Szerző Téma: Piacos élmények  (Megtekintve 122916 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Piacos élmények
« Válasz #180 Dátum: 2014. Február 23. - 15:01:38 »
Ma csak két TTO Gillette-et vettem...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Piacos élmények
« Válasz #181 Dátum: 2014. Február 23. - 15:07:22 »
Ma csak két TTO Gillette-t vettem...
Csak azért, mert ott hagytam. Mindent. És nem vagyok nagy pillangós Gillette rajongó. Csak az arany Bostonian izgatta a fantáziám, de nagyon matt, így maradt.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Piacos élmények
« Válasz #182 Dátum: 2014. Február 23. - 15:36:45 »
18-ért? :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Piacos élmények
« Válasz #183 Dátum: 2014. Február 23. - 15:44:27 »
Ezt nem tudtam. Mert annyira nem izgatta, hogy árat kérdezzek ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető jimbeam

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Piacos élmények
« Válasz #184 Dátum: 2014. Március 11. - 10:31:26 »
Első piacos beszerzésem:  British Gillette SS Flair Tip! 1000 pénzé!   Sztem jó vétel volt!   :boldog:   :bor: 

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Piacos élmények
« Válasz #185 Dátum: 2014. Március 11. - 10:37:02 »
Az egy jó kis borotva.
Használd egészséggel!
:sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jimbeam

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Piacos élmények
« Válasz #186 Dátum: 2014. Március 11. - 11:30:00 »
Köszi!    ;D  Úgy lesz!   :borotva:  :sör:

Nem elérhető Veni

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 193
Re:Piacos élmények
« Válasz #187 Dátum: 2014. Március 22. - 15:26:37 »
Bár nem kenyerem a dicsekvés de engejétek meg hogy röviden elmeséljem a hét történéseit. A hét elején a vaterán postaköltséggel 2100ft ért találtam egy Anricort dobozában szép állapotban. Majd miután itt lemaradtam egy Mühle r41-ről, nem hagyott nyugodni a dolog és utána mentem egy régebbi ilyen ajánlatnak és sikerült megvennem új állapotban 7000ft ért. Majd jött a hab a tortán, ma bejelentkezett nálam 3 szerszám, 1 Gillette BB c2, egy Bakelit dobozos Gillette a 20'-30'évekből, és egy Gillette no430030 Aristocrat, tádááám a 3 három mindössze 2000ft. Ezek után kinyitottam egy palack bort és most boldogan vigyorgok :bor:

Nem elérhető Veni

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 193
Re:Piacos élmények
« Válasz #188 Dátum: 2014. Március 22. - 18:17:44 »
Dehogy rontod Fehege, dehogy is komám, hisz" aprópénzt" adtam ki az egészért. Tudom hogy mire való az Anticor, volt is ilyenem, csak ez annyira makulátlan hogy nem volt szívem ott hagyni. Nem hiszem hogy ez Milady Decollate lenne, mivel az nagy fehér bakelitben van tudtommal, ez pedig egy cirka 10x5 cm barna. Ha van egy kis időm, és érdekel csinálok róla fotót. :thumbup:

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Piacos élmények
« Válasz #189 Dátum: 2014. Március 22. - 20:05:15 »
A bakelit dobozos Gillette-re kiváncsi lennék.
A Gillette a Milady Decollete széria kivételével nem nagyon pakolt borotvát bakelit dobozba a 20-as 30-as években. Szóval unikális darabot fogtál ki, ha jó a kormeghatározás.  :sör: Gratula a többihez is!
Angol Gillette-eket pakoltak bakelitbe - korai Tech, vagy New is lehet. Egészen sajátos megoldású New és Tech fejeik is voltak, pl. New megoldású zárt fésűs Tech fej, vagy korai Tech -hez hasonló, de New típusú nyílt fésűs alaplap - GB egy külön világ. :)
Egyébként a bakelit doboz óriási előnye, hogy megtarthatod az autenticitását úgy, hogy egyszerű tisztítás után higiénikus. Ez a bonyolultabb-elegánsabb dobozoknál nem ilyen egyszerű...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Piacos élmények
« Válasz #190 Dátum: 2014. Március 22. - 20:17:19 »
Veni, hol jártál?
 :kepet:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Veni

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 193
Re:Piacos élmények
« Válasz #191 Dátum: 2014. Március 22. - 22:14:49 »
Malac,nagyon rég mozgok a régiségek között. Sokan tudják mik a hóbortjaim, szólnak ha van számomra valami érdekes. Le fotózom őket,és megprobálom ide felrakni. Remélem sikerül, még nem próbáltam.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Piacos élmények
« Válasz #192 Dátum: 2014. Március 22. - 22:47:53 »
Egyébként a bakelit doboz óriási előnye, hogy megtarthatod az autenticitását úgy, hogy egyszerű tisztítás után higiénikus. Ez a bonyolultabb-elegánsabb dobozoknál nem ilyen egyszerű...

Ajjaj, ezt nem nagyon értem...   :fejtor:

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Piacos élmények
« Válasz #193 Dátum: 2014. Március 23. - 14:23:00 »
Egyébként a bakelit doboz óriási előnye, hogy megtarthatod az autenticitását úgy, hogy egyszerű tisztítás után higiénikus. Ez a bonyolultabb-elegánsabb dobozoknál nem ilyen egyszerű...

Ajjaj, ezt nem nagyon értem...   :fejtor:
Mit? Egy filcbélésű, bőrbevonatú lemez Gillette doboz, ami az eltelt cca 70-90 év alatt járt már sok helyen, általában kissé "csoffadt". Egy bakelit az bakelit, legfeljebb letörik belőle itt-ott, de egy ultradermes tisztítás után ragyoghat újra.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Piacos élmények
« Válasz #194 Dátum: 2014. Március 23. - 20:35:07 »
Sajna, ha a bakelit dobozról letörik itt-ott az már semmit sem ér ...
(Ha csak repedés van rajta, szintén jelentösen csökken az érték.)

A bonyolultabb elegánsabb dobozok is csak akkor érnek valamit, ha megkímélt állapotúak.
Ez azt jelenti, hogy a vizes ruhás áttörlésen kívül nincs szükség semmilyen tisztításra, vagy javításra.
A koruknak megfelelő használati nyomok nem csökkentik az értéküket.
Engem speciel nem érdekel, mit "ér" a piacon (egyébként dobozzal MINDIG többért megy el ugyanazon borotva pl. ebayen). Viszont szeretem, ha hozza a feelinget, amihez a doboz sokat dob. És nem zavar, ha van egy kis hiba itt-ott. Én sem vagyok már tökéletes...
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici