Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 212379 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #300 Dátum: 2012. Március 04. - 10:07:17 »
Azóta már a mi Sanyink rég szép csöndben elkészítette az első magyar-japán kamisori borotvát. A szemfülesebbek már a tavalyi utolsó borotvatalin kézbe vehették.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #301 Dátum: 2012. Március 04. - 11:25:01 »
A Sanyi vonalat szerencsemre folfedeztem,ha elkeszulnek a keseim tolle,
akkor nekirugaszkodok megegyszer a magyar-Japan keses kerdesnek,de mar
Sanyi eloadasaban  ;)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #302 Dátum: 2012. Március 04. - 12:14:54 »
Sőt, a kamisori v2.0 is folyamatban van már szép lassan  :)

"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #303 Dátum: 2012. Március 04. - 18:30:46 »
Ezt egyébként honnan tudod, próbáltad már? Én semmi gondot nem éreztem a prototípus kipróbálásánál, ezért ezek is így maradtak :) Akik megkértek rá, hogy csináljak nekik is ilyet, azok nem tették szóvá, ezért kérdezem. Mindhárman rendszeres kamisori használók, szóval nem értem miért nem basztak le hogy az úgy nem lesz jó  ;D

"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #304 Dátum: 2012. Március 04. - 19:17:31 »
Sanyi, nem akarom kétségbe vonni megrendelőid véleményét, de itt fekszik előttem négy darab kamisori, amelyek mind Péternek adnak igazat. ...ettől még biztos lehet majd a tieiddel is borotválkozni, esetleg nem úgy.  ;) Ha még nem késő próbálj te is utánanézni inkább.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #305 Dátum: 2012. Március 04. - 19:19:55 »
Ja jól van, már azt hittem te tudsz valamiről amiről még nem olvastam. Viszont akkor nekem valami nagyon elb*szott arcom lehet, mert én mindenhol elfértem vele  :evil:
De nem is értem miért ne férnél el, ugyanolyan mintha egy nyugati borotvára hosszabb farkat tennél, és levennéd róla a nyelet, ráadásul még a vágóhossz is rövidebb.

Figyelmedbe ajánlanám ezt a borotvát:

http://www.madaspenhome.com/straightrazors/products/customs/custom39/max_custom_m1_05.jpg

Ha Max megteheti hogy ilyen "amatőr" hibát ejt, akkor én is bevállalom  :fetreng:
Ő azért sokkal másabb kategória, mint amiben én utazok  :P

Arról nem is beszélve hogy egyenes hátú tradícionális kamisori is akad bőven, pl. ezek is:

http://easternsmooth.com/content/aporis-nespa-hollow-ground-kamisori

http://easternsmooth.com/content/aporis-nespa-hollow-ground-kamisori-plain

http://www.strazors.com/index.php?id=116&doc=kanetake_kamisori_japan_
Ezek közül a zöld folding: http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/242657-Hoshi-Tombo?p=3322866#post3322866
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #306 Dátum: 2012. Március 04. - 19:28:59 »
A japán kamisorikról beszéltünk, nem Las Vegas-i customről. A három japán közül a középső talán egyenes, bár a fotó csalhat. Igaz a kivétel meg erősíti a szabályt.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #307 Dátum: 2012. Március 04. - 19:33:36 »
Én úgy vettem észre az egyenes hátúságról van szó, meg hogy az úgy nem jó, nem arról hogy milyen egy japán kamisori. Olvass vissza, szerintem eléggé egyértelmű a dolog :) A tradícionális kamisoriknál van ív, de nem is állt szándékomban másolni őket, az másoknak jobban megy, meghagyom nekik inkább  ;)

A Las vegasi custom sem japánban készült, úgy ahogy az enyém sem  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #308 Dátum: 2012. Március 04. - 19:37:23 »
Örülök, hogy ilyen szerény vagy.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #309 Dátum: 2012. Március 04. - 19:50:52 »
Hát, akárhogyan is vesszük, az enyém inkább tartozik a custom kategóriába, mint a tradícionális japán mester által kovácsolt kategóriába, még ha egyikkel sem lehet 1 lapon sem említeni az én szörnyszülöttemet  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #310 Dátum: 2012. Március 04. - 19:56:30 »
Tévedésben vagy, Péter is és én is csak tanácsot akartunk adni, persze nyilván nem kötelező figyelembe venni. A munkádat te minősítetted.  ;)  ...pedig a többi része nem volt rossz. Sőt.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #311 Dátum: 2012. Március 04. - 19:57:22 »
Egy éltárs PÜ-ben sérelmezte hogy nem érti miről van jelenleg szó, úgyhogy inkább belinkelem az ide szóló postokat:

http://borotvafórum.hu/index.php?topic=46.msg38772#msg38772
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=46.msg38816#msg38816

Ezek szerint én olvastam rosszul, ha mindenki segíteni akart, annak én csak örülök!  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #312 Dátum: 2012. Március 04. - 20:31:40 »
Még mielőtt elszabadulnának az indulatok  ;D:
Akkor, ha a penge jó széles (mint a custom kamisoriknál) akkor nincs gond, mert az él és a hát (így a nyél) között elegendő távolság van. Viszont a régi (eredeti) kamisorik nem 8/8-os, vagy 9/8-os cuccok, hanem ~5/8-os, vagy még keskenyebb. Na, ott már gond lenne az egyenesen álló nyéllel.
Nem tudom, hogy a Sanyi-féle custom penge milyen széles, de nekem nem tűnik túl szélesnek, igaz túl keskenynek sem. Ezért bátorkodtam.
Saját tapasztalatom az volt az én originál kamisorimmal, hogy még lehetett volna kijjebb a nyele, pedig volt benne egy enyhe szög, és a penge sem volt túl keskeny. Borotválkozás közben még így is néha hozzáértem az ujjammal az arcomhoz, ami nekem kényelmetlen volt...de biztos bennem van a hiba, és mások ezt kifejezetten szeretik  :evil:

Köszönöm szépen, ez már építő jellegű hozzászólás volt!  :sör:

A protó 21mm-es volt kb. ~7/8-os, picivel alatta, de az újak 8/8-osak lesznek, szóval majd kiderül hogyan muzsikálnak. Legalábbis az acélra egyelőre így vannak kb. felrajzolva, aztán majd kiderül hogy kell-e rajta változtatni. Az ujjammal én is hozzáérek néha az arcomhoz, de én a nyugatiakkal is ugyanannyit érek hozzá, szóval én ezt felhasználói hibának vettem, bár ezek szerint csak félig az :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #313 Dátum: 2012. Március 04. - 20:34:24 »
Még valami: az Iwasakik (amik ugye nem trad. kamisorik) az él vége (hegye) 45 fokban le van csapva ~1 mm-nyit. A trad. kamisoriknál ilyen nem volt...hát néha, mikor nem figyeltem rá, rendesen végig is karcoltam vele az arcomat. Szerintem az Iwasakikon ez az újítás pozitív, így egy customnál meg pláne elmegy (sőt!)

Köszi, ezt mondták már mások is, és nekem is ez volt a legnagyobb gondom vele. Néha meg is karcoltam vele a bőrt, meg az arcomon sem volt kellemes amikor rosszul mozdultam vele, szóval az tényleg meg lesz változtatva. Igazából pont valami hasonló módon akartam lerendezni, mint ahogy a Livi és Iwasaki borotvákon van megcsinálva.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #314 Dátum: 2012. Március 04. - 20:39:49 »
 :crazy:....... :fetreng: 
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici