Minden, ami hagyományos borotválkozás > Kézművesek, készítők

herberts

(1/7) > >>

bimbi:
hát igen:
http://kesportal.hu/forum/viewtopic.php?pid=187087#p187087

Professzore:
Direkt linket nem lehetne? A késportálon (gondolom a gyenge kisebbség tagjaként) nem vagyok regisztrálva...

bimbi:

--- Idézetet írta: Professzore - 2010. Május 30. - 17:44:42 ---Direkt linket nem lehetne? A késportálon (gondolom a gyenge kisebbség tagjaként) nem vagyok regisztrálva...

--- Idézet vége ---
majd mingggyááááááá szólok 1 adminnak, én ilyenekhez nem értek :)

bimbi:
hát például...



megy ez :)

edrose:
Ezt írtam oda:

Gyönyörű szép, az biztos!  ;)
De használni nem használnám.
A válla (ahol a penge átmegy a nyakba, illetve ahol a nyél és a penge között fogjuk) túl széles, és az ilyen könnyen billeg az ujjaink között, ahogy „rácsippentünk”. Tudom, mert épp van még nálam egy SZATHI-féle damaszt szépség, az is ilyen. Tehát keskenyebb, és lehetőleg egyenletes szélességű nyak kell.
A penge gerince nem elég vastag. Ilyen széles pengéhez sokkal vastagabb pengehát kell, mármint ahhoz, hogy borotvakés-jelleggel élezzünk, azaz teljesen lefektessük a pengét a kőre. Ugyanis így kell, és így az élszöget a pengeszélesség/pengehát-vastagság adja meg, ami minimum két évszázad tapasztalatai alapján alakult ki. (SZATHInak most fogom küldeni ezeket a főbb arányokat, ha gondolod, majd neked is átdobom!) Ezt a pengét tehát nagyon nehéz lesz élezni, mert magunknak kell valahogy, valamilyen (konstans) élszöget tartani.
A farkinca valóban nem tűnik kényelmesnek, de talán az a legkevesebb.

Szóval látványos szép darab – gyűjteménybe, de nem igazán használatra.

Persze gratulálok, herberts!  :taps:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése