Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201027 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #795 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 09:39:26 »


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #796 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 10:15:17 »
Egy asszimetrikusnak símán használhatod mindkét oldalát, mert nem fogst kúlönbséget tapasztalni, az élszög változás miatt.
A  különbség abban fog megnyilvánulni, hogy a kamisorik feje csak kb 5 cm hosszú, a normál kések inkább 7cm-k. nekem azért nem váltak be mert egyszerűen a "hegye" az orrára gondolok, egyszerűen beleakadt az arcom gödreibe.Lehet egy teltebb arcon ez nem okoz problémát, de én állandóan sebes voltam.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #797 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 11:20:25 »
Semmilyen különbséget nem érezni a két oldal között? Az egyik oldal kb. egyenes, a másik homorú és a súlypont is máshová esik. Ezek nem érezhetőek? Vagy érezhető, de nem igazán számít, vagy hogy van ez?

Nem elérhető Anonymus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #798 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 14:02:57 »
Neked milyen van/volt?

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #799 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 14:07:48 »
nem érezhető és nem számít.

HG

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #800 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 14:45:14 »
Az ebay tele van régi kamisorikkal, amik között sok a használható példány, és nem drágák. Más kérdés az, hogy ki fogja megélezni neked, mert az már egy komolyabb munka, mint egy európai kés élezése.


Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #802 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 15:23:18 »
Egyáltalán mi értelme volt ezeknek a dupla acéloknak egy borotvánál? Ezzel kardoztak, vagy mi?

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #803 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 16:29:19 »
A japán társadalomban az urakat a szolgáik borotválták, azoknak  így állt jobban a kezükre. Te saját magadnak csak akkor tudod az azonos oldalát használni mindig, ha átrakod a kést a balkezedbe.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #804 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 18:00:26 »
A japán társadalomban az urakat a szolgáik borotválták, azoknak  így állt jobban a kezükre. Te saját magadnak csak akkor tudod az azonos oldalát használni mindig, ha átrakod a kést a balkezedbe.

Ez nem igaz

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #805 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 18:04:56 »
A japán társadalomban az urakat a szolgáik borotválták, azoknak  így állt jobban a kezükre. Te saját magadnak csak akkor tudod az azonos oldalát használni mindig, ha átrakod a kést a balkezedbe.

Ez nem igaz

Tied a pálya

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #806 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:12:42 »
A japán társadalomban az urakat a szolgáik borotválták, azoknak  így állt jobban a kezükre. Te saját magadnak csak akkor tudod az azonos oldalát használni mindig, ha átrakod a kést a balkezedbe.

Ez nem igaz
De pediglen valós.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #807 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:42:12 »
A japán társadalomban az urakat a szolgáik borotválták, azoknak  így állt jobban a kezükre. Te saját magadnak csak akkor tudod az azonos oldalát használni mindig, ha átrakod a kést a balkezedbe.

Ez nem igaz

Tied a pálya

Mármint amit írtál, az igaz, bár hogy csak a szolgák borotváltak, azon el lehet elmélkedni,  mert akkor a szolgákat ki borotválta? Vagy az urak borotváltak, a szolgák szakállasak voltak? Ez mondjuk mindegy.
Inkább az a kérdés, hogy miért kell csak az egyik oldalát használni, hiszen az éle a lényeg, a ször meg nem szalámi, így teljesen mindegy, hogy az éle mögött milyen forma van. Lehetne akár Hello Kitty keresztmetszetű is a borotva, tökmindegy.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #808 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 22:48:41 »
Esetleg még egymást is borotválhatták a szolgák. :fejtor:

Ha jol értem, akkor magyar pont nem azt mondta, hogy egy oldalát kell használni, sőt ő is mindkettőt kényelmesen használta, azaz nem kényelmesen, de ez nem a különböző profilbol adodott, hanem azt, hogy ha valaki végig ugyanazon oldallal szeretne borotválkozni, akkor ehhez át kell vennie a másik kézbe. Ezt viszont nem értem, mert én ha ugyanazon omote oldallal akartam borotválkozni, akkor azt végig jobb kézben tartva tudtam elkövetni.

Bocs, nem megy a hosszú o-m.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #809 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 23:42:21 »
ALT + 162 ha jól emlékszem.


Bocs, nem megy a hosszú o-m.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici