Szerző Téma: Villanyborotva  (Megtekintve 58215 alkalommal)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Villanyborotva
« Válasz #30 Dátum: 2013. November 30. - 17:28:23 »
Én huszonnéhány évig "villanyossal" borotválkoztam 98%-ban. Az első Braun volt, szerettem (mondjuk nem is volt hasonlítási alapom), de amikor a rezgőkés feletti rostalemez elkopott és egy-két-néhány lyuk "összeállt", akkor megtépkedett. Néhányszor cseréltem lemezt, meg kést. Aztán meguntam cserélgetni, gondoltam kipróbálom a Philips 2 körkésest. A legolcsóbbak közül való volt, akkumulátoros. szép piros :). Sokkal jobb volt vele a borotválkozás, mint a Braunnal.  De annak meg szép lassan - természetesen - elfáradt az akkuja és érdekes módon már közvetlenül a hálózatról sem volt már olyan jó. Lelassult. Aztán lecseréltem egy 3 körkésesre, szintén az olcsóbb kategóriából, na azt használtam a legtovább úgy, hogy nem cseréltem rajta semmit. Azzal tulajdonképpen elégedett voltam mindvégig. De tönkrement a pajeszvágója, és mivel ezt sokat használtam a ritka borotválkozási alkalmakkor a nagyobb arcszőrzet rövidítésére, le kellett váltanom. Végül vettem ismét egy 3 körkéses, szintén olcsóbb típust. Első bekapcsolásnál éreztem, hogy gond lesz. Hangra is sokkal lassabban forogtak a kései, meg vérszegényebb volt a motorja/teljesítménye. Nem tudtam, hogy ezt gyárilag vették vissza, vagy csak ez a példány volt ilyen, de kín volt vele a borotválkozás, a szőrt inkább tépte, mint kaszálta. 1 év után (az idén) megelégeltem és átnyergeltem a hagyományos borotválkozásra. Soha többet villanyost...     
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Villanyborotva
« Válasz #31 Dátum: 2013. November 30. - 17:41:56 »
Apám 30 éve tolja villannyal. Körkéses, Philips. Most megérett a cserére a 10 éves darab. Valakinek van tapasztalata a mostani modellek körül. Mit lenne érdemes? A nedves használat nem szempont. A körkéses működés marad. (Braun nem játszik.)

Átszokni nem fog, neki bevállt a villanyos.
DE előtt sokféle villanyborotvám volt, de egyikért se rajongtam, viszont a Braun Series 3-ból az egyik (380 azt hiszem) nem volt rossz.  Nem körkéses, de víz alatt mosható, ami nem a nedves használat miatt szempont, én se a zuhany alatt használtam, hanem azért mert beleraksz egy kis mosogatószert, kis vizet, beindítod, és szépen kitisztítja magát, aztán lekapod a tetejét és átöblíted.  Amelyik nem víz alatt tisztítható, azt kín tisztogatni kis ecsetkével, és tele lesz bacitáptalajjal elég hamar, nekem mindig kipattogzott azoktól az arcom.

Az én apám valszeg Razorpit-et kap, cartridge-ról nem hajlandó váltani ;)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Villanyborotva
« Válasz #32 Dátum: 2013. November 30. - 17:46:13 »
Apám bírja nagyon. Valami hq sorozat számú van most neki, de már öreg. RQ1145 felé kacsintgatok.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Villanyborotva
« Válasz #33 Dátum: 2013. November 30. - 18:47:16 »
Az enyém HQ6940. Azt véletlenül sem tudom javasolni. Ettől még más modell lehet jó. Az RQ1145 is akár. De az ára....
Az a helyzet szerintem, hogy az ár nem mindig tükrözi azt, hogy jobb is. Próba cseresznye...
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Villanyborotva
« Válasz #34 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 08:37:41 »
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Villanyborotva
« Válasz #35 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 08:49:04 »
Állati! Nagyon tetszik!  :hurra:

Olyan Single edgés.  :fejtor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Villanyborotva
« Válasz #36 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 09:24:36 »
Jedi borotva!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Villanyborotva
« Válasz #37 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 09:30:40 »
Ja, ja...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Villanyborotva
« Válasz #38 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 10:11:55 »
Húha, ebből bizony még lehet valami. Az igényelt összegnek már több mint 5x-ét összekalapozták határidő előtt.

Ugyan elsősorban a környezetbarátságát domborítja ki, de azért az én csőrömet böki kapásból két kérdés:
- áramforrás?
- élettartam?
Ezeket diszkréten elhallgatják.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Villanyborotva
« Válasz #39 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 10:16:12 »
Igen mi árt jobban, egy újrahasznosítható műanyag ami oda is kerül ahol felhasználják megint, vagy egy ellem-akkumulátor, aminek még a tartalmának tetemes része nem kerül újrahasznosításra, hanem a veszélyes hulladékban végzi.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Villanyborotva
« Válasz #40 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 11:56:25 »
Azért nem merték megmutatni, hogy valódi arcon hogyan működik.
Az mondjuk látszott, hogy a fűtőszál szép lánggal égeti a kézről a szőrt.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Villanyborotva
« Válasz #41 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 12:05:06 »
A feltaláló bemutatja Mária Teréziának a borotváló gépet.

-Ide ül a huszár, a kés itt mozog. Tíz perc s sima arccal távozik.
-De minden ember más arccal rendelkezik!
-Először császárném!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Villanyborotva
« Válasz #42 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 13:15:18 »
Húha, ebből bizony még lehet valami. Az igényelt összegnek már több mint 5x-ét összekalapozták határidő előtt.

Ugyan elsősorban a környezetbarátságát domborítja ki, de azért az én csőrömet böki kapásból két kérdés:
- áramforrás?
- élettartam?
Ezeket diszkréten elhallgatják.
Alul, a kérdéseknél mind meg van válaszolva.  :sör:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Villanyborotva
« Válasz #43 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 17:30:08 »
Igen, közben már láttam. Elvileg tehát 1 db AAA elemmel zakatol egy hónapig. Ez a cserélhető része, és egyben a szűk keresztmetszete, hiszen a szárazelem veszélyes hulladék. Kérdés persze, hogy havi 1 szárazelem jobb, vagy havi x l víz, csatornába engedett ilyen-olyan hab, kidobott penge, vagy pláne egész borotva vagy fej (amiket e csodagéppel elvileg mgspórolunk)? Hmm...  :fejtor:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Villanyborotva
« Válasz #44 Dátum: 2015. Október 05. - 05:41:01 »
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici