Szerző Téma: Piacos élmények  (Megtekintve 122877 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Piacos élmények
« Válasz #195 Dátum: 2014. Március 23. - 20:45:52 »
Egyébként a bakelit doboz óriási előnye, hogy megtarthatod az autenticitását úgy, hogy egyszerű tisztítás után higiénikus. Ez a bonyolultabb-elegánsabb dobozoknál nem ilyen egyszerű...

Ajjaj, ezt nem nagyon értem...   :fejtor:
Mit? Egy filcbélésű, bőrbevonatú lemez Gillette doboz, ami az eltelt cca 70-90 év alatt járt már sok helyen, általában kissé "csoffadt". Egy bakelit az bakelit, legfeljebb letörik belőle itt-ott, de egy ultradermes tisztítás után ragyoghat újra.

Azt, és még mindig nem, hogy mi köze van az autenticitáshoz annak, hogy egyszerű tisztítás után higiénikus.   8)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Piacos élmények
« Válasz #196 Dátum: 2014. Március 23. - 20:48:27 »
Tabula Rasa Huszár barátom fehege: van egy Gillette-bakelitdoboz, amit az isten is a TRH-nak teremtett, majd lefényképezem. Már a másodikat használom, mert az elsőt eltörtem – ezek a régi bakelitek sajnos már akkor is robbannak, ha párnára esnek...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Piacos élmények
« Válasz #197 Dátum: 2014. Március 23. - 20:52:05 »
Egyébként a bakelit doboz óriási előnye, hogy megtarthatod az autenticitását úgy, hogy egyszerű tisztítás után higiénikus. Ez a bonyolultabb-elegánsabb dobozoknál nem ilyen egyszerű...

Ajjaj, ezt nem nagyon értem...   :fejtor:
Mit? Egy filcbélésű, bőrbevonatú lemez Gillette doboz, ami az eltelt cca 70-90 év alatt járt már sok helyen, általában kissé "csoffadt". Egy bakelit az bakelit, legfeljebb letörik belőle itt-ott, de egy ultradermes tisztítás után ragyoghat újra.

Azt, és még mindig nem, hogy mi köze van az autenticitáshoz annak, hogy egyszerű tisztítás után higiénikus.   8)

Mert ami nem olyan, nem használom, azaz valami másik dobozt vagyok kénytelen befogni az adott darabnak...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Piacos élmények
« Válasz #198 Dátum: 2014. Március 23. - 20:52:50 »
Tabula Rasa Huszár barátom fehege: van egy Gillette-bakelitdoboz, amit az isten is a TRH-nak teremtett, majd lefényképezem. Már a másodikat használom, mert az elsőt eltörtem – ezek a régi bakelitek sajnos már akkor is robbannak, ha párnára esnek...
Na de honnan szerzel Gillette dobozt? (Szerezz legközelebb kettőt, nekem is kell :) )
Gillette Tech 1951

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Piacos élmények
« Válasz #199 Dátum: 2014. Március 23. - 21:03:05 »
Ez az, e, az angol NEW doboza, milliméterre passzol bele a TRH.
zenith: eBay-en figyeltem ki, de résen kell lenni, mert üresen és jó állapotban nem gyakori. Jó sok időmbe telt.


Nem elérhető Veni

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 193
Re:Piacos élmények
« Válasz #200 Dátum: 2014. Március 24. - 08:14:09 »
 gértem fotót, de sajnos nem tudtam ide feltölteni mert tabot használok és nem tudok vele képméretet kicsinyíteni. :bocs: Viszont találtam  a neten egy gyakorlatilag ugyan olyat. Ime
 http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-1960s-ALUMINIUM-GILLETTE-TECH-SAFETY-RAZOR-ENGLAND-MADE-BAKELITE-CASE-/291103823424?pt=UK_Collectables_Barber_Shop_Collectables_LE&hash=item43c723d640

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Piacos élmények
« Válasz #201 Dátum: 2014. Március 24. - 20:42:17 »
Köszi Ed és Veni!
A New bakelit szett sem túl gyakori. Pláne csak a doboz.   :fejtor:
Pláne csak a doboz, ha szép, és jó áron. :)
(UK ebayen szoktam nézegetni mostanában, elvégre fő felbukkanási területe a bakelitnek - pont szerettem volna egy New bakelites szettet. Hát, készülékkel együtt még akadgat, átlag 35-40 fontért vannak fent, ill. liciten is ennyi körül mennek el. Üreset mostanában nem is láttam...)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Piacos élmények
« Válasz #202 Dátum: 2014. Március 24. - 20:43:53 »
Engem speciel nem érdekel, mit "ér" a piacon (egyébként dobozzal MINDIG többért megy el ugyanazon borotva pl. ebayen). Viszont szeretem, ha hozza a feelinget, amihez a doboz sokat dob. És nem zavar, ha van egy kis hiba itt-ott. Én sem vagyok már tökéletes..

Saját érdeke az embernek, hogy tudja mit ér megfelelô dobozzal. És mit sérült, netán lepusztult dobozzal. (Kb. a csupasz borotva árát.) Ez alap tudni való pld. ebayen.
Tehát NEM mindig megy el többert ugyan az! Csak azért mert egy csoffadt dobozban van.

Természetesen az ilyen doboz az autentikusságot erõsíti. De ezért + pénzt nem ad senki, mert gyújteménybe mindenki a szép darabokat keresi.
Legyen... :)
(Néha kicsit erősnek érzem a kategorikus kijelentéseidet, de hát nem vagyunk egyformák).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Piacos élmények
« Válasz #203 Dátum: 2014. Június 07. - 18:14:19 »
Hódmezővhely, piac: adag NOS penge, 200-ért doboza (mert 10 darabos, az drága!). Bővebben a borotvapengés topicban.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Piacos élmények
« Válasz #204 Dátum: 2014. Június 28. - 12:58:19 »
Mai beszerzés: veresegyházi piac - 1000 Ft

Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Piacos élmények
« Válasz #205 Dátum: 2014. Június 28. - 13:01:46 »
Ennyiért nagyon megérte !  Gratula

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Piacos élmények
« Válasz #206 Dátum: 2014. Június 28. - 22:48:50 »
 :2thumbup:

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Piacos élmények
« Válasz #207 Dátum: 2014. Július 01. - 18:07:25 »
Mai beszerzés: veresegyházi piac - 1000 Ft


:thumbup:
Mi a terved vele? Új bőr kerül a keretre, vagy feljavítod valahogy a rajta lévőt?
(szerintem)

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Piacos élmények
« Válasz #208 Dátum: 2014. Július 01. - 18:10:52 »
Nincs rossz állapotban annyira, de egy kicsit feljavítom :-)  első körben vastagon bekentem decathlonos bőrápoló zsírral, már jobban néz ki, de ezt még ismétlem
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Piacos élmények
« Válasz #209 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 08:39:39 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici