Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201088 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #75 Dátum: 2010. Június 30. - 22:48:59 »
meg lehet elsőnek (először borotválkozni késsel) is ezzel tanulni borotválkozni, vagy egy "nyugatival" szemben meglepően "tapasztalós" mulatság lesz? :)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #76 Dátum: 2010. Július 01. - 11:02:03 »
Ami a nyugatival szemben eltérő, hogy mindig az omote oldal van az arcod felé. Mivel a pengekeresztmetszet asszimetrikus ezért az optimális vágószög megtalálásakor nem az ura - szembetűnő - helyzetét kell figyelembe venni, hanem a vágóélét. http://borotvaforum.hu/index.php?topic=27.75 Legjobb ha érzésre találod meg a perfekt helyzetet. Nem optimális helyzetben "csak" vág, optimálisan AAK. :crazy:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 01. - 11:15:18 írta thaly3 »

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #77 Dátum: 2010. Július 01. - 17:29:08 »
Thaly mi az a AAK?  :)

Én holnap kapom vissza a kamisorimat és szombaton tapasztalom ki majd a potenciálját  ;D  A mester, aki élezte, üzente, hogy nagyon minőségi az acélja (elhiszem neki, mert már több száz (nyugati) borotva megfordult a kezei között) gondolom elsőosztályú élt varázsolt rá  :borz2:  A nyelet majd megoldom valahogy - a rattan megvan, kétféle méretben is  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #78 Dátum: 2010. Július 01. - 18:01:02 »
Tegnap hazaértem 9 körül, és a küszöbre letéve ott várt a japán pakk. Kibontottam és azonnal egy rövidítés jutott eszembe:
AAK - terminus technicus, többnyire gyönyörű tárgyak (pl. borotvák - a szerk.) első kézbevételekor - önkéntelenül vagy tudatosan - kimondott szófordulat. Jelentése "Azt a ku..a!" :D :crazy:
Hát ezt!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #79 Dátum: 2010. Július 01. - 18:19:09 »
Thaly mi az a AAK?  :)

Én holnap kapom vissza a kamisorimat és szombaton tapasztalom ki majd a potenciálját  ;D  A mester, aki élezte, üzente, hogy nagyon minőségi az acélja (elhiszem neki, mert már több száz (nyugati) borotva megfordult a kezei között) gondolom elsőosztályú élt varázsolt rá  :borz2:  A nyelet majd megoldom valahogy - a rattan megvan, kétféle méretben is  ;D

A japánok híresen jó acélt használnak mindenhez, abban biztosan nem fogsz csalódni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #80 Dátum: 2010. Július 01. - 19:25:52 »
Tegnap hazaértem 9 körül, és a küszöbre letéve ott várt a japán pakk. Kibontottam és azonnal egy rövidítés jutott eszembe:
AAK - terminus technicus, többnyire gyönyörű tárgyak (pl. borotvák - a szerk.) első kézbevételekor - önkéntelenül vagy tudatosan - kimondott szófordulat. Jelentése "Azt a ku..a!" :D :crazy:
Hát ezt!

Ahhaaaa... szóval akkor ennyire jó lenne?  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #81 Dátum: 2010. Július 01. - 19:32:54 »
Thaly mi az a AAK?  :)

Én holnap kapom vissza a kamisorimat és szombaton tapasztalom ki majd a potenciálját  ;D  A mester, aki élezte, üzente, hogy nagyon minőségi az acélja (elhiszem neki, mert már több száz (nyugati) borotva megfordult a kezei között) gondolom elsőosztályú élt varázsolt rá  :borz2:  A nyelet majd megoldom valahogy - a rattan megvan, kétféle méretben is  ;D

A japánok híresen jó acélt használnak mindenhez, abban biztosan nem fogsz csalódni :)

Majd leírom mindenképp a tapasztalataimat  :). Gondolom, néhány nap kell, hogy az ember kellőképp ráérezzen hogy a belső élhez/síkhoz - omotéhoz kell igazodni és eltalálni a helyes szöget és irányt, stb.... De így ránézésre is valahogy "ergonomikusabbnak" tűnik, a nyugati/klasszikus borotvakésekhez hasonlítva...
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #82 Dátum: 2010. Július 01. - 20:40:12 »
Pár nap oda kevés lesz :) Szerintem minimum 1-2 hét mire ráérzel a dologra. Amúgy sokan mondják hogy minden gond nélkül lehet mindkét oldalával borotválkozni, ha tudod már rendesen használni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #83 Dátum: 2010. Július 02. - 12:05:27 »
Minekutána pár naponta borotválkozunk ;) :D
A lábamon én is tudtam mindkettő oldalával borotválni, de az arcomon az ura nem volt olyan jó. Tán nem elég éles hozzá...majd lesz!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 02. - 15:14:46 írta thaly3 »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #84 Dátum: 2010. Július 02. - 12:20:19 »
Igazi mániás naponta borotválkozik :) Mióta késes vagyok minden este borotválkozok, régebben ez kb minden héten 1x volt ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #85 Dátum: 2010. Július 02. - 15:55:53 »
Én nem gondoltam volna hogy egy időben még örülni fogok annak hogy gyorsan nő a szőröm :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #86 Dátum: 2010. Július 02. - 18:16:30 »
Igazi mániás naponta borotválkozik :) Mióta késes vagyok minden este borotválkozok, régebben ez kb minden héten 1x volt ;D

+1  :D  

én is naponta, sőt volt, hogy 2x is! Csak finoman, hogy bírja a bőr, de megszokható. Késsel már csak egyszer-kétszer fordult elő, ha vmit nagyon-nagyon ki akartam próbálni... mint például ma este a vadiújan éleztetett kamisorimat  :)  Nem vártam ki a reggelt  ;D  

Szokatlan mindenben, más a feelingje, a hangja, kicsit furcsa, hogy csak egyoldalasan lehet vele menni, nem tudtam vele kezet váltani, szóval van vele új élmény  ;)  :borz1:   valahol az is zavart, hogy nem tudtam rendesen ráfogni se, mert a bevonati nélküli négyszögletes nyelet nem találtam túl stabilnak, bár lehet, hogy csak megszokás kérdése....  Viszont egyvalamire rájöttem a kamisori-tesztelés alatt/után: mennyire jól tudok már borotválkozni a hagyományos késsel!  ;D ;D  (úgy kb 2 hónapos, napi használat van mögöttem, 5-6 késsel és még jönnek...)  :borz2:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 02. - 18:32:04 írta Pietro »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #87 Dátum: 2010. Július 03. - 12:04:54 »
Tegnapelőtt elvittem Kelemen mesterhez a "nyugati" japán késemet élezni. Még ő sem látott ilyet de aztmondta biztos jó kell legyen mert a japánok (meg a kinaiak  :o ) nagyon jó acélt használnak. Kb. egy hét múlva élménybeszámoló  :borotva:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #88 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 22:24:09 »
A különleges borotvakéseknek nincs még saját polcuk, ezért - mivel akár japán stílusúnak is mondható - itt mutatom nektek ezt a Robert Williams kezét dícsérő csemegét:



H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #89 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 23:24:04 »
Húúú vazzz, ez nagyon szép! Szimmetrikus,vagy "japános" ura/omote? Van linked a gyártóhoz? ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici