Szerző Téma: Villanyborotva  (Megtekintve 58202 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Villanyborotva
« Dátum: 2009. November 12. - 11:09:20 »
...

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Villanyborotva
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 04. - 23:20:49 »
A legkellemetlenebb borotvákozási élményem ezzel kapcsolatos.Nem próbáltam híres márkaneveket Pl:Braun,egyszer kaptam valami noném Villanyborotvát az eredmény:néhol szépen levágta máshol nem.Amikor másodjára végigmentem vérezni kezdett az arcom,fel is adtam.

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Villanyborotva
« Válasz #2 Dátum: 2010. Február 01. - 07:18:38 »
A baj az, hogy a villanyborotvákból szerintem csak a 15-20 ezer forintnál drágább (azaz felső közép- és csúcskategóriás) ér valamit, a belépő szintűekkel inkább csak a szenvedés van.


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Villanyborotva
« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 01. - 07:22:53 »
A baj az, hogy a villanyborotvákból szerintem csak a 15-20 ezer forintnál drágább (azaz felső közép- és csúcskategóriás) ér valamit, a belépő szintűekkel inkább csak a szenvedés van.



Kedves kheiron, megkérdezhetem, hogy mi a belépő kategória?
Nekem jó pár évvel ezelőtt, egy "középkategóriás" Philips villanyborotvám volt, azzal sem voltam megelégedve... :(
Arról nem beszélve, hogy amikor kérdeztem egy hozzáértőt, hogy milyen karbantartásigénye van a gépnek, azt mondta, hogy a körkéseket kb. 2 évente cserélni kell, ami kb. ugyanannyiba kerül, mint a gép maga...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Villanyborotva
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 08. - 01:37:20 »

Kedves kheiron, megkérdezhetem, hogy mi a belépő kategória?



Szerintem a 0-10000 forint köztiek a belépő szint: egy rezgő- vagy két forgókés, minimális rugózás. Ide tartoznak szerintem még a kisebb gyártók (mondjuk a Remington) által gyártott olcsó, no meg a noname kínai masinák.

Aztán árban feljebb haladva nő a kések száma és mozgékonysága, gyorsulnak a motorok, belépnek mindenféle csilivili extrák (krémezés stb.). A legfontosabb tényező (és egyben határvonal) szerintem egyébként a vizes-habos használat lehetősége.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Villanyborotva
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 08. - 07:35:51 »
Ok. Én is kb. így gondoltam, ettől függetlenül tartom magam az előző hozzászólásomhoz...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Villanyborotva
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 08. - 13:48:56 »
Kétségtelen, hogy a legolcsóbban az ember a hagyományos habos-késes módon tud megsimulni - gyakorlatilag 30 ezerből kijön egy használható borotva és pamacs, utána a fenőkészlet megint vagy egy húszas, aztán ha ezek megvannak, a többi fogyóeszköz meg már gombokért van (nem Trumper, hanem Figaró meg Arko, az is működik.  :) ).

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Villanyborotva
« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 09. - 18:31:04 »
Én villanyt kaptam ajándékba, mikor 14-16 éves voltam. Egy Philishave volt, designos, vízálló, piros, aksival stb... majd bepisiltem a gyönyörtől... Másodjára is amikor kipróbáltam és szétszedte a nyakam... Ez a mostani 20-30e Ft-os kategória. Ha jól emlékszem 10-15 évvel késöbb előkerült és még egyszer megörültem neki, majd egy kisérlet után egy lomtalanítás alkalmával kiraktam az utcára...
Pár éve találkoztam egy (ill. több ezer) egyszerű Maxell tip. villanyborotvával. 3 db ceruzaelem tartozék, nem tudom mire szánták a nagyker ára 2000Ft alatt volt.  Mindenesetre egy ilyen elkisért utazásaimra, mivel kicsi és használható volt. Nem szerettem, mert már a kétnapos borostát is 5 percenkénti tisztítással hálálta meg.. ( mondjuk a kefe tartozék volt) Ezt leszámítva azt kell, hogy mondjam használható volt ( nem kezdte ki a bőröm). Tehát én nem írnám annyira le a villanyborotvát, bár jókat szoktam volt röhögni az úton, mikor a bálna merciben a reggeli készülődés helyett a pali a visszapillantóban tolja az arcán... szerintem ebből nem lesz retro sem... elöbb utóbb ki kell, hogy menjen a divatból... bár kétség kívül rengetegen használnak villanyt...

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Villanyborotva
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 06. - 16:16:24 »
Sziasztok!

Saját tapasztalatok...

Még "akkor" mondta apu, hogy a pengét felejtsem el, mert ahányszor próbálta, annyiszor vallott kudarcot vele. Amióta lehetősége volt rá (30+ év) villanyborotvát használt, én soha nem láttam pengével borotválkozni. Braun volt az alapértelmezett (mindig, akkor is, amikor nem volt), rendszerint mindig valamilyen középmodell volt, a csúcsokat és a leghitványabb sorozatot egyaránt mellőzte (ami szerintem érthető, a motor, a kések és a szite minden modellben szinte azonosak egy-egy árkategórián belül).

Amikor én borotválkozni kezdtem, kipróbáltam azt is (használtas szitával és pengével), vegyes sikerrel. Hol jó volt, hol kegyetlenül égett. Aztán jött pár borotválkozós év, amikor
évente-kétévente egyszer borotválkoztam (egyáltalán), a maradék időben szakállnyíróval nullázott borosta. Kibírtam.

Az "új" villanyos korszak kezdetén éltem a Braun akkori ajánlatával (kockázatmentes kipróbálás). Akkor azt hiszem 32000 Ft volt a cucc (Braun FreeGlide), 4 nap után visszavittem, mert nem voltam vele elégedett (bár a krémje igen kellemes illatú volt). Utána jött egy Panasonic, azt kettő alkalom után ajándékoztam el. Kipróbáltam még a Braun akkori csúcsmodelljét, egyszer egy dupla körkéses Philipset, egyik sem volt nagy élmény. Végülis maradtam az egyszerűbb megoldásnál: száraz/nedves (inkább nedves), Braun Freeglider (ugyanolyan, mint amit végülis visszaadtam, épp csak a madaras teszkónak hála, valamivel olcsóbban). Azóta ez van kvázi napi használatban.

Tapasztalatok: több év és heti legalább két használat után sem sikerült vele irritációtól (és benövő szőrszálaktól) mentes borotválkozást abszolválni. Sehogy. Sem szárazon, sem szappanozva, sem aloe-géles tusfürdővel sem lekenve előtte/utána, sem anélkül, sem fürdés előtt sem fürdés után.

Praktikus a hordozhatósága (akkumulátoros), nem rossz, bár rendkívül költséges a krémező rendszere (az illaton kívül én nem sok hasznát láttam, ráadásul ha rosszul van felrakva a fej, akkor kb. 1 perc alatt elfolyik az egész). Elvileg egész hosszú (5-6 mm-es) szakállat is levág (a középső trimmer pont erre van), gyakorlatilag 20-30 áthúzás után is marad még bőven kóbor szál (iszonyú irritációt eredményezve). Szálirányban húzva nekem nem szed le szinte semmit (a szőröm nem a bőrre derékszögben, hanem elég laposan, oldalvást nő, ami kicsit nehezíti a dolgot). Az akku 3-4 borotválkozáson át bírja, lassan kezd fáradni, ezért a rendes fordulatszámot csak bedugva lehet produkálni vele (száraz/nedves funkció hovatovább öngyilkosság, de legalábbis nagy kockázat).

Ennyi idő után sem vagyok vele elégedett, ezért is vagyok itt (és tanulmányozom a DE/késes világot).

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető pelé 1970

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Villanyborotva
« Válasz #9 Dátum: 2010. Július 25. - 00:26:43 »
Találtam egy érdekes oldalt (persze,akit érdekel):

http://www.xs4all.nl/~pedewei/

Régi típusú borotvák vannak rajta,meg persze maiak is. Elég érdekes,hogy a Braun 1990-ig csak egy késes (series 1 ) borotvákat készített. Ezekkel szerintem szörnyű lehetett borotválkozni,csodálom hogy vették őket és azt sem értem miért nem gyártottak többkéseseket :N :N :N -különösen annak tekintetében,hogy a Remington,Ronson,de még az NDK és orosz borotvák is többkésesek voltak,már az 1950-es, 1960-as években.

Csodálom,hogy nem ment csődbe a Braun.


A honlapon régi Braun készülékek a BRANDS menüben van.
Régi Remington modellek a COLLECTIONS menü Advertisements-ben vannak
Szintén itt vannak régi NDK és orosz modellek.


Az régi orosz borotvákat a
COLLECTIONS Russia and Ukraine menüben azon belül a Other classic brands-ben találni.
Érdekes hogy az oroszok MOCKBA (Moskva) nevű borotvája kiköpött egykéses Braun (az NDK-nak is volt ilyen BEBO SHER néven),
de van Remington másolat is Tsaijka néven :Y :C



Nem tudom,hogy esetleg,aki idősebb régen milyen rezgőkéseset használt jó volt az egykéses Braun,Mockba is,vagy az NDK-,orosz többkésesek?????????

Szívesen várom a válaszokat :) :) :) :)

Nem elérhető pelé 1970

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Villanyborotva
« Válasz #10 Dátum: 2010. Július 25. - 00:27:09 »
Ma is szörnyű az egykéses Braunokkal borotválkozni a 3 késes Braunhoz képest.

Nem elérhető pelé 1970

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Villanyborotva
« Válasz #11 Dátum: 2010. Július 25. - 00:27:34 »
Jaaa és még egy érdekesség: amerikai Ronson reklám az 1950-es évekből:


http://www.youtube.com/watch?v=RAUftAZmE6A


0.24-nél jól látható,hogy többkéses vágófeje van már akkor.

(tényleg nem értem az akkori Braun modelleket :( :( :( :( )





Többkéses Remington 1958-ból !!!

http://www.youtube.com/watch?v=eOgbH0veUgA&feature=related

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Villanyborotva
« Válasz #12 Dátum: 2010. Július 25. - 11:00:13 »
Ma is szörnyű az egykéses Braunokkal borotválkozni a 3 késes Braunhoz képest.
és a 3 késes braunokkal is szörnyű borotválkozni egy tisztességes philipshez képest. akkora zajjal és vibrációval működik mint egy 50 éves kombájn.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Villanyborotva
« Válasz #13 Dátum: 2010. Július 25. - 11:02:46 »
Még szerencse hogy én már rég abbahagytam az ilyen szörnyűségek használatát :) Én kényelmesen meg tudtam borotválkozni a Braunommal annó, de hogy az milyen dögunalom volt, hosszú, és még jó eredményt se adott. A Philipsel se voltam másként amit próbáltam, örülök hogy ilyesmivel már nem foglalkozok :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Villanyborotva
« Válasz #14 Dátum: 2010. Július 25. - 11:14:21 »
Ámen.  :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici