Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 109056 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Flaschner
« Válasz #360 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 12:49:02 »
Sőt, ha már a felsorolásnál tartunk, tudtommal JS is egy koronga "tolja"  ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Flaschner
« Válasz #361 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 12:53:29 »
Én még piskóta vagyok, full hollow kést nem csinálok, egyelőre :) Ahhoz kellene egy gép ami nem ráz mint a turmixgép, az meg még folymatban van.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Flaschner
« Válasz #362 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 13:51:18 »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Flaschner
« Válasz #363 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 17:32:59 »
Hehe  ;D Ha a 380 megcsapott volna már nem kellene a gép miatt aggódnom  :fetreng:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Flaschner
« Válasz #364 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 08:33:55 »
A video-t nem kívánom kommentálni, a kérdéses mondatai ellenére nekem szimpatikus az öreg.
Viszont kíváncsiságból érdekelne, hogy vajon az említett katonai bőröv az a két lyuksoros antantszíj lehet?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Flaschner
« Válasz #365 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 10:09:53 »
Off: Az "antantszíj" az a vékony (kb. 2-3 cm széles) szíj volt, ami a jobb vállon át futott, és a normál derékszíjhoz volt csatlakoztatva. A két lyuksoros szíj a tiszti, illetve tiszthelyettesi derékszíj volt. Ennek a szélessége jóval nagyobb volt.
Az antantszíjon én vállalnám a borotva bőrözését.
On.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Flaschner
« Válasz #366 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 17:52:12 »
Off: Az "antantszíj" az a vékony (kb. 2-3 cm széles) szíj volt, ami a jobb vállon át futott, és a normál derékszíjhoz volt csatlakoztatva. A két lyuksoros szíj a tiszti, illetve tiszthelyettesi derékszíj volt. Ennek a szélessége jóval nagyobb volt.
Az antantszíjon én vállalnám a borotva bőrözését.
On.

Igen - lehet, hogy nem pontosan fogalmaztam -, szóval amelyikhez a vállszíjat (antantszíj)  lehet csatolni. A lényeg, hogy a vállszíj nem túl keskeny az élezéshez, amikor egyébként fenéshez jóval szélesebbet javasolnak? Nomeg Flashner egyébként is derékszíjat mond, vagyis valószínüleg nem a vállszíjra gondolt. De akkor melyik katonai derékszíjra, amelyik azért kellően széles és nincs festve ? (mert ilyen feketére festettet találtam, amit az MH-nál rendszeresítettek)
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Flaschner
« Válasz #367 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 18:26:08 »
Volt egy egyszerűbb szíj is, amit a sorkatonák használták. Olyat már többször is láttam élezésre használva.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Flaschner
« Válasz #368 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 18:28:47 »
Nekem is rémlik valami barna szíj, azt a gyakorlóruhánál hordták nem?. Ahhoz volt az antant.
Ha jó amire gondolok, akkor az egy szélesebb szíj valóban.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Flaschner
« Válasz #369 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 19:09:45 »
Ilyenről van szó:

 ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Flaschner
« Válasz #370 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 19:13:35 »
Most nem tudok képet vagy linket berakni de a gugli képkeresőbe keressetek rá a "magyar katonai derékszíj" kifejezésre ott lesz egy Kb 4-5 cm széles sima kommersz szíj, na az lesz az. És az viszonylag használható is.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Flaschner
« Válasz #371 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 19:50:08 »
Lehet, hogy mégis üdvösebb lesz a cipő-, bőrdíszmű kellékesnél maradék bőrdarabot vennem és abból  kivágni egyet. Vagy venni egy készet.
A dupla lyuksoros széles bőrövből (tiszti, tiszthelyettesi, ahogy Qttyyy mondta) van egy, de azzal az a gondom, hogy ahol nincs lyuk, ott varrás van.  Ha a varrást kiszedem ott nem marad sima felület.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Flaschner
« Válasz #372 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 20:58:31 »
Most nem tudok képet vagy linket berakni de a gugli képkeresőbe keressetek rá a "magyar katonai derékszíj" kifejezésre ott lesz egy Kb 4-5 cm széles sima kommersz szíj, na az lesz az. És az viszonylag használható is.

Én pár éve vettem a vásárban replikát 2500Forintért, 4mm vasrag natúr bőr, csini. ;)
Sheffield-England

Nem elérhető lordcroft

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Flaschner
« Válasz #373 Dátum: 2014. Július 14. - 22:07:57 »
Üdv éltársak!

Egy kis off!
Van egy idős jó barátom, akinek van két vadászkése. Az egyik egy bicska amiből a 3 késből egy szétesett, ahogy néztem egy stift kitört. A másik pedig egy vadászkés aminek csúnyán elbántak az élével. Számára mindkettő kedves, mert emlék illetve örökség. Szerintetek van lehetőség helyretenni őket, illetve Flaschner mester meg tudja-e oldani? Azért lenne praktikus, mert veszprém megyeiek vagyunk...Fehérvár nem távolság...

A bicska


A kés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Flaschner
« Válasz #374 Dátum: 2014. Július 14. - 22:38:40 »
Egy próbát megér.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici