Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201013 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #30 Dátum: 2010. Június 04. - 10:28:10 »
Nemtom nekem még nem volt ilyen gondom. ...hacsak nem az angol ibéjen regisztráltál.  :borosta:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #31 Dátum: 2010. Június 07. - 13:39:26 »
Fonti! Markolatot hogyan lehet külön készítettni a késnek? Vettem egy Kamisori-t az ebay-en és "csupasz". Gondolom sokan így is használják, de egy ízléses rattan-bevonat jól jönne rá  ;)  Gondolom olyan 2 hét, amíg megérkezik Magyarországra; Portland, Oregon-ból jön.







A leírás: This vintage Japanese kamisori straight razor blade was once used for shaving over 100 years ago. The makers of samurai swords turned to the making of these  blades during the Meiji Era (1868 - 1912) when sword making became illegal.  It was made in the tradition of the samurai sword with  folded high carbon steel that holds an edge like no other in the world.   It has never been used, and with the exception of some minor oxidation from age, it is in excellent condition and comes with original papers (pic 9, 10 & 11). There is a makers name, Seizomoto Kinsei" enscribed on the blade (pic.4,5 & 6 ).  Both paper and blade are marked "Nipon To" (Japan Sword) for Honjo (family name).  Also in Japanese it states, "superior  class".   Truly a piece of traditional Japanese history and craftsmanship.  Measures  5 1/2  inches overall (14.3 cm).  Blade length is 1 3/4 "  (4.5 cm).
You'll love it.........I unconditionally guarantee it!


Hát ennek nem tudtam ellenállni!  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #32 Dátum: 2010. Június 07. - 13:56:47 »
Az te voltál, te haramia? Te gazember, te lator...Azt én néztem ki magamnak! Írtam is a formának, hogy engedjen belőle egy tizest :evil: , te meg elvitted! (...) Egészségedre Pietro! Én is szereztem ám valamit...  :borz2: , a gyűjteményemben meglelhető ;) !

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #33 Dátum: 2010. Június 07. - 14:14:44 »
Az te voltál, te haramia? Te gazember, te lator...Azt én néztem ki magamnak! Írtam is a formának, hogy engedjen belőle egy tizest :evil: , te meg elvitted! (...) Egészségedre Pietro! Én is szereztem ám valamit...  :borz2: , a gyűjteményemben meglelhető ;) !

Kicsi a vilag ;) bocs thaly, de nem tudhattam (biztos, hogy ugyanaz, mert en csak tegnap keso este vettem meg?). Mindegy, a lenyeg az, hogy akkor ugy latszik nem vettem gagyit :)  nagyon szepek a tosuke es a kamisori szerzemenyeid!
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #34 Dátum: 2010. Június 07. - 14:18:58 »
Fonti! Markolatot hogyan lehet külön készítettni a késnek? Vettem egy Kamisori-t az ebay-en és "csupasz". Gondolom sokan így is használják, de egy ízléses rattan-bevonat jól jönne rá  ;)  ...
Hát ennek nem tudtam ellenállni!  ;)

Háát ennek én is nehezen tudtam volna ellenállni.  ;) Gratula Pietro, nagyon szép példány! ...és még ilyen korrekt leírást nem is láttam mellékelve.
Gratula neked is hozzája. (Most már thalyval te vagy a negyedik hazánkfia, aki ilyet mer használni! (Akirôl tudok.)  ;D
Rattanhoz a nyélre pl. ITT tudsz hozzá jutni. Nekem legalábbis innen van, de még nem tettem föl. Aztán Japánból esetleg tudsz venni, ha ügyes vagy TOSUKE kék gumit, de rattannal biztos autentikusabb.  ;)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #35 Dátum: 2010. Június 07. - 14:42:42 »
Hát ennek nem tudtam ellenállni!  ;)

Én nem vagyok egy nagy "japán kés"-fan, de ezek a borotvák azért valahogy hátborzongatóak... Thaly, neked is gratulálok az új szerezeményekhez!
Most komolyan elgondolokodtam, hogy esetleg vennem kéne egyet (?)...  :evil:

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #36 Dátum: 2010. Június 07. - 14:50:01 »
Vettem egy pót kék gumit 6.50-ért free shipping-el. Ott én is láttam nem rattan, hanem valami speckó bőr zsinórfélét. Örülök, hogy nem csak nekem tetszenek, kíváncsi vagyok az első suhintásra :borotva: Grat Pietro! (és ugyanarról beszélünk...olyan szép, hogy először Iwasakinak néztem...másodjára azért már nem)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #37 Dátum: 2010. Június 07. - 18:04:58 »
Köszi szépen fiúk, ha jól értettem, akkor:
megrendelem és feltekerem a nyélre és rögzítem (fa)ragasztóval?
Mint alternatíva a felhelyezésnél, kihez lehetne fordulni, mint "profihoz" esetleg (pl. kosárfonók, vagy mittudomén?  ;D)  csakhogy tényleg igényesen legyen megcsinálva, attól félek a zéró-tapaszatalatommal e téren inkább egy hozzáértő szakit bíznék meg ezzel... vagy könnyű megcsinálni?
Melyiket ajánlatátok, a 2, vagy a 4 mm-es rattant?
Egyéb know-how amit tudni kell nyélkészítésénél?

Előre is köszi!  ;)

apropó, ki a negyedik japán késtulajdonos kishazánkban?  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #38 Dátum: 2010. Június 07. - 19:11:38 »
...apropó, ki a negyedik japán késtulajdonos kishazánkban?  :)

arnyek éltárs a késportál.hu-n, akinek egy szép Tosukeje van. Hozzánk még nincs beregelve.
Most már megalakíthatjuk akár a japán klubot is!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #39 Dátum: 2010. Június 07. - 20:07:38 »
fonti!
Te mint tapasztalt japán kés tulajdonos/használó,szerinted mennyivel másabb (nehezebb/könnyebb) egy ilyen késsel borotválkozni?Van pro-kontra a normál nyeles borotva és a japán kések között,vagy teljesen más világ?
Megköszönném,ha írnál egy szösszenetet erről a kérdéskörről.
Tenksz :borz2:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #40 Dátum: 2010. Június 07. - 20:08:29 »
Grat Fiuk!

Látom erősödik ez a Japán vonal rendesen! ;D
Lassan nekem is be kell szereznem egy ilyen kést... :borotva:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #41 Dátum: 2010. Június 07. - 22:40:24 »
fonti!
Te mint tapasztalt japán kés tulajdonos/használó,szerinted mennyivel másabb (nehezebb/könnyebb) egy ilyen késsel borotválkozni?Van pro-kontra a normál nyeles borotva és a japán kések között,vagy teljesen más világ?
Megköszönném,ha írnál egy szösszenetet erről a kérdéskörről.
Tenksz :borz2:

Tulajdonképpen a cél ugyanaz, az elôkészítés is és az eszköz is odáig, hogy egy éles kés végzi a borosta eltûntetését. ;)  A kések a régi hagyomány szerint készülnek nagyon különleges élkialakítással, anyaguk jó minôségû szénacél. Rozsdamentes japánnal még nem találkoztam.
A fogás persze más. A japán egyenesnél a mutatóujj és hüvelykujj tartja és irányítja a kést a többi ujjunk a nyélre támaszkodik és stabilizál. A pengének viszont mindig a simább, kevésbé homorú oldala van az arc felé, ezért nem kell átvenni bal kézbe amikor áttérünk a bal orcánkra. A rövidebb él miatt a fordulékonyabb a penge. Ez különösen a kisebb szakáll mellett elônyös. Az  a bizonyos 30 fokos szög itt is ugyanúgy tartható. Amit tapasztaltam hogy a speciális élkiképzés miatt sokkal élesebbnek érzem a japán pengét a nyugatinál.  :crazy: Természetesen más velük a borotválkozás, de nem nehezebb, gyorsan bele lehet jönni, ha az embernek van már egy nyugati típusú borotvás tapasztalata.  :borotva: Én felváltva használom a két típust hangulatom szerint és ebbôl a szempontból nincs különbség, mert ha más megközelítésbôl is, de végeredményben ugyanazt a feelinget adják.
A karbantartásuk szintén hasonló. Kövön felfektetve húzzuk és a bôrön is hasonlóan. Annyi különbséget javasolnak van még a japánok, hogy a homorúbb él oldalt 5 a 3 arányban élezzûk, fenjük a simábbal szemben. Hogy miért van ez így azt még nem sikerült kiderítenem.
Ezek a saját tapasztalataim, majd ha megpróbáljátok és megszeretitek, ti is mesélhettek.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #42 Dátum: 2010. Június 07. - 23:57:32 »
tehát bal kézzel necces használni őket ???

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #43 Dátum: 2010. Június 08. - 08:02:35 »
Nem necces, ha balkezes vagy, akkor ugyanazok a mozdulatok tükörképben. Sôt lehet két kézzel is, ha egy olyan módszert dolgozol ki, lényeg, hogy a kés simább oldala belül legyen.  Tehát így:  :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #44 Dátum: 2010. Június 11. - 07:36:45 »
...Mostmár úgy vagyok vele, hogy ilyen kellene nekem... Megyek is a szaktopikba...

Prof

Íme Prof. egy gyönyörû Iwasaki:

http://straightrazorplace.com/classifieds/showproduct.php?product=6919

Ha elôtte lePÜzöd, emilezed, hogy ide is postázza, akkor pár dollár felárral szokták vállalni. ...persze, ha addig valamelyik ami le nem nyúlja.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici