Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 107074 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Flaschner
« Válasz #30 Dátum: 2010. Június 09. - 13:32:54 »
en csak segiteni akartam, ne, hogy felre eres essek, de csak szemelyesen segitek , telefonon hiaba
 flasi


Tisztelt Flasi Mester !

A fent említett hozzászólása alapján,  szaván fogván:  lehetséges-e, egy előre egyeztett időpontban - a jövő héten, vagy az után - személyesen megkeresni Önt ?

Amennyiben a válasza igen úgy élnék/ élnénk a lehetőséggel.  :borz1:


Szőrtársaim: rajtam kívül még 3 ember fér be az autómba ( kicsi autó, csajozós by: Ed ) Bp-i indulással  ;D


Válaszát várva

Üdvözlettel: Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #31 Dátum: 2010. Június 09. - 16:36:01 »
ha kell stehlo borotva jelentkezz
 flasi

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #32 Dátum: 2010. Június 09. - 16:42:07 »
minden szombaton 8-12 ig nyitva vagyok
 stehlo rudi baratom is itt lesz
 flasi[email][/email]

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #33 Dátum: 2010. Június 10. - 09:51:56 »
nalam lehet vasarolno stehlo borotvat szelesfehervar, huhasz gy u 1
 flasi

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #34 Dátum: 2010. Június 14. - 19:08:25 »
A hétvégén nagy élményben volt részem. Meglátogattam fehérvári boltocskájában és mûhelyében Flaschner Kálmán portáltagunkat, akinek sok sok évtizedes borotvakészítô múltja van. Olyan szerencsém is volt, hogy találkozhattam a világhírû solingeni magyarral is Stehlo Rudolffal, aki éppen barátjánál és munkatársánál Kálmán bácsinál tölti a nyári napokat. A hangulatos kis boltocska falán ott a sok díj, kitüntetés, amit a Flasi barátunk eddigi munkássága során kapott.
Sajnos Rudi bácsi mint megtudtam, már nem készít több borotvát, ez nagyon szomorú hír a Stehlo borotvák kedvelôinek. Viszont mind a ketten nagy örömmel láttak el jó tanácsokkal a borotvákkal kapcsolatban, amit most megosztok veletek. Nem vitaanyagnak szánom, hanem a sok évtizedes tapasztalatok továbbadásának, amit ôk szívesen tettek! Aki akarja hasznosíthatja ezeket a morzsákat. Tehát:

- Élezni kövön mindig egy kézzel tartott borotvakéssel. Ha laza a penge, kis finom bôrdarabbal vagy papírral beszorítjuk, hogy stabilabban lehessen tartani.
- Az iszapolást a köveknél ne használjuk!
- Gyakorlatilag elég három kô a borotvakések karbantartásához. Egy 3000 körüli, egy 8000-es és egy 12000-es.
- Lehetôleg minél hosszabb köveket használjunk!
- Soha ne használjunk szigetelôszalagot, celluxot a pengehát védelmére! Az élszög változása nagyobb kárt okoz.  :borosta:
- A kövön történô fenés után mindig (szövet) hevederrel sorjátlanítsunk és utána következzen a bôr.
- A túl sima, fényes élszag a borotvakésnél nem elônyös, csúszik és nem vágja a szôrt megfelelôen.  :borotva:
- A szegecsek kialakítására sima, egyszerû kisméretû kalapács a megfelelô. Tehát nincs szükség ékszerész gömbvégû kalapácsra.
- A szénacél kések éltartása jobb a rozsdamentesekénél. A jó minôségû rozsdamentesek és a szénacél élezése között nincs különbség.

Sajnos a háromnegyed óra nagyon kevés volt, amit a kis mûhelyben tölthettem, még órákig hallgattam volna a két Mestert, de a családom már nagyon rángatott, hogy induljunk.  :borz1: (...de a képeket azért feleségemnek köszönhetem.  ;) )



Flaschner Kálmán (Flasi) a kis bolt cégérével



Rudolf Stehloval és Flasival a pultnál



Rudi bácsi



« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 15. - 08:17:34 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Flaschner
« Válasz #35 Dátum: 2010. Június 14. - 21:33:09 »
Grat a kis kiránduláshoz...
Jó végre látni Kálmán bácsit...le se tagadhatná a fiát.Rudi bácsi hogyhogy nem készít több borotvát? Ő nem csinál saját maga,vagy egyáltalán márkaként sem készülnek újabb kések?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #36 Dátum: 2010. Június 14. - 21:39:48 »
Köszi, tényleg klassz volt! És nagyon segítôkészek! Sajnos, már mint mondtam nem készít több kést és a márka sem megy tovább.. :(
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Flaschner
« Válasz #37 Dátum: 2010. Június 14. - 21:43:53 »
köszönjük a beszámolót!  :borotva:

remélem, a tudást azért nem viszi a sírba...  :-\

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Flaschner
« Válasz #38 Dátum: 2010. Június 15. - 08:06:18 »
Köszönjük szépen a tanácsokat/tippeket, képeket, meg úgy egyáltalán a megtiszteltetést, hogy a Mester itt nálunk is megfordul!

Tiszteletem Rudi Bácsinak, és Flasi Mesternek!

Fonti, neked pedig köszi az interpretálást!  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #39 Dátum: 2010. Június 15. - 16:20:40 »
a honap vegen viszem vissza solingenbe a baratom, azt mondta talan vannak meg elveszve meg kesek,
, akinek kell jelentkezzenek
 flasi

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Flaschner
« Válasz #40 Dátum: 2010. Június 15. - 17:59:39 »
a honap vegen viszem vissza solingenbe a baratom, azt mondta talan vannak meg elveszve meg kesek,
, akinek kell jelentkezzenek
 flasi
hmm ez ilyen visszautasíthatatlan ajánlatnak tűnik  ;D lehetne privátban kérni árat? akár kb-ra is elég  :borz2:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Flaschner
« Válasz #41 Dátum: 2010. Június 15. - 18:40:29 »
Engem is érdekel!!! :borz1: Bimbi, ha tudsz valamit pü jöhet, köszi!

PaT

  • Vendég
Re:Flaschner
« Válasz #42 Dátum: 2010. Június 15. - 18:41:59 »
Én is szeretnék árat tudni, meg egy kést a magaménak...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Flaschner
« Válasz #43 Dátum: 2010. Június 15. - 20:05:23 »
Nagy élmény lehetett  :borz2:
Eddig is a 6/8 os Stehlo volt a kedvencem, de most hogy látom ki készitette még jobban kötődök hözzá. Nem egy egyszerű tárgy amit egy akármilyen cég készitett, hanem egy mestermű ami mögött egy hús vér ember van.

Flaschner Mester: Nem ismer véletlenül egy Kelemen Mihály nevű nagyváradi borotva köszörűst? Nekem Ő tartja rendben a borotváim és ő is szokott járni solingenbe, s ha jól tudom ő is ismeri Stehlo mestert.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Flaschner
« Válasz #44 Dátum: 2010. Június 15. - 20:18:22 »
Én is szeretnék árat tudni, meg egy kést a magaménak...
én is, én is  :D
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici