Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 218238 alkalommal)

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #165 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 23:31:26 »
A múltkor felmerült itt a kérdés, hogy a japánok mire használják/-ták a kamisorit, hiszen az arcszőrzet a földnek azon a részén, nem annyira jellemző. A Hagakure-ban találtam egy ide vágó részletet:

"Ötven vagy hatvan évvel ezelőttig a szamuráj minden reggel megfürdött egy dézsában, megborotválta a homlokát, tömjénnel beillatosította a haját, levágta, majd habkővel súrolta és madársóskával fényesítette körmét."

A leírás elég részletes. Gondolom az arc borotválása is helyet kapott volna benne, ha az a napi rutin része lett volna.  ???

PS:
Mielőtt a leírtak alapján valaki azt feltételezné, hogy a srácok holmi ficsúrok voltak, egy kis magyarázat:
  "... azért volt ápolt, mert ellenkező esetben, a csatatéren halott testét tisztátalanság miatt az ellenség bizonyára lenézte volna..." :borosta:

FBP

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #166 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 08:34:42 »
Köszönjük (illetve én biztosan  :D) az információkat!!!

FBP

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #167 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 09:22:53 »
Mai posta:




Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #168 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 09:23:49 »
Majd számolj be róluk, nagyon királynak kellene lennie mindkettőnek :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #169 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 09:27:36 »
Majd számolj be róluk, nagyon királynak kellene lennie mindkettőnek :)

Állítólag mindkettő japán...olyannyira, hogy a Gold-Rex másik oldalán ott van az ikerpárból az egyik (nem tudom, hogy hová tűnt a másik  :crazy:), azaz az acél német, de azon belül meg svéd  :crazy:
A másik egyértelműbb, az japó...viszont fogalmam nincs, hogy mi lehet ráírva...akár ez is lehet: FIGYELEM! BOROTVÁLKOZÁSRA ALKALMATLAN!
 :fetreng:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #170 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 09:34:37 »
A japók szinte minden borotvájukat svéd szénacélból csinálták, szóval ez nem meglepő. Sok olyan is van ami solingeni anyag, de fura módon a tamahagane borotvákon kívül a legtöbb nem hazai anyagból lett készítve.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #171 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 09:59:15 »
A japók szinte minden borotvájukat svéd szénacélból csinálták, szóval ez nem meglepő. Sok olyan is van ami solingeni anyag, de fura módon a tamahagane borotvákon kívül a legtöbb nem hazai anyagból lett készítve.
Ez nem meglepő, gondolj csak a hatalas japán ércbányászatra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #172 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 13:58:53 »
A japók szinte minden borotvájukat svéd szénacélból csinálták, szóval ez nem meglepő. Sok olyan is van ami solingeni anyag, de fura módon a tamahagane borotvákon kívül a legtöbb nem hazai anyagból lett készítve.
Ez nem meglepő, gondolj csak a hatalas japán ércbányászatra

Nekem az a meglepő hogy ott vannak a japán papíracélok, amik híresen keményre edzhetőek, jó éltartók, és nagyon finom szemcseszerkezetük van, és mégis svéd anyagból dolgoznak. Azt hiszem valaki megkérdezte Iwasakit hogy miért, és azt mondta a svédek acélja egyszerűen jobb borotvához, és kész. Fene tudja miért van ez így, minden esetre én hiszek neki :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #173 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 14:01:26 »
Egyet azé' tisztázzunk: a svéd acél nem egyenlő a svédacéllal!!!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #174 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 14:06:19 »
Mert jelen esetben mi a különbség?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #175 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 14:12:26 »
Nyelvileg egyértelmű: a svédacél egy acéltípus, amit nem feltétlenül svédországban gyártottak, a svéd acél meg Svédországban gyártott acél.

Szakmailag annyit találtam, hogy a svédacél, az a kén- és foszformentes acél.

FBP

  • Vendég
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #176 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 14:14:02 »
Lehet, hogy tévedek...de a svéd acél az mondjuk x tonna bármilyen acél Svédországból...a svédacél meg egy meghatározott összetételű és tulajdonságú acél...gyakorlatilag bárhonnan. Nemde?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #177 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 16:06:40 »
Nyelvileg egyértelmű: a svédacél egy acéltípus, amit nem feltétlenül svédországban gyártottak, a svéd acél meg Svédországban gyártott acél.

Szakmailag annyit találtam, hogy a svédacél, az a kén- és foszformentes acél.

Köszi, nem tudtam hogy ez is olyan kategória mint az ezüstacél. Akkor én a svéd acélra gondoltam, ami onnan fentről a szőkéktől származik  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #178 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 21:25:23 »
Idézet
Annyi különbséget javasolnak van még a japánok, hogy a homorúbb él oldalt 5 a 3 arányban élezz?k, fenjük a simábbal szemben.

Fonti, ha jól értelmezem amig homorú oldalt 5-ször húzam, addig a simát 3 szor?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #179 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 21:27:42 »
Igen ZOZO, úgy kéne, ahogy mondod, bár én 3:2 arányban is szoktam.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici