Szerző Téma: Piacos élmények  (Megtekintve 121851 alkalommal)

Nem elérhető abel

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Piacos élmények
« Válasz #465 Dátum: 2016. Május 22. - 21:54:18 »
Szép lett! Gratulálok még egyszer! Ilyenkor kicsit sírok belül, hogy vissza költöztem Miskolcra  :fetreng:

A Bükk-fennsík többet ér... ;)
Igen, én is így gondolom ;)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Piacos élmények
« Válasz #466 Dátum: 2016. Május 22. - 22:12:26 »
A piacosok egy része arról a környékről jár fel, még közelebb is vagy a tűzhöz.

Üdv

Á

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Piacos élmények
« Válasz #467 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 12:02:25 »
Üdv!

Látom, nem pörög a topik.. :)

Múltheti Wizamet P-1 Junior tokkal.










Mai Brillant Slant








:hat:
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Piacos élmények
« Válasz #468 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 12:16:17 »
Grat. hozzájuk!  :bor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Piacos élmények
« Válasz #469 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 12:23:32 »
Köszönöm! Esetleg a Brillantról tud valaki valamit? Csak alunyeles, DDR-korit találtam neten, ez öregebbnek néz ki. :sör:
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Piacos élmények
« Válasz #470 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 12:33:05 »
Én csak azt tudom róla, hogy kéne!  :D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Piacos élmények
« Válasz #471 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 18:39:10 »
Fórumtársak!

Holnap mennék régiségvásárra, már voltam, de akkoriban még nem érdeklődtem a borotvák iránt.
Nagyon új vagyok még az egész wet shavingben, de szeretnék körülnézni hátha találok pár kincset magamnak, vagy eladásra.
Az lenne a kérésem, hogy mondjátok el mire figyeljek mikor nézelődök, ha találok valamit, esetleg honnan tudhatom, hogy hamisítvánnyal állok szemben, bármit amiről úgy gondoljátok hasznos lehet figyelnem rá.

Köszönöm előre is,
Dávid

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Piacos élmények
« Válasz #472 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 22:58:23 »
Ha ezek a kérdéseid, szerintem még ne menjél!
Még nem jött el a te időd. ;)

A hamisítványokra nagyon kell figyelni.
Manapság mindenki DE-t és borotvakést hamisít. :fenek:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Piacos élmények
« Válasz #473 Dátum: 2016. Augusztus 14. - 00:05:25 »
Ha ezek a kérdéseid, szerintem még ne menjél!
Még nem jött el a te időd. ;)

A hamisítványokra nagyon kell figyelni.
Manapság mindenki DE-t és borotvakést hamisít. :fenek:

Ja ja!

S sok a Csehszlovák soluna másolat!

Viccet félre!

A hülyeségben sok igazság van! A keleti blokk a nagy Gillette s egyéb márka koppintója.

Hogy távolabb ne menjek, a Gillette Slim Twist az Astra 901

De a sort sokáig folytathatnám.

Két dolog:

Vagy ránézésre új esetleg nem használt állapot ( NOS New Old Stock  ), vagy olyat amit ugyan tisztítani kellhet, de vagy semmi javítást nem kér, vagy kér, de azt magad meg tudód mókolni.

S ehez tegyem hozzá, hogy minél olcsóbban vedd meg.vagy alkudj szemtelenűl,

Átlag 500-2000 forint az az összeg amit fizess egy-egy tetszetős darabért, majd rettegve tedd fel ide a vásárfiát. Reménykwdve, hogy a kollégák nem fogják majd a hasukat a röhögéstől.

Jómagam biztatlak a fürkész-kutat programhoz. Lehet igen nagy kincsekre is bukkanni.

Mobil telefon, mobilnet és ott helyben rákereshetsz, hogy mivel is állsz szemben.

Dok szerencsét!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Piacos élmények
« Válasz #474 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 20:31:01 »
ma megnéztem a pecsa bolhapiacot. nem is emlékszem h mikor voltam utoljára ilyen régiségvásárban, nem volt mese, ki kellett menni. kés nem volt. több slim twist-et vagy annak másolatát láttam, nem igazán vonzott soha. láttam 2 super adjustable-t, még sose volt. Az egyik kifejezetten jó állapotban volt, elnézegettem, állítgattam, még penge is volt benne, ami a legdurvább fokozaton is alig látszott ki, elengedtem. Aztán szembejött egy travel tech, egy wizamet, továbbmentem... És láss csodát, egy old type, ezt meg is vettem. Az "általános" vélemény ezekről úgy vettem ki az h elég hatékonyan végzik a munkát de valamivel megengedőbbek mint egy r41. Hazajövök, dicsekszek az asszonynak, aszondja, nem ugyanilyen beretvád van még pár?  :) képek a szerzeményről, takarítás, fertőtlenítés, polírozás vár rá.




Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Piacos élmények
« Válasz #475 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 05:22:40 »
A polírozással tönkre teszed rajta a szépen patinásodott ezüst bevonatot.
Szerintem max ezüst tisztító, amit bevonaton is lehet használni, ha a patina zavar rajta.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #476 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 08:13:00 »
A forgácsolás a szemcsemérettől és sebességétől függ (többnyire). Van olyan pasztám, ami ezen csak a patinát tenné fényesebbé és vannak ennél finomabbak is.
Egyébként kapható a Rossmanban ezüstre tisztítókendő. Aranyra és rézre is jó. Valami 600ft. Rászorítod, megdörzsölöd voalá! Előnye még a polírozással szemben, hogy utána nem kell kiganajozni a pasztát a recékből.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Piacos élmények
« Válasz #477 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 10:28:39 »
Én az ezüst New-mat szódabikarbónával tisztítottam meg. B&B-n van a recept.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Piacos élmények
« Válasz #478 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 11:04:17 »
Ezen az Old Type-on alig van patina. Felesleges alufóliával kémiailag ezüstté alakítani rajta az ezüst-szulfidot. Ami után ezüst tisztítóval úgy is át kell pucolni - az említett recept szerint is.
Ha egyre gondolunk. (Remélem nem szódabikarbónás átdörzsölésre gondolsz, mert az egy nagyon durva mechanikai tisztítás. Sterling ezüstön is kerülendő!)

A tök fekete ezüstbevonatos készüléket is csak óvatosan ezzel a kémiai redukcióval - vagy mifenével. Nekem egy OT eközben lett láthatóan hajszálrepedéses, mert a recept minél forrób oldatban áztatást írt. A fürdővel járó jelentős hőmérséklet változást a vékony cső nyél nem vette jól.
Valószínűleg, mert előtte nagyítóval átszőröztem, nem láttam a nyakán semmit.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Piacos élmények
« Válasz #479 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 11:48:34 »
A forgácsolás a szemcsemérettől és sebességétől függ (többnyire). Van olyan pasztám, ami ezen csak a patinát tenné fényesebbé és vannak ennél finomabbak is.
Egyébként kapható a Rossmanban ezüstre tisztítókendő. Aranyra és rézre is jó. Valami 600ft. Rászorítod, megdörzsölöd voalá! Előnye még a polírozással szemben, hogy utána nem kell kiganajozni a pasztát a recékből.
A forgácsoláson gondolom a polírozás közbeni anyag lemunkálást érted. Nem midegy.
A legfinomabb paszta méret nagyságrendileg megegyezik ennek a három rétegben galvanizált OT készülék egy rétegének a mikronos méretével. A bevonat puhaságára már utalni sem merek.
Hajrá! Jó ezüstbevonat polírozást.

Én nem ezüstbevonaton is használható tisztítót ajánlottam? Ami mindegy, hogy micsoda, csak bevonatra is ajánlott legyen.

A tisztításnak is van anyaglemunkálása persze, az ezüst-szulfidot távolítja el ami a bevonat anyagából képződött. De ugye azon nem fogunk vitázni, hogy ez egy jóval kíméletesebb eljárás mint a polírozás.  :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici