Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201064 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #735 Dátum: 2016. Január 23. - 17:59:48 »
Lesz is aki megvesz ennyiért, és fulladjon meg érte  ;D

Fél karomat odaadnám egy ilyen késért.

Tényleg annyira jó?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #736 Dátum: 2016. Január 23. - 18:29:12 »
Amúgy ez hülye kérdés volt tőllem, mert van egy Daishi-m és tényleg annyira jó.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #737 Dátum: 2016. Január 23. - 18:43:48 »
Egy japom van és oda... tényleg.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #738 Dátum: 2016. Január 23. - 19:23:36 »
Nekem elég sok japóm volt, mind átlagon felüli, de ez az asszimetrikus Daishi ez nagyon kemény. Amúgy egy kérdés: Elég sok Japán késel találkoztam amelyiknek a nyakon ki volt köszörülve a felirat. Nem tudjátok mi ennek a lényege?

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #739 Dátum: 2016. Január 23. - 19:56:47 »
Kelemen mester keze lehet benne  ::)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #740 Dátum: 2016. Január 23. - 21:32:40 »
Itt lehetne vajon érezni borotválkozás közben, hogy különleges késről van szó, vagy azt hozná, amit a többi jó japán? Ha becsukjuk a fülünket, és nem halljuk meg az Iwasaki, tamahagene hívószavakat.... ;D

ZOZO - Szívesen!

Őszintén? Ez pont olyan mint ha Ferrarit akarnál venni. Ha van egy Ferrarid, senkit nem fog érdekelni hogy jobban gyorsul-e mint egy tuningolt BMW. A Ferrari az Ferrari. Kb. ugyanez a helyzet egy tamahagane Iwasaki-val, ami ráadásul nyugati típusú.

Nagyon kevés készült belőle, full egyedi cucc, és Iwasaki mester egy legenda. Én csak a hozzáadott érték miatt birtokolnék egy ilyet, kb. nem érdekelne az sem ha egy GD is hozná a színvonalát :) De egy tamahagane azért nem rossz cucc 64-66 HRC-n. Nagy valószínűséggel 1x élezném meg maxosra, és utána évente 1x használnám ünnepi késnek, talán.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #741 Dátum: 2016. Január 23. - 23:33:18 »
Erre gondoltam én is. Nekem mondjuk a Maserati, de értem a példát, és maximálisan tudok azonosulni vele. ;D

A 64-66 HRC úgy, gondolom, hogy élezni is lehet azért...


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #742 Dátum: 2016. Január 24. - 10:08:19 »
Erre gondoltam én is. Nekem mondjuk a Maserati, de értem a példát, és maximálisan tudok azonosulni vele. ;D

A 64-66 HRC úgy, gondolom, hogy élezni is lehet azért...

A mostani hamonos késeim olyan 64-65 körül voltak az élüknél, ott azért kellettek a gyémántosak nagyolni az elején, de az összes kövemet frissen lesíkoltam a tuti kedvéért  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #743 Dátum: 2016. Január 24. - 18:25:48 »
Értem. Ezek miért lettek ilyen keményre edzve?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #744 Dátum: 2016. Január 24. - 19:24:44 »
Mert ennél az acélnál  bőven ki lehetett hozni ennyit, és érdemes is volt. Ilyen finom szemcseszerkezetű és kemény acélra nagyon komoly élt lehet tenni, csak ne lenne vele ennyi macera.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #745 Dátum: 2016. Január 24. - 19:45:49 »
Mennyi idő lehet egy élezés egy ilyen vasnál?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #746 Dátum: 2016. Január 24. - 19:58:04 »
Mert ennél az acélnál  bőven ki lehetett hozni ennyit, és érdemes is volt. Ilyen finom szemcseszerkezetű és kemény acélra nagyon komoly élt lehet tenni, csak ne lenne vele ennyi macera.
Ezek miből készültek? Lehet, hogy mondtad, de elfelejtettem. ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #747 Dátum: 2016. Január 24. - 21:25:25 »
Mert ennél az acélnál  bőven ki lehetett hozni ennyit, és érdemes is volt. Ilyen finom szemcseszerkezetű és kemény acélra nagyon komoly élt lehet tenni, csak ne lenne vele ennyi macera.
Ezek miből készültek? Lehet, hogy mondtad, de elfelejtettem. ;D

S82, de csak kovácsolós verzióban lehet kapni, ha egyáltalán szerencséd van és találsz valahol kéz alól.

Mennyi idő lehet egy élezés egy ilyen vasnál?

A nagyolás vagy 2-3x annyi idő mint egy simánál, de miután az megvan, utána nagyjából (+20-30%) ugyanannyi idő 1k-tól felfele. De az az igazság, hogy ilyen keménység mellett sokszorosan visszahozza a ritkább élezés ezt a viszonylag pici időtöbbletet. Ha jól emlékszem a svédacélos iwasaki kamisorival olyan 900-1000 embert borotválnak a japán borbélyok két élfrissítés között. És az csak 45mm-es élhossz, nem 70-80mm :)

Én ezért szerettem a C135-ös TI-t is amihez volt szerencsém, nagyon jó és kellemes élt lehetett rátenni a nagy keménysége miatt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #748 Dátum: 2016. Január 24. - 22:17:23 »
Mert ennél az acélnál  bőven ki lehetett hozni ennyit, és érdemes is volt. Ilyen finom szemcseszerkezetű és kemény acélra nagyon komoly élt lehet tenni, csak ne lenne vele ennyi macera.
Ezek miből készültek? Lehet, hogy mondtad, de elfelejtettem. ;D

S82, de csak kovácsolós verzióban lehet kapni, ha egyáltalán szerencséd van és találsz valahol kéz alól.

Akkor nem mondtad. :) Ha ilyen nehéz beszerezni, akkor érdekel. :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #749 Dátum: 2016. Január 26. - 01:14:23 »
Ma érkezett meh japánból a 7/8-os Henkotsu-m. Már nagyon várom, hogy kipróbálhassam.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici