Szerző Téma: KunEmber  (Megtekintve 17444 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #15 Dátum: 2010. Július 20. - 18:09:52 »
Megjött :)

Egyelőre még csak a volt tulaj egy képét teszem fel... Szóval volt egy kis félelem, h milyen lesz ha megjön, de végül is csak nem bántam meg. Az ára lényegében 950 huf volt (postával 1500) és jobb állapotban van mint vártam. Maga a penge 4/8ados (én még soha nem láttam élőben borotvakést, mikor megjött, azt hittem az 1/8adot sem éri el, aztán méricskéltem és ... :) ), kevés kopásnyommal viszont 5/8adosra utaló gerincvastagsággal. A rozsda ugyan a farkincán illetve recézésen jelentős, de nem veszélyes. Maga az él szépen vészelte át a viharos időket, két-3 kisebb kipattogás, és a pengető felé egy nagyobbacska, valamennyire javított sérülés lehetett. A borotva még viszi a szőrt a kézen, de már csak erőlködve. Sajnos, ahogy számítani lehetett, a nyél (+ szegecsek) cserés, pedig igen érdekes üzenetek vannak rajta. Aki tud segíteni a számsorok megfejtésében az szóljon :) 5475, +130, +900, 2302, 2214, 102, 3134, 7582, 6438, I (római 1), 9639, 8425, 5102, 1067... (igen, ez mind fel van rá vésve...)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:KunEmber
« Válasz #16 Dátum: 2010. Július 20. - 18:26:52 »
Azok a számok általában a köszörűsök,késesek "jegyzetei"...rákarcolják a sorszámot, így tudják ki hozta őket éleztetni,vagy javítani.Legalábbis nekem ez rémlik.Ha nem akkor sry...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:KunEmber
« Válasz #17 Dátum: 2010. Július 20. - 19:54:59 »
morphin jól mondja!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #18 Dátum: 2010. Július 20. - 20:17:51 »
lehet h egyelőre a meg nem értés szól belőlem, de képesek ezért összekarcolni a nyelet? :o mert ez, ööö, nem akarok megbántani senkit de _szerintem_ barbárság.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:KunEmber
« Válasz #19 Dátum: 2010. Július 20. - 20:25:56 »
Régebben nem szakrális tárgy volt a borotva, nem úgy mint nekünk :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:KunEmber
« Válasz #20 Dátum: 2010. Július 20. - 21:36:39 »
Most már ráragasztanak egy cetlit, ami alig jön le és a ragacs ottmarad, de még mindig jobb.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #21 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 22:00:22 »
Oké: ma megjött longballtól a fenőszíjam, az SFK-m és egy kis ajándék bőröm. Örök hála neki.  :borz2:

 Kés: tökéletes állapotban, egy-két mm2 rozsdaszerűség van csak rajta... Mikor kibontottam elég éles volt, de a szőrteszten megbukott. Kicsit szórakoztam vele a bőrön (utána újfent megbukott), de nem érdekelt mohón vetettem be magam a fürdőbe. Eléggé húzott  :-\ de egy kört megtudtam vele borotválkozni, iszonyú kéztartáskínok (makacs jobbkezes) árán. nem volt szép az eredmény, (sok szőr maradt) de végül is csak a kör végén vágtam el magam a fülemnél. 1-2 cm hosszan, de nem mélyen. utána inkább visszatértem a lordhoz. persze bosszankodtam saját hülyeségemen, nem figyeltem így a borotva törölgetésekor a fene se tudja hogy, eléggé rácsuktam a mutató ujjamra a borotvát. ez csak 1 centi, de elég mély.

szóval most megyek, alszok egy kicsit, az elkövetkezendő napokban megnézek újra egy-két youtube videót, meg átböngészem a fórumot, megélezem rendesen, és egy új fehér (véletlenül sem piros :) ) lapot kezdek az sfk-val való viszonyomban.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:KunEmber
« Válasz #22 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 22:08:23 »
Örülök, hogy nem adtad fel!  ;) Folytasd, fog ez menni!  :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:KunEmber
« Válasz #23 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 22:10:00 »
Oké: ma megjött longballtól a fenőszíjam, az SFK-m és egy kis ajándék bőröm. Örök hála neki.  :borz2:

 Kés: tökéletes állapotban, egy-két mm2 rozsdaszerűség van csak rajta... Mikor kibontottam elég éles volt, de a szőrteszten megbukott. Kicsit szórakoztam vele a bőrön (utána újfent megbukott), de nem érdekelt mohón vetettem be magam a fürdőbe. Eléggé húzott  :-\ de egy kört megtudtam vele borotválkozni, iszonyú kéztartáskínok (makacs jobbkezes) árán. nem volt szép az eredmény, (sok szőr maradt) de végül is csak a kör végén vágtam el magam a fülemnél. 1-2 cm hosszan, de nem mélyen. utána inkább visszatértem a lordhoz. persze bosszankodtam saját hülyeségemen, nem figyeltem így a borotva törölgetésekor a fene se tudja hogy, eléggé rácsuktam a mutató ujjamra a borotvát. ez csak 1 centi, de elég mély.

szóval most megyek, alszok egy kicsit, az elkövetkezendő napokban megnézek újra egy-két youtube videót, meg átböngészem a fórumot, megélezem rendesen, és egy új fehér (véletlenül sem piros :) ) lapot kezdek az sfk-val való viszonyomban.

én is így voltam az sfk-val ma reggel, de én feladtam a kaszabolást :)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:KunEmber
« Válasz #24 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 22:36:25 »
No...akkor még gyakorolni kell! Én ezzel a borovával megborotválkoztam hétfő délelőtt minden baj nélkül, megfelelő minőségben... ???

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:KunEmber
« Válasz #25 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 00:57:11 »
Kunembernek további hajrá, és üzenem, hogy hasonló cipőben voltam én is 1-2 hónapja, az első pár próbálkozás mondjuk lassan, de jól sikeredett, utána nálam (mint mindannyiunknál) is megvolt a kaszab... de mára már hozzá szoktam a késes borotválkozáshoz is, és ha rendesen ki van feszítve a bőröd, nincs kaszab, még 80-90%( nem 100-as) minőségű éllel sem...  Én csak annyit tennék hozzá a köröm és hajszálteszthez, hogy ezek is, mint minden a borotválkozásban nagyon szubjektívek( mondhatnám ezek a tesztek túl sokat nem is érnek), egy viszonylag éles kés is simán megbukhat egyikőnk hajszáltesztjén, míg másikunk haján/szőrén viszont átmegy és ezt jól példázza, hogy az én sfk-m, amit most már az esetek 90%-ában nagyjából meg tudok fenni az izlésemnek megfelelően, simán viszi a szálkásszőrű tacskóim, illetve az én hajszálaimat, míg asszony hajszálába ugyan néha beleakad, de nem pattintja el, inkább hosszába szeli, (ezért nem is engedem, hogy használja!  ;D).. ugyanez a körömteszttel, egy félig éles kés is simán megakad az én barázdás körmömön, míg simán elcsúszik asszonykám agyonpolírozott körmén...
Szal gyanítom longball féle élezési minőséggel nincs gond, csak edzeni kell azt a kést az arcodra! Illetve vica-verza! Hajrá!   

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:KunEmber
« Válasz #26 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 07:32:41 »
Hajrá, ne add fel!

Ami a hajszáltesztet illeti, Flasi Mester nekem azt mondta, amikor nála jártam, hogy csak és kizárólag női hajszállal szabad végezni, és a lényeg, hogy ne legyen festett a haj! (Arra a kérdésemre, hogy milyen színű legyen a hajszál nem kaptam választ, de szerintem ez sem mindegy, mert a szőke a legvékonyabb, és a fekete a legvastagabb).

Nálam a viszonyítás alapja midig az orr alatti rész borotválkozás esetén, ha ott nem húz (fentről lefelé mozgatva a kést), akkor jó az éle.

A bőrözésnél is figyelj, mert ott is le lehet kerekíteni az élt, ha nem vigyáz az emberfia.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:KunEmber
« Válasz #27 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 09:24:12 »
Hozzá kell tennem a hajszálteszt és egyéb teszt dologhoz, hogy én a hajszáltesztet általában nem használom. Erre leginkább nyomós okom az, hogy max másfél centiseket tudnék kitépkedni ha nem sajnálnám, merthogy már igy is eléggé kopik...  :borosta:Általában másképpen tesztelem a frissen élezett késeket: ha időm engedi a rendes borotvákozás után 5-6 órával az arcom egy részét langyos vizzel bepamacsolom, rékenek egy kis borotválkozás előtti krémet, és mig puhul, leszijazom a borotvát. Ha ez után a lehuzott krémben egyenletesen levágott sörték vannak, akkor jó...ja, és ATG irányban csinálom, igy ellenőrzöm, hogy nem húz-e.
   Másik. Nem szabad elfelejteni, hogy az SFK alapvetően kirurgus borotva, wedge tipusu köszörüléssel. Mig a hollow ground köszörülésű 5/8 vagy szélesebb borotvák kihasználják az él vibrációját, itt ez nincs. Lehetne itt még arról értekezni, hogy a japán borotva sem épit a vibrációra, de ez egy másik tészta. Érdekes párhuzam van egyébként az európai illetve a japán gyaluknál is: a japán vastag, széles, rövid pengét használ, ami szintén vibrációmentesen dolgozik, mig az európai hosszabbat,  vékonyabb anyagút-bár a régi kézzel kovácsolt pengék az él fele vastagodnak.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:KunEmber
« Válasz #28 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 13:48:56 »
longball- az él vibrációja (élre merőleges) az bizony általában nemkívánatos jelenség (nagymértékű=belebegés) és ha ilyen van, akkor van kaszab meg irritáció meg egyéb...sőt összefüggésben van az általános él minőségével is. A kismértékű vibráció viszont valóbban lehet jótékony hatással a szőrszál elvágására (kisebb ellenállás) azonban ehhez valószínűleg mérnöki számításba kéne bocsátkozni (húzás sebessége-hossza, hab/szőr max mennyisége a késen, kés anyaga stb.), és mint a kocsik kipufogó gázlengésének kiszámításánál, akár nyerhetünk 10 lóerőt, túl sokat azonban az adott konfigurációnál nem számít... Kunembernek nem hiszem, hogy emiatt volt a kaszab élménye...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:KunEmber
« Válasz #29 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 13:55:09 »
...azonban ehhez valószínűleg mérnöki számításba kéne bocsátkozni (húzás sebessége-hossza, hab/szőr max mennyisége a késen, kés anyaga stb.)...

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy ilyen kis méreteknél/felületeknél pl. "bejön" a Hertz-feszültség is, ami még bonyolítja a dolgokat... (Én spec. nem állnék neki ilyeneket kiszámolni, mert valszeg beleőszülnék, pedig tanultam finommechanikát (is)...)  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici