Szerző Téma: Truefitt & Hill  (Megtekintve 29140 alkalommal)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Truefitt & Hill
« Dátum: 2010. Május 27. - 21:12:14 »
Ultimate Comfort
Pre Shave Oil  •  Nagyon erőteljes citrusos illatú, ugyanakkor remekül kenhető híg olaj (az átlag motorolajnál kisebb viszkozitásúnak tűnik, bár motorolajat ritkán kentem az arcomra). Könnyen eloszlatható, nem tapad, könnyű lemosni (szappan persze kell hozzá), az illata viszont megmarad.
Shaving Cream   •  Az olaj után egyáltalán nem érződik az illata, önmagában használva azonban nagyon lágy, az olajra rímelő citrusos levendulás illata van (azzal együtt, hogy illatmentesként árulják). Remek, nagyon kiadós és nagyon tartós habot ad (kb. fele annyi elég belőle, mint a Kappus krémből). Nem frenetikus élmény ugyan, mindazonáltal egyértelmű a minőségérzet.
After Shave Balm   •  Illatra mint a borotvaszappan, viszonylag híg krém (kb. mint egy napvédő krém vagy testápoló), könnyen eloszlatható, nem hagy ragadós érzetet, illata alig érződik, az is inkább a babapopsikrém jelleggel bír. A mikrovágások vérzését sem csillapítja, a nagyobbakét pláne nem, inkább gyenge nyugtató hatása van, semmint hűsítene. Majdhogynem olyan, mintha nem is lenne, mégis jó(bb), hogy van.


(Folyt. köv.)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 28. - 11:58:50 írta Professzore »
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #1 Dátum: 2010. Május 27. - 21:31:30 »
Prof, tudom, hogy neked a Kappus bergamottja is csak zöld levélillat  :P , na de az UC krémje, az aztán végképp nem az olajra rímelő citrus, hanem diszkrét levendula!   :evil:   :evil:   :evil:

Várom a többiek véleményét!   :crazy:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #2 Dátum: 2010. Május 27. - 22:43:43 »
Sziasztok, miutan huzamosabb ideig hasznaltam a TH Ultimate Comfort kremet es a West Indian Lime-ot (1-1 tegelyt mindkettobol), illetve vegigprobaltam a mintakat is, azt mondanam, hogy az Ultimate Comfort es a tobbi hagyomanyos TH krem jelentosen kulonbozik egymastol, megha hasonloan kivalo is mindegyik. Az Ultimate Comfort erzesem szerint nem csak azert ajanlott kifejezetten erzekeny borre, mert mondjuk kihagytak belole az illatanyagokat, hanem egy egeszen mas, uj fejlesztes eredmenye, mig a hagyomanyos TH kremeket nagyjabol valtozatlan formaban keszitik evtizedek ota. Valoszinuleg ezt alahuzando kapott az Ultimate Comfort csalad egesz mas, modernebb kulsot is (ez a minta csomagokon nem latszik). Mig a hagyomanyos illatu TH kremek legfobb jellemzoje az eros es nagyon jo minosegu illatanyag, a konnyen elkeszitheto es nagyon jol sikosito hab, addig az Ultimate Comfortnal az elsodleges szempont az volt, hogy a lehetosegekhez merten irritacio mentes borotvalkozast nyujtson erzekeny boruek szamara is, noha a tobbi tulajdonsagaban sem nagyon marad el a testvereitol. Valamilyen szinten ez igaz forditva is, mert hosszu ideig hasznaltam komolyabb problema nelkul a West Indian Lime-ot az erzekeny boromre es ugyanez a legtobb lime tartalmu kremrol es szappanrol nem nagyon mondhato el. (Erdekes, hogy amiota nagyobb reszben teljesen illatmentes szappant hasznalok, azota a sokak altal diszkret vagy visszafogott illatunak mondott kremeket, szappanokat is kifejezetten eros illatunak talalom. Most pl megszagoltam az Ultimate Comfort tegelyem aljaban levo kremet es levendulanak levendula, de diszkretnek semmikeppen nem ereztem  ;D)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 27. - 23:00:54 írta cotag »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #3 Dátum: 2010. Május 27. - 22:49:43 »
Megérdemli az önálló topikot.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #4 Dátum: 2010. Május 28. - 12:04:20 »
Prof, tudom, hogy neked a Kappus bergamottja is csak zöld levélillat  :P , na de az UC krémje, az aztán végképp nem az olajra rímelő citrus, hanem diszkrét levendula!   :evil:   :evil:  

Jóvanmá, tudom, hogy orrilag képzettebb vagy. :nagyorruszmajli:
Így külön valóban levendulás, a korábbi élmény oka alighanem az volt, hogy előbb megfogtam az olajat és alighanem olajos lett tőle a kezem. Javítottam.

Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #5 Dátum: 2010. Május 28. - 16:24:27 »
Na Úrak!
A mai -élményszámba menő- használat után nagy nehezen sikerült levadásznom egy-két T&H bor. krém receptúráját. Kicsit értetlenkedve néztem az összetevőkre, ugyanis semmi rendhagyó nincs bennük, ami alátámasztaná a 'hú ba...+' minőséget, márpedig eddig azt hiszem egyetemlegesen egyetértünk, hogy a bor. krémjük nemcsak 'hú ba...+' hanem 'hú ba...+ f..k you'   :borz2: és érzetre az összetétel is ott van a szeren a javából.

Aqua (Water), Stearic Acid, Myristic Acid, Potasium Hydroxide, Coconut Acid, Glycerin, Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethyloparaben, Isobutylparaben, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propyparaben, CI 15510, CI 17200, CI 42090, CI 60725 

Ennyi parabent egy kiemelt receptúrában a holdon nem láttam még, ez nem vet túl jó fényt az összetételre, de a hagyományos KOH-val elszappanosított sztearin és kókuszolajban pedig nincs semmi rendhagyó. Mégis a leírás szerint ebben a cuccban majdnem ugyanaz van, mint pl. az ARKO-ban, mégis majdnem minden szempontból egy fél negyed fényév a különbség. Hogy lehet ez???

Másra nem tudok gondolni, minthogy az összetevők( egyes alkotóelemek) minősége határozza meg a jelen dicséretünket. A sikamlós, nyálkás, kis (ill. bármilyen) mennyiségben kikevert remek hab pedig miért jön le maradéktalanul egy öblítésre, míg pl. az Arkót ötször kell átöblíteni, míg méltóztatik lejönni, na ezt végképpen csak pl. a glicerin sokkal jobb minőségével tudom csak magyarázni, ugyanis a magyar gyógyszertári glicerin ( valszeg állati eredetű) is hajlamos a bőrön maradni, nehéz könnyen egy öblítéssel lemosni... 

Akinek pl. nem jön le könnyen a maradék T&H bor. hab az arcáról az szóljon, mert akkor a csapviz összetétele is befolyásoló tényező lehet...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #6 Dátum: 2010. Május 28. - 17:27:55 »
...Másra nem tudok gondolni, minthogy az összetevők( egyes alkotóelemek) minősége határozza meg a jelen dicséretünket. ....

Illetve ugye, az arányok! Te, mint tiszteletbeli vegyész,nyilván tudtad ezt, csak a többieknek írtam... ;D :evil:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #7 Dátum: 2010. Május 28. - 20:37:05 »
Egyértelmű az arányokon is múlik, de azt hiszem azt most kizárhatjuk, egy gyártó aki mindent számításba vesz, mielött piacra dob egy terméket elég alaposan kisérletezget, mind az összetétellel, mind az arányokkal (sőt folyamatosan). Mivel több évszázadnyi receptúrák illetve 'recept könyvek' vannak mit hogyan és miért, nagyon ezektől eltérni nem is lehet már ami a hagyományos (zsírsav+lúg) borotva szappanokat illeti... Ráadásul abban is biztos vagyok (tapasztalat), hogy egy gyártó folyamatosan elemzi a konkurenciát, kizárt dolognak tartom, hogy pl Törökország legnagyobb gyártója, ne ismerné töviről hegyire akár a legjobbakat is. Csak költséghatékonysági szempontjai lehetnek, hogy ne gyártsa a legjobbat, főleg, ha a receptúra majdnem azonos. A költséghatékonyság pedig kb annyit tesz, -és ezért gyanakszom az alapanyagok minőségére, bár ugyanaz az INCI nevük-, hogy a legolcsóbb beszerzési forrásból vásáról, míg Mr. Truefitt a legdrágábbtól... Nem nagyon lehet más magyarázat, hasonló receptúrák esetében.   

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #8 Dátum: 2010. Május 29. - 02:10:23 »
Akit érdekel:
Az Ultimate Comfort receptúrája: (kicsit tényleg különbözik a hagyományos TH bor.krémtől, nincs benne fragrance, sem parabenek, a tartósításról is csak a levendula olaj gondoskodik. ) 

Aqua, Stearic Acid, Mystric Acid, Potassium Hydroxide, Coconut Acid, Glycerin, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Linalool.

Introduced in 2006, this modern shaving cream is creamier and yet wetter than traditional English shaving creams. It makes almost instant lather and provides an outstanding shaving experience for the most discriminating shavers.

Hamarosan ezt is letesztelem, gondolom ez sem lesz csalódás.
 

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #9 Dátum: 2010. Május 30. - 17:23:07 »
Penge!

Egyrészt, mi az a paraben?

Hogy ne menjek nagyon messze. Ugye főzni is receptből lehet új dolgot a legjobban (tapasztalat híjján), és bizony itt is igaz, hogy az alapanyagok minősége döntő lehet. Ugyanaz a sütemény, leves, sült vagy ragu egészen másképp fest hitvány teszkós és első osztályú piaci/termelői alapanyagból (az más kérdés, hogy Magyarországon első osztályú élelmiszeri alapanyag alig van).

Ma egyébként a reggeli gyors borotválkozás kedvéért visszatértem a Kappushoz... Lesújtó élmény volt egy hét T&H után: nehezen elkészülő hab, amit arcon habosítással sem tudtam elfogadhatóvá tenni, a második körre csak valami hitványság maradt, a borotva húzott (pedig kvázi új a borotva).

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #10 Dátum: 2010. Május 30. - 18:16:14 »
Prof-

Egyrészt- Parabenek, közhiedelemben nem kívánatos tartósítószerek, E212-től E218-ig, amelyek antibaci és gombaölő tulajdonságukról híresek. Régóta használt szintetikusan előállított anyagok, én speciel nem félek tőlük, de pl. a levendula olaj( és más egyéb természetes tartósítószerek pl. a borotvakrémben), mint tartósítószer elegánsabb ( ill jóval drágább) megoldás.

Másrészt- egyetértek, hogy a konyhában is lehet egy receptből 100 féle ízű kaját főzni, azonban, ha jó a recept az ételek is nagyrészt jók lesznek, persze az alapanyag minőség függvényében lehetnek eltérések, de azért nem lesz negyedfél fényév soha a különbség. Én erre gondoltam... pl. én még pl. rossz bográcsgulyást, babgulyást soha sem ettem, pedig nyáron minden hétvégén kb. ugyanazzal a recepttel főzzük. Néha kicsit jobb, néha kicsit gyengébbre sikeredik, de akkor is kb. 10 pont.




Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #11 Dátum: 2010. Május 30. - 21:47:49 »
Ma egyébként a reggeli gyors borotválkozás kedvéért visszatértem a Kappushoz... Lesújtó élmény volt egy hét T&H után: nehezen elkészülő hab, amit arcon habosítással sem tudtam elfogadhatóvá tenni, a második körre csak valami hitványság maradt, a borotva húzott (pedig kvázi új a borotva).

Prof, ezt udvariasságból bolhabetűzted, mert én árulom a Kappust?  ;)  Kedves vagy, de nem bánt a dolog... Egyrészt nagy barátja vagyok a T&H-nek, és tudom, hogy nem egy súlycsoport, másrészt lássuk be azt is, hogy egyaránt 75 mg mellett a Kappus 850 Ft (mínusz még a fórumkedvezmény), a T&H krémek pedig jelenlegi árfolyamon 3070 + posta...  ;D

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 30. - 22:01:50 »
Dehogy azért!

Itt ugye off.

Egyébként majd megírom azt is, mivelhogy a jövő héten végig a zöld tubust fogom használni, hogy tippem szerint a Kappus drasztikusan csökkenti az irritációt minden esetben (TH-val volt azért valamennyi). És ez óriási ütőkártya ám. Másrészt meg valamit nagyon elbénázhattam a dologban (lásd még kezdőknek szóló fórumban hamarosan megírt postomat), ami szintén közrejátszhatott a történetben.

Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 31. - 22:12:39 »
Épp most próbáltam a West Indian Lime-ot. Az illata miatt nekem nem lesz a szívem csücske.

Shaving Cream: Nagyon jó állagú és tartós habot adott meglepően kis mennyiségből. Érzésre a tubus harmada elég volt háromszori habosításra, és nem fáradt a hab a pamacsban.

After Shave: Az illatot már összefoglaltam az elején :) A marketing szöveg alapján többre számítottam. Egyáltalán nem rossz, de nincs tőle, hű ez kell nekem érzésem. 

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #14 Dátum: 2010. Június 01. - 11:34:44 »
Igen, szóval ez a West Indian Lime kisértetiesen hasonlít jónéhány tisztitószer, wcillatosító , és citromos deo alapillatához, sőt a fejillat egy az egyben az AXE Twist illata. Azonban ez elég gyorsan elpárolog és marad egy nagyon gyenge, diszkrét, selytelmes citromos/narancsos 'szag' ( de ez sem sokáig). Egy parfümőr valószínüleg nem minősítené ezt a kompoziciót, mivel a mainstreamnek van egy adag WC illatosító beütése, sőt extra gyorsan elillan az egész cucc a bőrről, de ez legalább nem annyira markáns, angolos, illetve öregúras, mint a többi "Igazfütty&Dombi" ( ha már Indián! )  ;D. Nekem az a legfőbb gondom vele, hogy 5 perc után volt illat, nincs illat... Magát a parfümöt értékelném 3/10 pontra.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici