Szerző Téma: HJM pamacsok  (Megtekintve 25486 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
HJM pamacsok
« Dátum: 2013. Október 13. - 11:24:47 »
Gondoltam érdemes nyitni egy HJM pamacstopikot is.

Közülünk sokan – ahogy én is egy HJM pamaccsal kezdtem a klasszikus borotválkozásom, amely végül is kitart mind a mai napig. Beszereztem egy Victoria sörtét is, meg folyamatban van Mühle szinti is, de arról majd máskor (Ez utóbbit előre is köszönöm Bubu éltársnak!  :sör: ).
Nekem egy olyan borz pamacsom van, amelyiknek az a klasszikus sakkfigurás, fekete színű nyele van. Egyébként nagy megelégedéssel használom. (A pontos típusok megnevezése nekem nem megy, ezért bocsánatot is kérek mindenkitől.) Állvánnyal együtt vettem kb. 1.500,- Ft-ért, amely szerintem megéri az árát. Krémekből remek habot képez, és játszósan ugyan, de a szappanokkal is megbirkózik. Mondjuk a krémekkel melyik nem?
Az enyém kellemesen gerinces, ugyanakkor rugalmas is és a pamacs vége teljesen puha. Szúrni csak akkor szúr, ha szurkálok vele, ami nem fordul elő. A kidolgozása megfelelő, persze nem profi. Ez látszik abban is, hogy a szálak vége több helyen vágott (?), vagy csak fordítva van a kötegben. A nyele nekem nem tetszik, de az egy dolog.

Fontolgattam, hogy lecserélem, mert valahogy nem az igazi. De hosszas töprengés után sem jöttem rá, hogy miért is nem. Hacsak azért nem mert HJM? Vagy mert nem csinos? De a feladatát végül is jól végzi ha krémet választok, szappanhoz meg lehet mást is választani, nem? Mostanában mondjuk elég sokszor használok krémeket. Úgyhogy a pamacs mégiscsak marad.

Összességében jól végzi a dolgát, kezdetnek egyáltalán nem rossz választás.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:HJM pamacsok
« Válasz #1 Dátum: 2013. Október 13. - 13:44:08 »
HJM Black Fibre szintetikus pamaccsal nagyon kellemes tapasztalataim vannak, az egyik mindennapi pamacsom.  Nem olyan gerinces, mint a Mühle Silvertip Fibre, de tökéletesen puha, és nagyon jó habot csinál.  Nyele kényelmes; bár inkább praktikus, mint szép.  Jó ár/érték arányú pamacs, szinte minden szappannal/krémmel sikerélményt ad, kezdőknek szerintem ideális.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:HJM pamacsok
« Válasz #2 Dátum: 2013. Október 13. - 14:35:58 »
(Bár a Frank Shaving szintik eléggé agyonverik őket. Árban és minőségben is.)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:HJM pamacsok
« Válasz #3 Dátum: 2013. Október 13. - 14:59:36 »
(Bár a Frank Shaving szintik eléggé agyonverik őket. Árban és minőségben is.)

Remélem is, mert kinéztem már magamnak egyet.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:HJM pamacsok
« Válasz #4 Dátum: 2013. Október 13. - 18:06:11 »
(Bár a Frank Shaving szintik eléggé agyonverik őket. Árban és minőségben is.)
Én azt olvastam, hogy az FS szintije olyan mint a Silvertip Fibre; ezek szerint olyanjuk is van mint a Black Fibre?  Az melyik?

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:HJM pamacsok
« Válasz #5 Dátum: 2013. Október 13. - 20:08:04 »
Kezdésnek volt egy sörtém meg egy borzom (mindkettő 21mm-es). Általában egy 30mm-es borzot használok és amikor nemrég elővettem a két régi pamacsot, a borzot nyaraláshoz barbonnal és figaróval, a sörtét meg nosztalgiából, meglepődtem hogy milyen jó kis pamacsok. Jól működtek és jó élményt is adtak, persze nem az a luxus mint a nagy silvertip.
Szerintem kezdésnek tökéletes és később is jó néha elővenni.  :2thumbup:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:HJM pamacsok
« Válasz #6 Dátum: 2013. Október 15. - 08:54:18 »
Az általunk 3 bandként azonosítani próbált FS köteg számomra olyan puha, mint a Black Mühle, de van gerince. A 28mmes 3 banddel tökéletesen elégedett vagyok.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:HJM pamacsok
« Válasz #7 Dátum: 2013. Október 15. - 09:05:48 »
Úgy látom, érdemes volt megnyitni ezt a HJM szálat, legalább le lehet valahol írni a Frank Shaving élményeket, tapasztalatokat... :P
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Re:HJM pamacsok
« Válasz #8 Dátum: 2013. Október 15. - 10:12:10 »
Nekem a kedvenc pamacsom egy hjm sörte.  :whoops:  Nincs tapasztalatom drága borz pamacsokkal. Vettem a kíváncsiságból egy balea borzot.  :jajne: Nem minősíteném, mert jót egyáltalán nem tudnék írni róla. Szóval az eddigi "noname", meg régi, meg olcsó pamacsok után ez a szintén olcsó hjm sörte amolyan megváltás. Tetszik hogy van tartása, nem "ázik el és ragad össze". Persze vigyázok is rá  ;D
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető Viszkislacy

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 65
Re:HJM pamacsok
« Válasz #9 Dátum: 2015. Január 25. - 20:47:48 »
Tegnap lottem magamnak egy muehle utazo pamacs vedotokot. Ha megjon lovok rola kepet. Gyakran utazok es joljon.

Nem elérhető Viszkislacy

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 65
Re:HJM pamacsok
« Válasz #10 Dátum: 2015. Január 27. - 12:03:47 »
Ma megjött a pamacsvédőm itt van pár kép. Képek lehetnének jobbak.





Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:HJM pamacsok
« Válasz #11 Dátum: 2015. Február 11. - 08:52:16 »
Jó árban szerettem volna kipróbálni a szinti pamacsot, hát rendeltem egy HJM Black Fibre-t. Ha érdekes lehet, majd leírom a tapasztalataimat.
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:HJM pamacsok
« Válasz #12 Dátum: 2015. Február 15. - 10:05:02 »
Teszteltem a HJM szintit, és az első benyomás, hogy nagyon jó! Finom puha, nem szúr nem kell beáztatgatni, nekem gyorsan és könnyen csinál habot (bár ez a sörtével is így volt). Én is tapasztaltam, hogy picit talán vizesebb a habja, de lehet, hogy csak nem ráztam ki eléggé vagy még szokni kell. De egy biztos, jóbarátok leszünk  ;D
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető gpsjani

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 173
Re:HJM pamacsok
« Válasz #13 Dátum: 2015. Február 15. - 20:01:29 »
OFF:
Éltársilag javaslom, ha egyszer lesz lehetőséged, próbálj ki egy Semogue sörtét!
Két, szerintem alapvetően másként viselkedő és más érzést nyújtó típust mondanék:
1800, 1520.

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:HJM pamacsok
« Válasz #14 Dátum: 2015. Február 16. - 18:05:54 »
OFF:
Éltársilag javaslom, ha egyszer lesz lehetőséged, próbálj ki egy Semogue sörtét!
Két, szerintem alapvetően másként viselkedő és más érzést nyújtó típust mondanék:
1800, 1520.

Egyszer mindenképp... Már úgyis elindultam a lejtőn  :naughty:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici