Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 209375 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #540 Dátum: 2013. Május 28. - 18:17:25 »
gregg, amit írsz, azok alapján valódi 100x lehet a nagyítás a 10x-nél nem lenne fordított kép és lenne zavaró a kézremegés
- köszi!  :)

Na ugye, éreztem én, hogy életem üzletét kötöm. Roti csak irigykedik, mert neki nincs ilyen király mikroszkópja.  :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #541 Dátum: 2013. Május 29. - 10:04:18 »
El vagyok veszve... A fordított képhez emlékeim szerint már két lencse, egy tárgy és egy szemlencse kell, amelyek együtt már általában nagyobb erővel szoktak rendelkezni. A másik, ami félrevezető, a kézremegés kérdése. Nekem nincs stabil kezem, de egy síma 12x lupet használva a kézmocorgás nem igazán probléma - bár van - viszont 100x nagyításnál már biztos gondot okozna.

Quid est veritas?
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #542 Dátum: 2013. Május 29. - 10:34:04 »
A lényeg, hogy mindenki elégedett a sajátjával.  :hurra:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #543 Dátum: 2013. Május 29. - 13:19:15 »
gregg, amit írsz, azok alapján valódi 100x lehet a nagyítás a 10x-nél nem lenne fordított kép és lenne zavaró a kézremegés
- köszi!  :)

Na ugye, éreztem én, hogy életem üzletét kötöm. Roti csak irigykedik, mert neki nincs ilyen király mikroszkópja.  :fetreng:

 :fejtor: ahogy magamba mélyedek, igazad lehet... szégyellem is magam!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #544 Dátum: 2013. Május 29. - 14:16:20 »
 :fetreng: :sör:  :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #545 Dátum: 2013. Június 08. - 11:42:57 »
Gregg Mester, gyönyörűek lettek, gratula  :hat:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #546 Dátum: 2013. Június 08. - 15:15:04 »
Arszab, köszönöm szépen az elismerő szavakat!  :hurra:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #547 Dátum: 2014. Június 27. - 11:36:36 »
Sziasztok

Szeretnék érdeklődni tőled illetve inkább tanácsot kérni, mivel nagyon otthon vagy borotva témában is.  Japán Kamisori nagyon tetszik nekem már régóta.  Anno még Fonti isten nyugosztalja ő mutatta nekem ezt a típusú kést. 
Kérdésem az lenne hogy ezt mennyire necces használni? Balkezes vagyok esetleg ez hátrány?
Ami köveim vannak itthon azok a Hajdúk abból is a legfinomabb azt hiszem 1000-1200 nem tudom pontosan most így hírtelen, azonban van még nekem egy Spyderco UF 302 amit néztem 3000 finomságú.  Ez már elég lenne borotva élezésére vagy ez kevés?

Bőrőzést is olvastam hogy az is kell, abból mit tudnál ajánlani persze nem horror áron.
Ezeket a japán borotvák mennyire kényelmesek kényelmetlenek ?  Minden infó jöhet. 
Hagyományos Shavettel már borotválkoztam vegyesek a tapasztalatok. 

Azonban ez a japán cucc nagyon megfogott.  Itt szeretném még kérdezni hogy az ebay teli van damaszt kamisorival illetve sima acélos változattal is, van lényeges különbség? 

Bocsánat hogy ennyit írok és ennyi kérdést tettem fel. 

 :sör:

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #548 Dátum: 2014. Június 27. - 14:18:44 »
Sziasztok

Szeretnék érdeklődni tőled illetve inkább tanácsot kérni, mivel nagyon otthon vagy borotva témában is.  Japán Kamisori nagyon tetszik nekem már régóta.  Anno még Fonti isten nyugosztalja ő mutatta nekem ezt a típusú kést. 
Kérdésem az lenne hogy ezt mennyire necces használni? Balkezes vagyok esetleg ez hátrány?
Ami köveim vannak itthon azok a Hajdúk abból is a legfinomabb azt hiszem 1000-1200 nem tudom pontosan most így hírtelen, azonban van még nekem egy Spyderco UF 302 amit néztem 3000 finomságú.  Ez már elég lenne borotva élezésére vagy ez kevés?

Bőrőzést is olvastam hogy az is kell, abból mit tudnál ajánlani persze nem horror áron.
Ezeket a japán borotvák mennyire kényelmesek kényelmetlenek ?  Minden infó jöhet. 
Hagyományos Shavettel már borotválkoztam vegyesek a tapasztalatok. 

Azonban ez a japán cucc nagyon megfogott.  Itt szeretném még kérdezni hogy az ebay teli van damaszt kamisorival illetve sima acélos változattal is, van lényeges különbség? 

Bocsánat hogy ennyit írok és ennyi kérdést tettem fel. 

 :sör:

No akkor:

Ha csak egy bal kezed van és nem kettő, akkor nem lehet extra bajság belőle - gondolom az élet más területein sem zavar a dolog, legalábbis én így vagyok vele :)

Fenőkőben vastagon 10.000 felett gondolkodj - a 16.000 körüli már ideális finiselő kő szokott lenni, de ha nagyon muszáj akkor 12.000-es már jó lehet

A bőrön akkor kell csak gondolkoznod, ha állandósul a borotvakéses borotválkozás. Átmenetileg egy jobb állapotú bőröv is megteszi.

Ha magadnak akarsz fenni akkor inkább a kőre koncentrálj, ha valakivel megfeneted és csak szinten akarod tartani akkor érdemesebb majd bőrt venni a szíj helyett :)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #549 Dátum: 2014. Június 27. - 15:09:14 »
Köszönjük Emese :)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #550 Dátum: 2014. Június 27. - 15:24:01 »
Én értem, hogy neked fontos hogy kötözködjél valakivel - engem nem stresszel, csak nyugodtan :) Ha olyan kedvem lesz beleállok majd a dologba ígérem, de néha nincs kedvem és akkor sajnos hoppon fogsz maradni!

Gondolom akkor szerinted a kamisorikhoz nem kell 10000 fölötti kő?!? És bőrből is fontos drágát venni elsőre?!? Legalábbis ez jön le abból, hogy szerinted hülyeséget írtam.

És lécci tanuld meg leírni a nick-em, nem sok csak 4 betű - köszönöm  :bocs:
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #551 Dátum: 2014. Június 27. - 15:41:40 »
igen más fogalmaink vannak az udvarias kérdésről. A kekec nem szinonimája az udvariasnak!

Nem hiszem hogy kellene bárkitől is tanulnod, mert úgy látom mindenben szakértő vagy, inkább majd én figyelek és iszom a szavaid  :bow:
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #552 Dátum: 2014. Június 27. - 15:56:06 »
Kérdésedre a válasz: igen használtam már tradicionális kamisorit. És nem, nem volt problémám abból, hogy balkezes vagyok  :sör:
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #553 Dátum: 2014. Június 27. - 17:31:42 »
Powerball, hogy összefoglalva a kérdéseidre választ kapj, én személy szerint azt mondanám, hogy a shavette élmény nem lesz azonos a kamisori-val történő borotválkozási élménnyel. Véleményem szerint a kamisori sokkal kellemesebb élmény lesz.
-A kövek terén valóban szükség lenne nagyobb finomságúra, ha Te szeretnéd az élfrissítést végezni. Ha mindenképpen követ is szándékozol majd venni, véleményem szerint a kínai 12000-nek titulált kő teljesen megfelelő választás lehet. Volt olyan éltársunk, aki kimagaslóan jó élt tudott ezen a kövön összehozni, de személyes tapasztalatom is megerősít ebben.
-Fenőbőrre is szükség lesz majd. A fenőbőrön való áthúzás egyrészt meghosszabítja a két élfrissítés közötti időszakot, másrészt kissé lekerekíti a kövön élezett borotvakés élét, s így lesz sokkal komfortosabb borotválkozás vele. Ezen a téren a Dovo márkájú fenőbőrök jó választás lehet.
- A damaszt kamisorival én a helyedben nem erőlködnék, igen nagy a valószínűsége, hogy ami elérhető áron van, az egyrészt egyáltalán nem damaszkolt, másrészt minőségileg sem biztos, hogy rendben van. Inkább keresnék használt, jó állapotban lévő tradícionális kamisorit.

És az, hogy bal kezes vagy nem jelent semmilyen hátrányt. Mert ami egy jobb kezesnek könnyebb oldal, Neked az lesz nehezebb és fordítva. A lényeg a mozdulatok begyakorlásán lesz mindegy, hogy az bal, esetleg jobb kézzel történik-e!

Remélem kicsit tudtam segíteni... :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #554 Dátum: 2014. Június 27. - 18:28:19 »
Köszönöm az információkat.

Isten nyugtassa Fontit ő anno ezt publikálta.  Ez milyen ez a fajta élszalag ?
Tapasztalat valakinek?

http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=27.285    (NESPA)
Fura nekem hogy ez a fajta kamisori másfajta élszalaggal rendelkezik mint a többség


Láttam élezni Kamisorikat 10/1 arányban élezik vagy 8/1. Na ezen nagyon meglepődtem.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici