowend fejillatokat alkalmazna (mint egy 100Ft/l mosogatószer)... persze nem akarom kétségbevonni többévtizedes parfümőri tapasztalatodat  ::) de ebben az esetben tényleg kétlem. Ha egy AXE, vagy Arko vagy egyéb "budget" névről beszélnénk, ott abszolúte egyetértenék, mivel ők tényleg sz.rból próbálnak valamit kihozni, hogy az adott árba beleférjenek (mellesleg nekik is néha elég jól sikerül), de a T&H esetében engedelmeddel nem értek egyet.
Az 1805-öt illetően meg annyit, hogy ahogy írtam, OK - akkor ne nevezzük öregemberesnek, de unalmas, nekem 8 hogy 5 percet vagy 5 évet töltöttek a komponálással, hogy 3 vagy 300 illat van belerejtve, u-nal-mas, semmi meglepi, semmi változás, semmi különös.
Ha már klasszikáról beszélünk, akkor olyanok jönnek, mint a Spanish Leather, ami egy alap, és igen a Levendulás illatok, stb...

tritek látom szakértő lettél!  ;D Ami a low budget citrus illatokat illeti, van egy pár hely a világon, ahonnan ezek beszerezhetőek, de nagyvonalakban a masszív előállítása az francia és holland földön zajlik. Gyakorlatilag innen vásárol mindenki... és úgy tűnik még a T&H is. Ami pedig a baklövésüket illeti, hát angliában nincs Ági mosogató és Dymol légfrissítő! ;D és nyilván nem foglalkoztak egy egész világot átfogó ezirányú piackutatással és a kérdéssel rendesen. Mivel egy jópárunknak akik kipróbáltuk egyből ez jutott az eszébe, ezért ne hidd, hogy alaptalan. Mivel én is foglalkozom parfümökkel, a T&H úgy érzem, hogy csak egy kicsivel igényesebb, mint a sztenderd márkák, azonban az ára a minőségét szerintem egyáltalán nem tükrözi.

Egyébként pl. az AXE az éppen nem "budget" ahogy írtad, hanem Unilever "mainstream" és ők diktálják az éppen aktuális trendy illatokat!  ;) Egyébként nekem személy szerint a T&H összes illata nagyon tetszett, egyedül a WIL-be tudtam több irányból belekötni, mindezt úgy, hogy közben imádom a citrusos illatokat.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #98 Dátum: 2011. Július 27. - 18:54:08 »
tritek látom szakértő lettél!  ;D
tritrek  >:( és nem, mindig is az voltam  :evil: :borz2: De most viccen kívül... nem mondom hogy hivatalos, de 20 évvel ezelőtti illatokra emlékszem, mikor hol mi volt... pontosan le tudom írni gyerekkoromból is az illatokat... ez néha átok is, mert a büdösekre épp úgy emlékszem és fel is idézem őket  :crazy:

Egyébként nekem személy szerint a T&H összes illata nagyon tetszett, egyedül a WIL-be tudtam több irányból belekötni, mindezt úgy, hogy közben imádom a citrusos illatokat.
..pont ezért :sör:
Ha nem szeretnéd, nem érdekelne, nem foglalkoznál vele  ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #99 Dátum: 2011. Július 27. - 19:18:32 »
tritek látom szakértő lettél!  ;D
tritrek  >:( és nem, mindig is az voltam  :evil: :borz2: De most viccen kívül... nem mondom hogy hivatalos, de 20 évvel ezelőtti illatokra emlékszem, mikor hol mi volt... pontosan le tudom írni gyerekkoromból is az illatokat... ez néha átok is, mert a büdösekre épp úgy emlékszem és fel is idézem őket  :crazy:

Egyébként nekem személy szerint a T&H összes illata nagyon tetszett, egyedül a WIL-be tudtam több irányból belekötni, mindezt úgy, hogy közben imádom a citrusos illatokat.
..pont ezért :sör:
Ha nem szeretnéd, nem érdekelne, nem foglalkoznál vele  ;D

Bocs az elírásért tritrek ( de ez is olyan szakértő illatú - nemegyszerű nick, még jó, hogy véletlenül elírom...  ;D :sör: )
Igazából nem vitatkozni akartam, nyilván a T&H tudja, hogy mit csinál ( vagy nem tudja, de mégis döcög a szekér), ők ebből valószínűleg még így is nagyon jól megélnek, úgyhogy csak ebbe akartam belemenni... Azonban, hogy nagyon ne dicsérjük őket, hogy minden fillért megérnek (ezt írtad) hozzáteszem, hogy az én mintacsomagomban volt egy kis kavarodás, az egyik mintám be volt rendesen száradva, míg a pre-shave olajat ki kellett vágnom, mert az olaj benne avas volt, míg a WIL-től a család nagyobb hányada szinte eltolt magától, és nekem is csalódást okozott. Gondolom megérted, hogy a nagyközönség tudtára kell mindezt adni, főleg, ha nem egy budget cuccról beszélünk...  :sör:

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #100 Dátum: 2011. Július 27. - 19:21:04 »
Á Penge, nem rosszból írtam, csak barátilag vitázgatunk  :sör:

Amúgy meg abszolúte egyetértek, hogy mindent ki kell beszélni, hisz erről szól a fórum  ;)

PS: csak én meg sokszor nem állom meg, hogy ne szóljak hozzá valamihez, amivel nem értek egyet  :evil: :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #101 Dátum: 2011. Július 27. - 19:27:21 »
Egyértelmű számomra is!  ;D  :sör: büntetőeljárás köztünk a T&H miatt nyilván nem lesz... ;D
Próbálgass még más illatokat is szerintem, előbb-utóbb biztos vagyok benne, hogy a véleményed meg fog változni. Vannak a T&H-nál igényesebb gyártók ugyanennyi pénzért...
Mondjuk abban van igazság, hogy "úriember" ( nem öreges-unalmas) illatművész nem sok van, ezért őket is meg kell becsülni.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #102 Dátum: 2011. Július 27. - 19:45:19 »
Természetesen nem a trúfitty az egyetlen illat/készítő, amit ismerek ;)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #103 Dátum: 2011. Július 31. - 08:22:51 »
Korrekcijóóóóó!  >:(

Rájöttem, hogy megint nem vagyok konzisztens... szóval amiko a TH WIL illatról nyilatkoztam, ezt a próbacsomagban rejlő KÖLNI alapján tettem. Nos, az elmúlt napokban megejtett heves diskurálás után eszembe jutott, hogy hisz' én elfeledkeztem a TH próbacsomag tesztek folytatásáról, és hát mi mást próbálhattam volna, mint a WIL-t :D

Meg kell, hogy mondjam: a borotvakrém pontosan olyan, mint ahogy leírtátok az illatot :( Olcsó, OLCSÓ, mosogatószer-szerű citrusillat. Engem személyszerint meglepett a krém milyensége: sz@r. Abszolúte hiányzik a "slick"-ség, azaz nem csúszik a beretva! Olyan volt, mintha a zuhany utáni csupasz arcomat akartam volna borotválni, amikor is ugy tapad a borotva, mivel a bőr puha és minden zsiradékot kimostunk a bőrünkből... szóval a hab nagyon, nagyon zsenánt..
Az ASB minőségileg jó, illatilag még mindig messze elmarad a kölnitől, bár it ta citrusillat már evidensebb, engem a citromos sorbet illatára emlékeztet, tehát ilyen fátyolos, krémes citrom, semmiképp sem a várt friss, könnyű citrusillat. Mellesleg megjegyzem, ahhoz eléggé citrusos, hogy hülyén érezzem vele magam, ha az utcán fullos citromillattal csoszognék... el tudom képzelni egy karib szigeten, mondjuk Jamaikán, egy mangófa alatt a kedvesemmel (http://www.youtube.com/watch?v=b-3Qtu6YA9s)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #104 Dátum: 2011. Július 31. - 09:03:54 »
nagyon, nagyon zsenánt..



 8)
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici