Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 107088 alkalommal)

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #15 Dátum: 2010. Június 09. - 10:36:47 »
 T: A RUDI BARATOM! STEHLO

 A HETVEGEN ITT VAN NALAM, HA GONDOLOD TALAKZHATSZ VELE
 NEM ADATIK MEG SOKAKNAK
  ES NEM JARHAT A SZAJUK
 UDV  DLASI

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Flaschner
« Válasz #16 Dátum: 2010. Június 09. - 11:06:52 »
Üdv Kálmán bácsi!
Ismerem a fiát sűrűn járok hozzá szakácskéseket éleztetni...viszont az utolsó alkalommal kicsit szomorú lettem.A két borotvakés (amit közben eladtam) nem lett valami használható állapotú...nem tudom,hogy az ifjabbik Kálmán fente,vagy pedig a segédje (az ő nevét nem tudom),de úgy látszik valamelyiküknek van egy kis hiányossága ezen a téren.Nem szemrehányásként mondom,mert senki sem lehet tökéletes csak tudjon róla,esetleg említse a fiának.(holtig tanul az ember,ahogy szokás mondani) Heteken belül viszek neki megint pár kést,akkor majd beszélek vele erről személyesen is.
Legmélyebb tisztelettel Kovács Tamás

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Flaschner
« Válasz #17 Dátum: 2010. Június 09. - 11:08:33 »
Üdv Kálmán bácsi!
Ismerem a fiát sűrűn járok hozzá szakácskéseket éleztetni...viszont az utolsó alkalommal kicsit szomorú lettem.A két borotvakés (amit közben eladtam) nem lett valami használható állapotú...nem tudom,hogy az ifjabbik Kálmán fente,vagy pedig a segédje (az ő nevét nem tudom),de úgy látszik valamelyiküknek van egy kis hiányossága ezen a téren.Nem szemrehányásként mondom,mert senki sem lehet tökéletes csak tudjon róla,esetleg említse a fiának.(holtig tanul az ember,ahogy szokás mondani) Heteken belül viszek neki megint pár kést,akkor majd beszélek vele erről személyesen is.
Legmélyebb tisztelettel Kovács Tamás
hm... http://borotvaforum.hu/index.php?topic=36.msg8219#new  ???
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #18 Dátum: 2010. Június 09. - 11:11:20 »
OK! AZ ESZTERGALYOS AZ ESZETRGALJON
 HA NEM MEHY UGY IS HOZZAM JOTTOK
 FLASI

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Flaschner
« Válasz #19 Dátum: 2010. Június 09. - 11:13:08 »
OK! AZ ESZTERGALYOS AZ ESZETRGALJON
 HA NEM MEHY UGY IS HOZZAM JOTTOK
 FLASI

Ez kiabálásnak számít...  ???
ki kéne kapcsolni a Caps Lock-ot...  ;)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Flaschner
« Válasz #20 Dátum: 2010. Június 09. - 11:22:41 »
Akkor valszeg én is ludas voltam...bőrözést kapott(igaz nem pasztás).Minden esetre szerintem a kövek után is valamilyen szinten shave ready-nek kéne lenniük a késeknek...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Flaschner
« Válasz #21 Dátum: 2010. Június 09. - 11:40:51 »
Szia Tomi!

Na akkor ezúton is köszönöm a késeket!
Az élezéssel mikroszkóp és nagyító alatt semmi gond nincs, tökéletes az élszalag és a geometria mindkét késnél, azonban ami már nem látszik viszont érezhető, hogy ez bizony még nem shave-ready. A lengyel késhez nem fogok manuálisan nyúlni, szeretném tesztelni, h mi van akkor, ha gyémántköves gép élezi meg, a másik pedig sajnos vennem kell újabb kiegészítőket újabb bőrt és krómoxidos pasztát.  Szerintem ez esetben ennyi hibádzik a tökéletes élhez. A 12K-s kínai kővel pedig nem érdemes nekiesnem, mivel szerintem nem az élkialakítással, hanem a finish-el van a gond, persze csak akkor, ha elhisszük, hogy a lengyel kés megélezhető alapból tip-top és több borotválkozást is kibír anélkül, hogy a bőrön kívül kővel is hozzá kelljen nyúlni. Erről viszont már esett szó párszor, hogy az SFK kés tökéletes kezdőkés.

Igen a 12K-s kő és bőr után elméletileg tökéletesen használhatónak kéne lennie a késnek, sőt már a 8K után is, úgyhogy nem ez itt a gond...   

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Flaschner
« Válasz #22 Dátum: 2010. Június 09. - 11:47:22 »
Flasi- Félreértések elkerülése végett, az esztergályos nem a késeket fogja esztergálni, hanem azt az igen kifinomult fenőgépet, illetve annak egyes alkatrészeit, amivel szeretném pont azt elkerülni, hogy Önhöz kelljen menjek!  ;D
Ettől függetlenül nagyon szívesen venném, ha jelenlegi állapotában elemezné az Önök által megfent késeket, hogy mi velük a gond és nem azért, hogy kötekedjek, hanem azért, hogy tanuljak és megtudjam! Székesfehérváron azonban sajnos ritkán járok. Üdv: Penge

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #23 Dátum: 2010. Június 09. - 11:47:39 »
NEM !!!!!!!
 AZ ESZTERGALYOS  SZAKMA NEM AZ AZ ENYEM nAGYON TISTELEM, AZ AZ OVE T, DE EHHEZ NEM ERTHET, EN IS TUDOK ESZTERGALNI AMATOR SZINTEN
 EZ MAS SZAKMA
 FLASI

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Flaschner
« Válasz #24 Dátum: 2010. Június 09. - 11:58:24 »
SEGITSEGERT, JOHETSZ HOZZAM, NEM HULYITENI A TARSAID

Kedves Flasi! Sokat tanulhatnánk belőle, ha megírná, hogy mi az a hozzászólás, ami "hülyítés", és miért?
Köszönöm!

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #25 Dátum: 2010. Június 09. - 12:22:59 »
CSAK SZEMELYESEN, BARMIT MONDHATNEK, MEGMUTATOM

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Flaschner
« Válasz #26 Dátum: 2010. Június 09. - 12:32:13 »
Mivel nem latom mashogy hogyan sikerulhetne visszaterelni a topikokat a helyes iranyba, azt javasolnam minden kedves forumtagnak, hogy a Flasi mesternek irt kerdeseket/valaszokat ebbe a topikba irja be. Lassuk mukodik-e a dolog. Koszonjuk.

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #27 Dátum: 2010. Június 09. - 12:52:10 »
en csak segiteni akartam, ne, hogy felre eres essek, de csak szemelyesen segitek , telefonon hiaba
 flasi

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Flaschner
« Válasz #28 Dátum: 2010. Június 09. - 12:58:23 »
No, akkor nagy-nagy tisztelettel köszöntöm én is a Mestert!

Elsőként hadd kérdezzem meg milyen eszközöket használtak régen borotva élezéshez, fenéshez?
Voltak esetleg speciálisan erre a célra használatos fenőkövek (akár a környéken könnyen beszerezhető darabok), illetve fenőbőrök, paszták?

Válaszát előre is köszönöm,és maradok tisztelettel:

Mry
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Flaschner
« Válasz #29 Dátum: 2010. Június 09. - 13:22:36 »
Tisztelt Mester/Kedves Mindenki,

kicsit rendet raktam, remélem nem veszi senki a szívére! Így egy picit átláthatóbb a helyzet!

Mester,  nem szeretnék Önnek sem rosszat, sőt még egyszer mondom, örülök, hogy itt van köztünk!

DE! Nagy-nagy tisztelettel annyit szeretnék kérni, hogy amikor válaszol egy adott kérdésre/témára akkor tartsa szem előtt, hogy hol/melyik témában van az adott hozzászólás, esetleg a könnyebb érthetőség kedvéért idézze azt a hozzászólást, amire válaszol! Így Önnek is, nekünk is könnyebb lesz az életünk! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici