Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 212897 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #390 Dátum: 2012. December 04. - 19:23:02 »
Tudok adni acélt is, le is tudom hőkezeltetni ha kell. Ha egy 1/1-es képet küldesz emailben, akkor kis is vágom és körbeprofilozom, ezek elég sokáig tartanak jó gép és szalag nélkül.

Ennyit hozzá tudok járulni az agymenésedhez ha ez segít :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #391 Dátum: 2012. December 04. - 19:58:39 »
Húúúú, Sanyi, ezt nehéz lesz kihagynom.  :borz2:

A hőkezelés hogy néz ki, és melyik fázis után következik? Mi van akkor, ha elmarad? Ha belefogok, akkor csak a kompromisszummentes megoldás érdekel.  ;)
Mit jelent a körbeprofilozás? A kés alakja felül nézetben, némi ráhagyással, az él/élszalag kialakítása nélkül?

Köszi!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #392 Dátum: 2012. December 04. - 19:59:40 »


Vicces csávó vagy Te Sanyi! Hallod-e?   :fetreng:

Tényleg felsorolsz vagy egy féltucat műveletet, amit valóban nehéz, de nem lehetetlen megfelelő szalagcsiszoló nélkül megoldani,
de azért arról csendben hallgatsz, hogy a legnagyobb rutint, gyakorlatot, hozzáértést kívánó "rövidke" mozzanat
a holker  kialakítás, hogy kerül rá Gregg pengéjére........  :fenek:  főleg edzés után.  :idea:  :crazy:  ;D
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #393 Dátum: 2012. December 04. - 20:41:43 »
Tényleg, Arszab, Te sima köszörűvel alakítottad ki a holkert?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #394 Dátum: 2012. December 04. - 21:12:49 »


Vicces csávó vagy Te Sanyi! Hallod-e?   :fetreng:

Tényleg felsorolsz vagy egy féltucat műveletet, amit valóban nehéz, de nem lehetetlen megfelelő szalagcsiszoló nélkül megoldani,
de azért arról csendben hallgatsz, hogy a legnagyobb rutint, gyakorlatot, hozzáértést kívánó "rövidke" mozzanat
a holker  kialakítás, hogy kerül rá Gregg pengéjére........  :fenek:  főleg edzés után.  :idea:  :crazy:  ;D

Tudom is én milyen gépei vannak, majd elmondja ő, mindent amúgy sem csinálhatok én!  ;D

gregg: alapjáraton úgy néz ki a dolog sorrendben hogy a borotvát szinte teljesen készre kell csiszolni, olyan 0,8mm-t kell ráhagyni az élénél. Ezután jön a hőkezelés, ami annyit tesz hogy 850 fokra melegítés után olajban le lesz hűtve a penge, majd 2x1 óráig 180 fokon meg lesz eresztve. Ezzel olyan 61-62HRC keménységű lesz az acél, ami bitang kemény, tapasztalat  :) Ezután kell az élét levékonyítani, köszörű esetében olyan vékonyra amíg még nem égeted meg az élét, szalagcsiszolónál vagy vizes köszörűnél le lehet vinni akár 0,1mm-re is. A penge többi részét is át kell csiszolni, mert a ráégett olajat le kell szedni róla valahogy, felcsiszolod a kívánt finomságig, majd lehet betekerni ha akarod, és élezni. Ezekből a műveletekből talán a holker a legkellemetlenebb művelet, de az első 2 borotvám nekem is egy 125mm-es köszörűn készült, szóval nem a levegőbe beszélek, megoldható :)

Amúgy meg egye fene, ha egy 150mm-es köszörűn valahogy kikínlódod nagyjából a holkert, akkor hőkezelés előtt meg után is belepiszkálok egy kicsit szalaggal, hogy könnyebb dolgod legyen  ;)

Csak hogy Tibinek még véletlen se legyen igaza, hogy más f*szával verem itt a csalánt  :fetreng:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #395 Dátum: 2012. December 04. - 22:14:00 »
Sanyi!

Nekem ez a dolog nagyon tetszik.  :boldog:
A kihívásokat szeretem. Azt szeretném, hogy nekem legyen vele a legtöbb dolgom, azt bíznám rád "csak", amit egyáltalán nem tudok elkészíteni.
Engem az idő, és a ráfordított energia nem érdekel, viszont fontos, hogy minél inkább saját munkámnak tudjam tekinteni a kést, még akkor is, ha a Te kezed által jobb lenne.
Ez most egy kicsit hirtelen jött, elkezdek tervezgetni, weben tájékozódni, majd foglak keresni privátban. Az árat is majd jól beszéljük meg.
Köszi a részleteket és a hozzáállást!  :sör: :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #396 Dátum: 2012. December 05. - 00:08:38 »
Rendben van, majd PÜ-ben kérdezel ha van még valami gond. Az acél meg a segítség ingyen van, az a 2 alkalmi posta meg nem lesz tragikus :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #397 Dátum: 2012. December 05. - 00:30:08 »
Köszönöm, kedves tőled. Majd akkor kitalálok valamit.  :sör:  :boldog:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #398 Dátum: 2012. December 06. - 11:54:34 »
Az acél ingyen van? Akkor már értem, hogy adnak a kínaiak 4$-ért bicskákat...   :D

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #399 Dátum: 2012. December 06. - 12:30:11 »
Hja, ha a "szarvas" védjegyű acélt használják. Már találkoztam ilyennel. Az ellentétek világa: megfenni nehéz, de az élét villámgyorsan veszti el. Ez ám a dialektika!  ;D
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #400 Dátum: 2012. December 06. - 13:06:30 »
Erről a kis elefánt jutott eszembe... :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #401 Dátum: 2012. December 06. - 13:08:02 »
WTF is kiselefánt?
Amúgy fenésileg én is ezt tapasztaltam szan renmuilag.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #402 Dátum: 2012. December 06. - 14:38:56 »
Kis elefánt, aki lassan tanul, de legalább hamar felejt. Úgy tudom, így hangzik. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #403 Dátum: 2012. December 06. - 16:14:42 »
(Tényleg, PID-re nem ad senki választ odaát? Ezt ismered már, gondolom...)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #404 Dátum: 2012. December 06. - 16:46:59 »
Igen, a linket ismerem, de Magyarországon nem láttam még az Auber-t használni, az egysoros kijelző megoldást sem értem igazán, nem is találtam készletben, drágább is, így nem foglalkoztam vele. A Classic-ba ez sem fér bele, sajnos.

Egy sráctól kaptam fülest, aki Sid-től kapta, továbbá egyértelműen a Sestos mellett tette le a voksát. Így tegnap már elindult Hong Kongból. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici