Modern borotválkozás > Egyéb borotválkozás: patron, villany...

Villanyborotva

(1/11) > >>

edrose:
...

Juby:
A legkellemetlenebb borotvákozási élményem ezzel kapcsolatos.Nem próbáltam híres márkaneveket Pl:Braun,egyszer kaptam valami noném Villanyborotvát az eredmény:néhol szépen levágta máshol nem.Amikor másodjára végigmentem vérezni kezdett az arcom,fel is adtam.

kheiron:
A baj az, hogy a villanyborotvákból szerintem csak a 15-20 ezer forintnál drágább (azaz felső közép- és csúcskategóriás) ér valamit, a belépő szintűekkel inkább csak a szenvedés van.

mry314:

--- Idézetet írta: kheiron - 2010. Február 01. - 07:18:38 ---A baj az, hogy a villanyborotvákból szerintem csak a 15-20 ezer forintnál drágább (azaz felső közép- és csúcskategóriás) ér valamit, a belépő szintűekkel inkább csak a szenvedés van.



--- Idézet vége ---

Kedves kheiron, megkérdezhetem, hogy mi a belépő kategória?
Nekem jó pár évvel ezelőtt, egy "középkategóriás" Philips villanyborotvám volt, azzal sem voltam megelégedve... :(
Arról nem beszélve, hogy amikor kérdeztem egy hozzáértőt, hogy milyen karbantartásigénye van a gépnek, azt mondta, hogy a körkéseket kb. 2 évente cserélni kell, ami kb. ugyanannyiba kerül, mint a gép maga...

kheiron:

--- Idézetet írta: mry314 - 2010. Február 01. - 07:22:53 ---
Kedves kheiron, megkérdezhetem, hogy mi a belépő kategória?


--- Idézet vége ---


Szerintem a 0-10000 forint köztiek a belépő szint: egy rezgő- vagy két forgókés, minimális rugózás. Ide tartoznak szerintem még a kisebb gyártók (mondjuk a Remington) által gyártott olcsó, no meg a noname kínai masinák.

Aztán árban feljebb haladva nő a kések száma és mozgékonysága, gyorsulnak a motorok, belépnek mindenféle csilivili extrák (krémezés stb.). A legfontosabb tényező (és egyben határvonal) szerintem egyébként a vizes-habos használat lehetősége.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése