Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201010 alkalommal)

Nem elérhető tyutyu86

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #705 Dátum: 2015. Január 30. - 12:34:23 »
igen VG10 es :) magyarul szar??? mit tegyek?? probáljam élezni vagy éleztetni vagy vegyek másikat?

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #706 Dátum: 2015. Január 30. - 12:40:33 »
igen VG10 es :) magyarul szar??? mit tegyek?? probáljam élezni vagy éleztetni vagy vegyek másikat?
Próbáld megéleztetni valakivel. A penge formája ránézésre szvsz gold dollar. Lehet hogy ez egy gold dollar klón és akkor semmi gond nincs vele... :nemtom:
(szerintem)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #707 Dátum: 2015. Január 30. - 12:51:26 »
igen VG10 es :) magyarul szar??? mit tegyek?? probáljam élezni vagy éleztetni vagy vegyek másikat?

Dehogy szar! Bbuffy szerintem arra utalt, hogy ha valóban vg10es anyaga van, akkor többe kéne kerülnie.
Megkegyzem hogy borotva anyagakent még soha nem hallottam vg10ről. Konyhakések, bicskák készülnek belőle.

Herr

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #708 Dátum: 2015. Január 30. - 12:57:42 »
Aztán az is lehet ,hogy mire megélezi valaki  addigra vért h....zik:) de a végén sose veszti el az élét:)
Mondjuk ha nem az acél kopik akkor majd a kő:) Mindenképp szívás.
Én elvinném Flasiékhoz  oszt a dupla köszörűn megtajkolja ,azt már csak finomítani kéne:)
Bár úgy többe kerülne az élezés mint maga a kés.  :crazy:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #709 Dátum: 2015. Január 30. - 16:13:30 »
Külhoni tapasztalatok alapján valóban VG-10, jó élt lehet rátenni, és GD-ék gyártják ezeket a pengéket is szemmel láthatóan. Ugyanazok a köszörülési hibák :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #710 Dátum: 2015. Január 30. - 16:23:05 »
Nem a vg10 amit nem ad el a japán cég alapanyagnak? Csak kész pengét lehet velük legyártatni?
Nekem van egy vg10-es Caly-m, csak felső fokon tudok beszélni róla  :2thumbup:
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #711 Dátum: 2015. Január 30. - 16:37:09 »
Kiskerben nem kapható, de ha elég nagy cég vagy akkor be lehet szerezni, lásd Spyderco, Fallkniven, stb. Kb. annyi közük van a japánokhoz mint a kínaiaknak, mégis vödörszám csinálják VG-10-ből a késeiket.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #712 Dátum: 2015. Január 30. - 16:38:03 »
Vg 10 két helyen készül és nem olcsó, Seki Cityben, ugyebár.  Ennyiért biztos nem.
Bár lehet hogy a szuperporkohászati acélok korában már leértékelődött ki tudja. Az is lehet hogy szakértő kéz újjávarázsolja ezt is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #713 Dátum: 2015. Január 30. - 16:43:59 »
úgy tudom a spyderco is készen kapja a pengéket, nem pedig nyersanyagot kap. Nekem is kicsit olcsónak tűnik vg10-ból. De aztán ki tudja
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető tyutyu86

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #714 Dátum: 2015. Január 30. - 18:23:41 »
Köszi szépen a hozzászólásokat , sokat segítettetek..... Flasiék??? ők kik mik hol merre??? Nagykőrösi vagyok esetleg vmi jó élező a közelemben?? gondolom nem akárki csinál azért ilyet vagy lehet h tévedek...

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #715 Dátum: 2015. Január 30. - 19:41:16 »
Köszi szépen a hozzászólásokat , sokat segítettetek..... Flasiék??? ők kik mik hol merre??? Nagykőrösi vagyok esetleg vmi jó élező a közelemben?? gondolom nem akárki csinál azért ilyet vagy lehet h tévedek...

Jaj! Ne! Herr csak viccelt!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #716 Dátum: 2015. Január 31. - 20:32:48 »
Egy sima szénacél Titan borotva 25$ körül van postával, az állítólagos VG10-es 50$, 25$-ból bőven kijön a VG10-es alapanyagár.

Egyébként lehet venni VG10-et, csak ügyesnek kell lenni. 3x40mm-es laminált VG-10 magos pengeanyagnak 1,5 euró centije, nettó kiskerárban. Ebből 15 centinyi olyan 25$ körülre jön ki, és ez a kiskereskedelmi ár, laminált VG10-re, ennél a monoacél csak olcsóbb már.

Szóval elméletben bőven belefér hogy VG-10-ből van, innentől fogva már csak az a kérdés hogy hiteles-e az eladó.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #717 Dátum: 2015. Február 13. - 00:38:00 »
Sanyi megint alkotott.  Mit ne mondjak pofás darab, tetszik!  :borz2: :2thumbup:
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=WbxCq6Jhnp0" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=WbxCq6Jhnp0</a>
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #718 Dátum: 2015. Február 13. - 12:06:56 »
 :2thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #719 Dátum: 2015. Február 14. - 07:39:07 »
Köszike!  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici