Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201057 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #645 Dátum: 2014. November 06. - 08:11:53 »
Akartam már kérdezni,hogy egy ijen Japán Kamisorinak  mik az előnyei ,már ha vannak egy európai borotvához képest.
Szerintem a nyél kialakításból és a penge méretéből kifolyólag sokkal kényelmesebben lehet vele manőverezni, mint az európai stílusú késsel. Ez csak feltételezés részemről, mivel csak Cjb-m van, de az alapján megjött a kedvem az igazi kamisorikhoz is. Ügyesek ezek a japánok na...:)
(szerintem)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #646 Dátum: 2014. November 06. - 09:39:54 »
Cípen néz ki :)
Az odáig rendben van, de mennyit ér meg? Rendben van a minősége?  :)

Japán termékről van szó, náluk nincs olyan hogy jó meg kevésbé jó, régen meg főleg nem volt. Nem járt még a kezemben olyan japán termék ami nem 110%-os lett volna, de borotva téren meg főleg minden cuccuk csúcsminőségű acélból van/volt. Innentől fogva már csak a kinézet maradt, meg hogy milyen a kivitelezés minősége, az meg látszódik a képen.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #647 Dátum: 2014. November 12. - 17:07:58 »
Sanyi, nézz PÜ-t kérlek  :)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #648 Dátum: 2014. November 12. - 20:55:57 »
Cípen néz ki :)
Az odáig rendben van, de mennyit ér meg? Rendben van a minősége?  :)

Japán termékről van szó, náluk nincs olyan hogy jó meg kevésbé jó, régen meg főleg nem volt. Nem járt még a kezemben olyan japán termék ami nem 110%-os lett volna, de borotva téren meg főleg minden cuccuk csúcsminőségű acélból van/volt. Innentől fogva már csak a kinézet maradt, meg hogy milyen a kivitelezés minősége, az meg látszódik a képen.
Sokan tudják róllam, hogy nagy Mercedes fan vagyok, de a japán autóa z japán autó  :bow:

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #649 Dátum: 2014. November 13. - 09:16:03 »
No igen. Egy Mazdánk és egy Toyotánk van....  ;)
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető GERBAL

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 69
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #650 Dátum: 2014. November 15. - 22:33:40 »
készítettem egy "japán" jellegű beretvát, előre is elnézést mindenkitől... :bocs:


Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #651 Dátum: 2014. November 15. - 22:46:02 »
Tetszik az egyszerűsége. :) Szép kés!  :sör:
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #652 Dátum: 2014. November 15. - 22:49:25 »
Nekem is tetszik, jó stílusa van. :thumbup:
Milyen acélból készítetted? Van kovácstüzed? Hőkezelted is? Mivel köszörülted ki a holkert?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető GERBAL

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 69
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #653 Dátum: 2014. November 15. - 22:52:48 »
Sajnos a holker nem lett túl szép, de ennyire tellett egy satuba fogott kézi parkettacsiszolóval..kovácstüzem nincs, a mintát hidegen kalapáltam bele, még edzés előtt, az hőkezelés egy gázégő és egy pohár víz segítségével történt.. az anyaga UHB 20c szénacél.

Nem elérhető GERBAL

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 69
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #654 Dátum: 2014. November 15. - 22:56:34 »
igazából ez csak egy kisérlet volt, hogy nagyon egyszerű anyagokból és szerszámokkal tudok-e használható borotvát készíteni. Nekem megfelel, borotválkoztam vele, persze nektek profiknak levélbontónak se lenne alkalmas gondolom... :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #655 Dátum: 2014. November 16. - 04:27:15 »
Tetszik a formåja. :thumbup:
Ne kėrj elnézést, csak ha szarkazmus. ;D
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #656 Dátum: 2014. November 16. - 05:57:59 »
Sajnos a holker nem lett túl szép, de ennyire tellett egy satuba fogott kézi parkettacsiszolóval..kovácstüzem nincs, a mintát hidegen kalapáltam bele, még edzés előtt, az hőkezelés egy gázégő és egy pohár víz segítségével történt.. az anyaga UHB 20c szénacél.
Nem semmi, gratulálok! :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető GERBAL

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 69
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #657 Dátum: 2014. November 16. - 06:50:30 »
Köszi! Folyt. köv.!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #658 Dátum: 2014. November 16. - 08:04:43 »
A fő kérdés: Működik?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GERBAL

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 69
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #659 Dátum: 2014. November 16. - 08:29:57 »
Működik, de mivel sose volt még igazi japám kamisori beretvám, ezért nincs összehasonlítási alapom. Amit eddig haszáltam (zwilling borotvakés), ahhoz képes hozza ugyanazt a borotválkozási élményt, sőt a rövid penge nekem egy megváltás. Persze az egykezes, egyoldalas borotválkozási technikát még szokni kell.
1400 ig tudtam felhúzni az élt (haidu kövön), aztán bőröztem. Nekem megfelel, bár biztos lehetne finomabb élt is csinálni rá egy normális kövön.
Az éltartósság is egy kérdés, de ehhez több idő kell, hogy kiderüljön. sajnos keménységmérőm nincs, ezért nehéz megítélni hány rockwellre sikerült az edzés.
Késes körökben van egy mondás: "az első késedet az ellenségednek csinálod"- godolom ez borotvára is igaz...:)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici