Szerző Téma: Truefitt & Hill  (Megtekintve 29143 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #30 Dátum: 2010. Június 03. - 12:37:23 »
Prof- Köszi!  Ezúton felajánlhatom cotagnak?, hogy vesse össze az általa használt Lime-al..

cotag- így össze tudod hasonlítani és véleményt alkothatsz erről a szériáról is. A borotvakrémnek viszont valóban egy picit más illat utánzöngéje lehet, ha hozzávesszük a klasszikus hab receptjét, annak is van egy jellegzetes borotvakrém illat beütése. Ha még hozzáadjuk ezt a citrusos illatot, tényleg bármi lehet belőle... Azonban engem egy borotvakrém illata annyira nem izgat (lemossuk), mint egy parfümé, vagy egy AS-é.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #31 Dátum: 2010. Június 03. - 15:50:06 »
Lime-mal... :-)

Persze, oda tudom adni, csak záródjon valahogy rövidre a dolog felém.
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #32 Dátum: 2010. Június 03. - 16:07:32 »
Nem, koszonom, biztos vagyok benne, hogy ugyanaz a krem illata. Ket kulonbozo tegely es a minta illata is 100%-ban egyezo volt. Arra lettem volna kivancsi Penge, hogy a borotvakremben is ugyanazokat az illatokat erzed-e, mint az AS-ben es a parfumban.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #33 Dátum: 2010. Június 03. - 22:14:46 »
Prof- lájmmal :-) bocs a hibákért!

cotag- Most így mindent egybevetve ugyanazokat az illatanyagokat érzem a parfümben és az AS-ben, azonban az AS-ben valahogy a lényeges szívillat is halványan előtűnik, míg a kölnivízben a használt kis mennyiségek mellett, ebből nem jön át semmi. Alapillat mindkettőben nuku, ezt hiányolom. A borotvakrémről ugyebár nem tudok nyilatkozni, de szerintem ugyanez lehet...úgyhogy ugyanazt szagolgatjuk.
Az az igazság, hogy az életemben már volt dolgom minőségi citrusos alapillatú parfümmel (márkanévvel bajban vagyok, mert nem emlékszem), viszont az illat itt lóg az orromban és úgy emlékszem az jóval tartósabb volt. Ahhoz tudok viszonyítani.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #34 Dátum: 2010. Június 04. - 19:13:36 »
Kipróbáltam a mintákat, és itt az én erősen szubjektív véleményem:

1. Hab: kiváló minőségű, csillagos ötös hab minden esetben!!!

2. Illat. Nos, ez nem igazán győzött meg, lássuk csak:

Ultimate Comfort: valóban halvány illatú valami, mintha kórházban járnék
Trafalgar: gyógyszertári babapopsikenőcs-illat
Lavender: fúúúúj, b+, wtf?!
West Indian Limes: mosogatószer :) (a lime-vonal más gyártónál sem jött be)
Grafton: finom, pedáns illat, majd ha öltönyös, 50-es úriember leszek, esetleg nagypapa, akkor fog hozzám igazán passzolni
Almond: imádom, mint minden mandulás dolgot :) mondjuk az utcára ki nem mennék vele
1805: kiváló, fiatalos (30-40 ;) ) illat, ilyet fogok tartani itthon!

Még egyszer köszönöm, Prof!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #35 Dátum: 2010. Június 05. - 13:49:10 »
Ma reggel én is próbáltam egy Trafalgar-t.

A krém jó, sok és tartós habot ad, kellemes használni.
Az A/S balzsam, viszont valamiért égő érzést váltott ki az arcomból! Mivel én szinte csak A/S-t használok (balzsamot nem), nem tudom, hogy ez mennyire normális! Az általam használt A/S-ek legtöbbje tartalmaz alkoholt, ami nyilván okoz egy kis csípést a bőrön, de ez az "égés" számomra újdonság volt!
Természetesen próbálkozok még, remélem a többi nem fog így égetni!
Ja, egyébként az illata nekem tetszett, asszonykám más véleményen volt, mikor kérdeztem tőle, hogy milyen...
(Majdnem megkérdezte, hogy hol használtam Chemotox-ot... )  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #36 Dátum: 2010. Június 06. - 11:13:38 »
Sziasztok!

Tegnap pengecserével egybekötve leszedtem a szakállam is. Gondoltam, kipróbálom újra a WIL-t... Hááát. A párom csak annyit mondott: ismerős, nagyon ismerős. Kérdezem: citromos Cif? Azaaaz! Hát ennyit erről. Kb. 3 órán át tartott az illata (ASB), kellemes hidratált érzést hagyott maga után. De hogy nem lesz a kedvencem, az tuti (borotvakrém még hátra van).

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #37 Dátum: 2010. Június 10. - 12:29:25 »
Ma reggel kipróbáltam a T&H 1805-öt egy W&B Bow Razorral, változatos sikerrel. A krém príma habot adott, bő 3 körre simán. Nagyon siettem, ezért a jobb orrcimpámat majdnem lecsaptam, vérzett ahogy kell, Bloc Osma neki, csíp. Hideg vizes öblítés, felitatás, még mindig vérzik, Bloc Osma neki, nagyon csíp. Eláll a vérzés, T&H 1805 ASB, édeskés illatú, olyan "Issey Myake" féle. Lehet, hogy a nagy meleg miatt, de egy borsónyi mennyiség után csak most kezd elmúlni a zsíros érzés (kb. 3 óra alatt). Egy picit az ASB is csípett, de hamar elmúlt. Összességében a krémet 10/8-ra, míg az ASB-ot 10/6-ra értékelem.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #38 Dátum: 2010. Június 14. - 15:27:28 »
Ma reggel a Grafton-t próbáltam ki. Habra ebben az esetben is nagyon jó minősítést adok, illatra olyan "Simon Templar-os". De az ASB megint zsíros, nehezen felszívódó érzést hagyott maga után még így órák múltán is. Eddigi tapasztalataim alapján a T&H ASB-ok nem a kedvenceim. :borosta:
KÉK FLOIDOT!!! :crazy:

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #39 Dátum: 2010. Június 16. - 20:56:44 »
Tisztelt Kollégák, szak- és elvtársak!
Részemről befejeződött a nagy T&H próba, röviden összefoglalnám az általam tapasztaltakat:
a borotvakrémek jók, kis mennyiségből is igen bőséges, dús habokat tudtam kavarni, tartós, kellően síkos, de viszonylag könnyen lemosható.
Sajnos a pozítívumoknak itt vége.
Az egyszem borotválkozás előtti olaj túl híg, és enyhén avas szagú volt.
A balzsamokból kettőt próbáltam, de mindannyiszor égő, kellemetlen érzést hagyott maga után.(kuka :'()
Az illatok, hát.... nem túl meggyőzőek. A citrusos, lime-os vonal tényleg valami olcsó wc illatosítóra emlékeztet, a levendula olyan jó "öregasszonyos ;D" a mandula: mandula, a maradék pedig maradék.
Van egy sanda gyanúm, hogy a balzsamok és az olaj már igen régóta porosodhatott a raktárban (lejárt a szavatosságuk?).
A Lordok meg a dzsémszbond használja egészséggel, én maradok tisztelettel a figarónál! ;)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #40 Dátum: 2010. Június 16. - 21:52:00 »
Szerintem is csak a krémek jók. Már amelyik nem büdi. :borosta:

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #41 Dátum: 2010. Június 17. - 08:44:04 »
szerény véleményem szerint mi inkább egy kicsit fiatalosabb illatvonalat szeretnénk, nem pedig olyat, amiről az ember úgy érzi magát, mintha hatvanévesen rizsporos parókában ülne a Lordok Házában  :crazy:

Lehet, ha majd tiszteletreméltó öregurak leszünk, akkor más lesz a véleményünk, de én szívesen fogadnék vmi dögös illatot+ilyesfajta tradicinális, kikezdhetetlen minőség egyvelegét.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #42 Dátum: 2010. Június 17. - 09:11:54 »
én szívesen fogadnék vmi dögös illatot

AXE?    :crazy:


Egy pillanatra álljunk meg azért. Nem feltétlenül a T&H védelmében, hanem az igazságosság miatt és általános elvek felemlegetése okán. Nehéz terep ez, ugyanis egyszerűen sokkal több a szubjektív tényező, mint az objektív, és én csak időnként szeretném egy pillanatra megállítani a menetet, hogy ne veszítsük el a helyes irányt.  ;D
Általános érvénnyel elmondhatjuk, hogy a T&H borotvakrémek és a balzsamok is jók. A balzsamok (nemcsak a T&H, hanem kevés kivétellel minden balzsam) nem magyar nyárba valók, ez azért elég egyértelmű. Egyszerűen télen kell használni – már ha valakinek bírja a bőre. Mert ha zsolabá'nak égő, kellemetlen érzést hagyott, akkor az nem a balzsam objektív minőségének a hibája, hanem a T&H/zsolabá' kompatibilitás hiánya. Nekem pl. nem okoz ilyen érzést. De szerintem többségünknek sem. Illetve tudok magunk között olyat is, aki sajnos a világ borotvakozmetikumainak komoly hányadára mondhatja, hogy kuka, mert az ő bőre nem szereti.  :( Ez tehát szintén szubjektív elem.
Az illatok meg aztán végképp nem minőségi kategória, tehát nem érdemes azt írni, hogy „...csak a krémek jók. Már amelyik nem büdi.” Tehát egy szubjektív elem nem lehet döntő tényező egy általános érvényű, minőségi jellegű ítéletben, vagy akkor igen körültekintően kell fogalmazni, hogy kiérezhető legyen a „szvsz” faktor.  ;)


Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #43 Dátum: 2010. Június 17. - 09:43:01 »
Sziasztok!

Alapvetően egyetértek Eddel.

Hozzá képest is más megközelítésből nézve a kérdést, sokkal fontosabb -- lenne -- az a felvetés, hogy vajon miért nincs T&H minőségű, vagy azt megközelítő "fiatalos" márka, illetve ha van, akkor vajon melyik az?

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #44 Dátum: 2010. Június 17. - 09:51:15 »
@ed: AXE?! Nemtom', én nem használok ilyet már elég régóta. De annak eldöntését, hogy mi a dögös, rábíznám az iparági szakértőkre. :)

"hogy kiérezhető legyen a „szvsz” faktor. "
ööö, én azt vallom, hogy amit én írok, az az én szerény véleményemnek számít. Na jó, nem is olyan szerénynek   ;D

@Prof: ugye, ez költői kérdés volt? Mi itten páran lennénk a piac, kinek fejlesszenek? SZVSZ ( ed! ;) ) elég rizikós lehet ily kis piacra termékeket kihozni - bár, ez a réteg elég fanatikus is egyben...
Szerény tudásom szerint a Proraso igyekszik vmi fiatalossal kijönni, de szívesen fogadnék minden más ötletet.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici