Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201061 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Japán és japán stílusú borotvakések
« Dátum: 2009. November 12. - 11:26:44 »
Azoknak elsősorban, aki arra vetemednek, hogy japán borotvát használnak vagy ilyet szertenének...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 13. - 14:21:10 »
Fonti, mint a téma fő tudora, lassan kanyarinthatnál négy és fél sort arról, hogy mi is a japán borotva lényege. Én sem tudok róla mindent. Illetve ezt nemrég olvastam valahol: a japán borotvák bal oldala az ura, a jobb oldala pedig az omote nevet viseli. (Merthogy ugye asszimetrikusak.)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 13. - 17:47:52 »
Ahogy Ed utalt rá, a japán egyenes borotvák azontúl, hogy valóban egyenesek még asszimetrikus élkiképzésűek is. A pengéjük -, mely hagyományosan jó minőségű szénacélból készül - egyik oldala viszonylag sima a másik homorú.





A múlt századból, a Japán Birodalomból származó "Harima fuji" sima oldalán is látszik az enyhe konkáv kialakítás:



Másik jellegzetességük az, hogy nem hajthatók össze, "nyelük" a kés folytatása, melyet a kellemesebb fogás érdekében "markolattal" védenek. Ez utóbbi lehet műanyag mint a híres Tosuke késnél vagy elegánsabb és szebb a rattanszálas megoldás.





Nagyon jó minőségű és ma is jól használható ilyen borotvák kerülnek elő a Japán Birodalomból is. Az újonnan készített kések közül a legjobb minőségűek közé tartozik a svéd acélból készített Iwasaki, de a Tosuke is kiváló minőség. Az alábbi fotó nem az én Iwasakimat ábrázolja csak illusztráció:



Élezésük és fenésük hasonlóan a nyugati társaikhoz követ, méghozzá lehetőleg finomabb 8000-12000 grit finomságút valamint bőrszíjat igényel. Karbantartásuk bizonyos mértékig eltér a nyugati borotvakésekétől. Használatuk kicsit szokatlan és talán riasztó kinézetük ellenére nem okoz túl nagy nehézséget azoknak akik késsel már borotválkoztak. Talán az még különleges a használatuknál, hogy a sima oldaluk mindig az arcunk felé néz. A  japán borotvával való borotválkozáshoz hozzá lehet szokni és az esetleges kezdeti ijedelmet bőségesen kárpótolja az a fantasztikus élesség ami az említett élkiképzés miatt egyedülálló.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 13. - 22:24:54 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 13. - 18:09:54 »
A múlt századból, a Japán Birodalomból származó...
Nem vagyok elég büfé a japán történelemben, ezért megkérdezem: a múlt század alatt azért a XX.-at, és a Japán Birodalom alatt a II. VH előtti korszakot értjük, ugye?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 13. - 18:16:46 »
Pontosan!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 13. - 20:36:11 »
Azt ugye jól tudom, hogy a Tosuke-ról az a műanyag (ez valami gumiszerű anyag?) markolat eltávolítható (mármint egyszerűen le lehet húzni)?

Régebben láttam valahol, hogy árultak ilyen borotvát, és volt róla ilyen/olyan fotó is.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 13. - 20:44:51 »
Elvileg eltávolítható, de nagyon rajta van én nem próbáltam. Valószínűleg ragasztva is van és így csak roncsolva jönne le. Egyébként Japánban lehet külön is kapni ilyen Tosuke kék gumit és elvileg rá lehet más típusra is húzni. Mondjuk egy Iwasakira nem tenném rá.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 14. - 09:27:00 »
A Késportálon alain linkelte be: a BladeForumson van egy késkészítő, aki japán stílusú borotvákat is készít.
Persze nála csak vésőél van, nem ez a konkáv-asszimetrikus, de hangulatában hozza a stílust, plusz ugye damaszt.





http://www.bladeforums.com/forums/showthread.php?t=681623

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 14. - 12:26:49 »
Ez meg még damasztabb 600-650 dollárért: ;)





H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #9 Dátum: 2009. November 14. - 12:48:06 »
Nem kell, mert bambusz a nyele!   ;D

Nem elérhető Szasza

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #10 Dátum: 2009. November 27. - 17:01:07 »
Nem kell, mert bambusz a nyele!   ;D

Üdv!
Akkor a borotvának nyele van?
Fonti!
Láttam nálad a PeNa-n egy japán borotvát aminek kék(nem az amit ide feltettél)"nyele" volt.Annak pöpec kis éle volt,ha van kedved feltehetnéd a képét.
Szasza

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #11 Dátum: 2009. November 27. - 18:08:51 »
Fonti!
Láttam nálad a PeNa-n egy japán borotvát aminek kék(nem az amit ide feltettél)"nyele" volt.Annak pöpec kis éle volt,ha van kedved feltehetnéd a képét.
Szasza

Szasza barátom, a kérésed parancs! :) Ez a Tosuke. Nekem a No.2 akkor is ha nem az ősiek közül van.



Ha a topik elejére tekersz találsz másik képet is képet róla!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 27. - 18:27:16 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #12 Dátum: 2010. Január 23. - 18:57:23 »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 28. - 17:44:05 »
Fonti! Tervezek egy kamisorit, élezni ugyanúgy kell a gerincre fektetve?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #14 Dátum: 2010. Május 28. - 20:24:04 »
Ha az Iwasaki Kamisorira gondolsz, akkor igen. A fenésnél van egy csöpp eltérés, na nem a gerincen csúsztatásban, hanem a két oldal arányában. A homorúbb oldallal többször.
(Ha netán a solingeni Kamisorira gondolsz, arról olyat is olvastam az SRP-n, hogy nagyon jól jár vele, aki megveszi, mert egyszerre kap egy vajkést, egy levélbontót és egy borotvát...  ;D )
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici