Szerző Téma: HJM pamacsok  (Megtekintve 25491 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:HJM pamacsok
« Válasz #30 Dátum: 2017. Március 28. - 13:40:13 »
Nekem is mindannyiszor kihullik 1-2 szál ebből az említett, valószínűleg kicsit ridegen tartott hjm sörtéből. Persze lehet, hogy rosszul használom és véletlenül kavargató mozdulatot is teszek az előírt fel-le/oda-vissza habosítás és oda-vissza kenegetés mellett. Ha nem lenne a jó kis balea szintim, már haragudnék rá, így csak sajnálom, hogy feltehetően el is bántam vele meg nem is annyira jó.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:HJM pamacsok
« Válasz #31 Dátum: 2017. Március 28. - 13:51:43 »
Én tekerek, tunkolok mint állat és semmi bajuk a kötegeknek. Nehogy má ne...! Olyan ez mint, amikor nálunk a lökött csóka szőnyegre áll be a Skodájával a garázsba...
Nekem mindegyik elhullajtott 5-10 szálat az első fél évben, de azóta semmi. Semogue-tól noname íbéjesig. Szinti az egyetlen, amiből nem hullott semmi.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:HJM pamacsok
« Válasz #32 Dátum: 2017. Március 28. - 14:04:16 »
Oh, lemaradt a smiley. Valamelyik áttekintő témában volt egyszer utalás arra, hogy egyesek rettentő komolyan elvárják a pamacs megfelelő irányokban történő mozgatását, mert különben világvége.

YT-videón is láttam ilyet, ahol a fószer elmagyarázta, hogy a habot a tálkában keverni kell, arcra felvinni viszont csakis oda és vissza húzásokkal való, és hogy az arcon pamacsolástól a pamacs azonnal felrobban vagy fekete lyukká változik.
(Igyekeztem alapos előtanulmányokat végezni, mielőtt egy éles acéldarabkára bíztam az orcáimat, no.)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:HJM pamacsok
« Válasz #33 Dátum: 2017. Március 28. - 15:38:06 »
Az óvatos fel-le huzgálás szvsz hülyeség. Akkor felkenhetnék kézzel is flakonos habot, oszt kész. Borbélyok is így borotváltak (alaposan felhordva) és az volt az igazi. Engem utoljára kb. 4 éve. Ő is így csinálta. Szükséghelyzet volt, egy ideje nem engedem át ezt a jó kis hobbit :-D

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:HJM pamacsok
« Válasz #34 Dátum: 2017. Március 28. - 18:28:14 »
A köteg gyantába van ágyazva. Ami szál kihullik az vagy sosem ért a gyantába vagy eltört tőben vagy sz.r a gyanta.

Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:HJM pamacsok
« Válasz #35 Dátum: 2017. Március 28. - 18:31:06 »
Oh, lemaradt a smiley. Valamelyik áttekintő témában volt egyszer utalás arra, hogy egyesek rettentő komolyan elvárják a pamacs megfelelő irányokban történő mozgatását, mert különben világvége.

YT-videón is láttam ilyet, ahol a fószer elmagyarázta, hogy a habot a tálkában keverni kell, arcra felvinni viszont csakis oda és vissza húzásokkal való, és hogy az arcon pamacsolástól a pamacs azonnal felrobban vagy fekete lyukká változik.
(Igyekeztem alapos előtanulmányokat végezni, mielőtt egy éles acéldarabkára bíztam az orcáimat, no.)

Akkor én sok atomrobbanást kellett már átélnem, gyakorlatilak 1991 óta, kevés kivétellel, arcon habosítok. S egy közel húszéves pamacsomat unokaöcsém még mindig nyúz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:HJM pamacsok
« Válasz #36 Dátum: 2017. Március 28. - 19:54:33 »
A puding próbája az evés  :idea:
Vonatkozik ez a borotválkozási tanácsokból főzött pudingokra is...

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:HJM pamacsok
« Válasz #37 Dátum: 2018. Május 21. - 10:57:52 »
Jól látom, hogy HJM megszűnőben és lett helyette a NOM? Csak, hogy új neve legyen a gyereknek.  A mühle oldaláról le is vették mindkettőt már, vagy csak én nem találom.  :nemtom: Esetleg érdemes lehetne frissíteni a téma címét.

https://www.heldenlounge.de/nom/

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:HJM pamacsok
« Válasz #38 Dátum: 2018. Május 21. - 17:01:13 »
Hello,

használd a Mühle keresőjét (Suchen), ott van mindkét márka minden terméke.

Üdv

Á

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:HJM pamacsok
« Válasz #39 Dátum: 2018. Május 21. - 17:46:03 »
Igen, így megtalálhatóak. :thumbup: Bár eddig a HJM a jobb felső sarokban volt link formájában elérhető.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:HJM pamacsok
« Válasz #40 Dátum: 2018. Május 21. - 19:25:20 »
Az óvatos fel-le huzgálás szvsz hülyeség. Akkor felkenhetnék kézzel is flakonos habot, oszt kész. Borbélyok is így borotváltak (alaposan felhordva) és az volt az igazi. Engem utoljára kb. 4 éve. Ő is így csinálta. Szükséghelyzet volt, egy ideje nem engedem át ezt a jó kis hobbit :-D
Mondjuk a pamacsolás vége felé nálam bevált a festő mozdulatok használata, attól lesz igazán jó krémes a hab.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:HJM pamacsok
« Válasz #41 Dátum: 2018. Május 21. - 19:56:25 »
Gondolom, mindenki így csinalja a vegén. Szép egyenletesen elterül és a pamacs is kiadja magából a habot.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici