Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 214188 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #465 Dátum: 2013. Január 29. - 23:33:59 »
Köszi a gratokat! :)

Sanyi, amikor az ember az élt alakítja ki nulláról, akkor milyen arányban érdemes élezni? Én csak olyan középutasan választottam ki az 1:3-ast, ezt végig tartottam (néha 2:6-ban éleztem).
A másik, hogy nekem egyértelműen az omote oldalon magasabb az élszalag. 150-es friss kővel csináltam, és az urát alakítottam ki először. Ok ez így szerinted? Egyébként kiszerkesztettem, milyen változás lenne 200-as kő esetén az ívben, de kb. semmi.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #466 Dátum: 2013. Január 29. - 23:39:21 »
Úgy is kell lennie, a jobb japán késeken alig látható élszalag van az ura részen. Én kamisoriknál eddig úgy csináltam, hogy az omote oldalon sorjáig éleztem, és csak utána váltottam az omote oldalra, és utána egyengettem ki a holkert.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #467 Dátum: 2013. Január 29. - 23:46:28 »
Régebben az élszalag magasságot fordítva írtad (#464), vagy én értettem rosszul valamit. Akkor megnyugodtam.

De az egész köszörülést az urán kezded, nem?
És egy ilyen általad készült kamisorit, ha fenni kell, milyen arányban fennéd? Tehát nem régi, ezerszer fent késre gondolok.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #468 Dátum: 2013. Január 30. - 00:10:05 »
Bocs, nyomi vagyok, csak elírtam :)

Az arányra nem tudok választ adni, nem éleztem elég japán kést hozzá hogy saját kialakult véleményem legyen, máshol meg mondanak mindent amit csak el tudsz képzelni 2:1 és 10:1 között. 3:1, 5:2, 10:2, 3:2, ezeket sokszor lehet látni, van aki szerint csak az omote oldalon kell élezni, és az urán csak a sorját szeded le a végső lépéseknél. Majd ha lesz időm megnézem hogy az Iwasaki által írt könyvecskében hogyan van, de amúgy kb mindegy. Kipróbálod valahogy, aztán úgy csinálod ahogy neked jobb :) Én amúgy azt nézném meg hogy arányaiban mekkorák az élszalagok, és az alapján arányosan élezném. A tiédnél én pl olyan 2:1-el próbálkoznék.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #469 Dátum: 2013. Január 30. - 00:13:20 »
Ok, köszi, teljesen világos. Az élezés arány ötlet tetszik. A vicc az, hogy tényleg végig 1:3-hoz fentem a nulláról kezdve. Mindjárt le is mérem a különbséget. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #470 Dátum: 2013. Január 30. - 06:59:30 »
Szalonyát vágni még mindig jó lesz. ;D :sör:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #472 Dátum: 2013. Április 05. - 14:31:51 »
Na de ad hozzá dobozt is  ;D !

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #473 Dátum: 2013. Április 05. - 14:42:42 »
Zozo! Ez mitől Jappán stílusú?

A kandzsik miatt? Vagy mi?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #474 Dátum: 2013. Április 05. - 15:00:01 »
Most méé PFB?
azé me a TAMAHAGANE IWASAKI KOUSUKE  vagy tuggyaafaszomki csinálta?

Lehet, hogy jappán, de nem jappán stílusú! Jappán de ugyanakkor ojrópai sítilusú.

A Jenessanyi sanyisorija. Na az, az japán stílusú. Lehet, hogy Sanyi csinálta debrecenben. Mondjuk biztos. Nem "lehet".

Hát erre jutottam a gondolkodásban.

Most, hogy megnéztem a többi képet is. öncenzurátzom magamat.  Tényleg, van olyan beállítású kép, amin egészen japánnak tűnik a borotva.  :crazy:

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #475 Dátum: 2013. Április 05. - 15:06:28 »
 :sör:
En nem ertek hozza, de mar kezdelek volna leoltani Topi, hogy mehetsz vissza a balettba ugralni, mert meg en is lattom, hogy az jappan.
Egy viszont tutti, a nipponcsavo jo elado, volt hozza mar tobbszor szerencsem. Nincs atkuras, azt kapod amit hirdet, es EMS-sel gyorsan postazza.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #476 Dátum: 2013. Április 06. - 16:52:05 »
:sör:
En nem ertek hozza, de mar kezdelek volna leoltani Topi, hogy mehetsz vissza a balettba ugralni, mert meg en is lattom, hogy az jappan.
Egy viszont tutti, a nipponcsavo jo elado, volt hozza mar tobbszor szerencsem. Nincs atkuras, azt kapod amit hirdet, es EMS-sel gyorsan postazza.
Na mesélj miket vettél tőlle?

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Nippon
« Válasz #477 Dátum: 2013. Április 06. - 17:23:05 »
Erről FBP tudna bővebben mesélni. Bár nem is, volt az a NOS Feather Portable, amit először magamnak vettem meg. Asszem No. 90 megjelölése volt.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Feather
« Válasz #478 Dátum: 2013. Április 06. - 17:30:58 »
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Nippon
« Válasz #479 Dátum: 2013. Április 06. - 17:31:36 »
Erről FBP tudna bővebben mesélni. Bár nem is, volt az a NOS Feather Portable, amit először magamnak vettem meg. Asszem No. 90 megjelölése volt.

Az DE? DE témában járatlan vagyok.  :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici