Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 209958 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #105 Dátum: 2011. Január 31. - 20:20:01 »
ahá!
Hát ezen nem múlott volna... meg a hajlandóságomon sem...csakhát a mockosz kisz anyagiak   :crazy:
... a nyúlon túl?

FBP

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #106 Dátum: 2011. Február 14. - 08:27:34 »
rendkívüliek ezek a japán kések...de azon gondolkodtam el, hogy a japánok vajon melyik testrészüket borotválták ilyenekkel  ???

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #107 Dátum: 2011. Február 14. - 08:34:38 »
Az összeset, amit akartak...  ;D

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #108 Dátum: 2011. Február 14. - 19:32:54 »
A hét szamuráj-ban van egy jelenet amikor Toshiro Mifune a "túsztárgyalás" előtt leborotválja a fejét, mivel az akció sikere érdekében szerzetesnek álcázza magát.

A jellegzetes szamuráj konty kialakításában is fontos szerepe lehetett. (Egyébként valamelyik videón láttuk itt, hogy a japán borbély a homlokot is borotválja. Gyanítom ez a szokás, ha csökevényes formában is, de abból az időből maradt fenn.)

FBP

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #109 Dátum: 2011. Február 14. - 19:54:49 »
A hét szamuráj-ban van egy jelenet amikor Toshiro Mifune a "túsztárgyalás" előtt leborotválja a fejét, mivel az akció sikere érdekében szerzetesnek álcázza magát.

A jellegzetes szamuráj konty kialakításában is fontos szerepe lehetett. (Egyébként valamelyik videón láttuk itt, hogy a japán borbély a homlokot is borotválja. Gyanítom ez a szokás, ha csökevényes formában is, de abból az időből maradt fenn.)

hát ja, ilyesmire gondoltam én is, mivel a japánok arcán nem sok szőr nő  :borosta:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #110 Dátum: 2011. Február 14. - 20:30:47 »
Ha jól tudom a gésák teljes arcát borotválják, azért hogy bepúderezve tökéletesen nézzenek ki. Youtube-on van fent pár videó ilyen hölgyek borotválásáról, japán késsel, japán borbély által :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #111 Dátum: 2011. Március 14. - 23:34:55 »
Két fénykép az IWA-ról:



Iwasaki és állítólag tamahagane. 380 euróért elhozhattam volna. :borosta:

Amúgy egyéb érdekes dolgok is voltak a kiállítónál.


Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #112 Dátum: 2011. Március 15. - 11:04:19 »
Igen, bizony ez az újabb Iwasaki a tamahagane éllel. Ennek ennyi az ára. A legjobb japán kések egyike.
Én is elhoztam volna. Legalább te élőben láttál ilyet. ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #113 Dátum: 2011. Március 16. - 17:21:46 »
Wow! :o Ez nekem is jöhetne! Elő is veszem az egyik japót... :borotva:

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #114 Dátum: 2011. Március 16. - 18:36:14 »
Bíztam benne, hogy Nektek is tetszik. :) (Kettőtök miatt raktam ide. ;))

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #115 Dátum: 2011. Március 17. - 09:43:50 »
Mivel a japán késeknek mindig azonos oldala néz az arc felé, ezért merült fel bennem a kérdés: hogyan használjátok őket, váltott kézzel, vagy pedig úgy, hogy az arc egyik oldalán a fül, a másik oldalán az orr felé néz a kés nyele, (inkluzíve némi karkitekerés)?
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

FBP

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #116 Dátum: 2011. Március 17. - 09:47:55 »
Mivel a japán késeknek mindig azonos oldala néz az arc felé, ezért merült fel bennem a kérdés: hogyan használjátok őket, váltott kézzel, vagy pedig úgy, hogy az arc egyik oldalán a fül, a másik oldalán az orr felé néz a kés nyele, (inkluzíve némi karkitekerés)?
Karkitekerés! Hosszú kezűek előnyben  :crazy:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #117 Dátum: 2011. Március 17. - 09:59:43 »
úgy, hogy az arc egyik oldalán a fül, a másik oldalán az orr felé néz a kés nyele?...

Én pont így. ...legalább is így szoktam meg. Ellentétben a nyugati késekkel, amelyeknél jobb és bal kézzel.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #118 Dátum: 2011. Március 17. - 10:19:46 »
Köszi a választ! Ha majd egyszer odáig jutok...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #119 Dátum: 2011. Március 17. - 12:23:16 »
Nem feltétlen kell mindenhol ugyanannak az oldalnak az arcod felé néznie, bár ez a tradicionális. Sokan használják felváltva, állítólag ugyanolyan jó egy kis technikával. Talán egyszer majd ki is tudom próbálni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici