Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201007 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #495 Dátum: 2013. Május 26. - 12:40:53 »
Nem semmi Gregg! :hat:

Én is csak gratulálni tudok, nagyon szépek lettek!  :2thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #496 Dátum: 2013. Május 26. - 15:37:11 »
Kamisori t hogyan fenik bőrőn.
Mindkét oldalát ugyan úgy?  Csak azért kérdem mivel csak egy oldaláról van élszöge vagy mi fene.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #497 Dátum: 2013. Május 26. - 17:04:25 »
Kamisori t hogyan fenik bőrőn.
Én 10-7 arányban szoktam... ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #498 Dátum: 2013. Május 26. - 18:01:51 »
Emlékeim szerint az Iwasaki papírban semmi extrát nem említenek, úgy kell bőrözni ahogy akármilyen más kést, legalábbis én úgy szoktam.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #499 Dátum: 2013. Május 26. - 18:10:48 »
Emlékeim szerint az Iwasaki papírban semmi extrát nem említenek, úgy kell bőrözni ahogy akármilyen más kést, legalábbis én úgy szoktam.
Lehetséges, hogy ez az eltérő arányú bőrözés csupán városi legenda...  :nemtom:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #500 Dátum: 2013. Május 26. - 18:23:41 »
Gregg  :hat:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #501 Dátum: 2013. Május 26. - 18:25:33 »
Nem egészen városi legenda, én is olvastam erről a különböző arányokról. ...ennek ellenére én is általában úgy fenem mint egy normál nem kamisorit.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #502 Dátum: 2013. Május 26. - 18:27:41 »
Srácok!

Először is mindenkinek szeretném megköszönni az elismerő szavakat, nagyon jól esik!  :thanks:  :hurra: Úgy tűnik, Nektek sokkal jobban tetszenek a munkáim, mint amennyire én elégedett vagyok velük. Vagy nagyon udvariasak vagytok.  ;D

A késeket 1:3 arányban (ura/omote) fentem kövön. A témában több helyen azt írták, hogy 1:2-től, 1:10-ig minden előfordul, minden lehetséges. Ezt mindenkinek magának kell kialakítania, és következetesen alkalmazni. Nyilván egy elkopott, agyonfent késnél érdemes lehet a felismert arányt figyelembe venni. Új kés készítésnél nem találtam erre vonatkozó információt, így egy számomra ideális értéket választottam.
Ha valaki ragaszkodik a bőrön fenésnél is az arányokhoz, akkor szerintem érdemes ezt követni. Jómagam 1:1-ben fentem bőrön, ahogy a többi kést is, szerintem ennek itt már nincs jelentősége. Akik ilyen kést rendszeresen használnak, majd megmondják.

Amikor belekezdtem ebbe a projektbe, terveztem, hogy készítek hozzá fából dobozt is. Itt viszont nem akartam valami tákolmánnyal előállni. Így már beruháztam japán húzófűrészre, körfűrészre, keményfába, egy kiváló asztalossal konzultáltam, netet bújtam dobozok készítése ügyében és intarziát is elkezdtem készíteni. Na, ezért nem tarok még sehol... ;) Jelenleg egy hagyományos összetolható papírdobozban tartom a kést, a kisebbik belefért.
Mondjuk a Fonti által utolsóként linkelt tárolót viszonylag könnyen el lehet készíteni, és abban még hordozni is lehet. Fonti, a cédrusfából készült tartódat láthattam már? A balsafás dobozod ismerem.

Sorozatgyártás, rendelés, eladás

A legfontosabb, hogy 100%-ig biztos legyek a borotva/borotvák tökéletes működésében. Jelenleg egy éles teszten vagyok túl, ez még semmit nem jelent, maximum bizalomra ad okot. Szeretnék még javítani rajta, további teszteket végezni.
Ha itt minden rendben lesz, megbízom a termékben, akkor sem tervezek sorozatgyártást. Ennek több oka is van: a legfontosabb, hogy a késeket főként hobbiból, a szabadidőmben készítem, ezen felül azt szeretném, ha ezek egyéni és megismételhetetlen példányok lennének. A jelenlegi eszközeim sem alkalmasak erre.
A késeket, amennyiben van rá igény, elsősorban itt a fórumon szeretném eladni. Ha nem mennek el, akkor megkeresem a nemzetközi oldalakat, és ott próbálok szerencsét. Ha ott sem mennek el, akkor lesz négy plusz késem, szóval nincs vesztenivalóm. :)
Rendelést sem szeretnék felvenni. Ha van ötletem, kedvem, elkészítek egy kést. Ha megveszik tőlem boldog vagyok, ha nem, akkor is. Így tervezem ezt az egészet.
Egyébiránt már vettem egy kovácsfogót is a Vaterán, mert hát kovácsolt vas azért más lenne...  ;) Persze, ez már megint egy nagy falat, egyelőre maradok a laposvasnál, sok neves készítő használja.

Ami még hátravan ebből az alomból (hőkezelés előtti állapot)



Felülről lefelé 1-5-ig számozva.

1-2-t már láttátok.
3. 6/8 kék színű G10 nyél
4. 8/8+ fa nyél, intarzia berakással
5. 7/8 bordó színű G10 nyél, remélem, fog működni a kés. :)



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #503 Dátum: 2013. Május 26. - 18:33:09 »
Foglalom, tetszetős vas.  :crazy:
Idézet
4. 8/8+ fa nyél, intarzia berakással
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #504 Dátum: 2013. Május 26. - 18:35:49 »
3. 6/8 kék színű G10 nyél Foglalom :)
Srácok!

Először is mindenkinek szeretném megköszönni az elismerő szavakat, nagyon jól esik!  :thanks:  :hurra: Úgy tűnik, nektek sokkal jobban tetszenek a munkáim, mint amennyire én elégedett vagyok velük. Vagy nagyon udvariasak vagytok.  ;D

A késeket 1:3 arányban (ura/omote) fentem kövön. A témában több helyen azt írták, hogy 1:2-től, 1:10-ig minden előfordul, minden lehetséges. Ezt mindenkinek magának kell kialakítania, és következetesen alkalmazni. Nyilván egy elkopott, agyonfent késnél érdemes lehet a felismert arányt figyelembe venni. Új kés készítésnél nem találtam erre vonatkozó információt, így egy számomra ideális értéket választottam.
Ha valaki ragaszkodik a bőrön fenésnél is az arányokhoz, akkor szerintem érdemes ezt követni. Jómagam 1:1-ben fentem bőrön, ahogy a többi kést is, szerintem ennek itt már nincs jelentősége. Akik ilyen kést rendszeresen használnak, majd megmondják.

Amikor belekezdtem ebbe a projektbe, terveztem, hogy készítek hozzá fából dobozt is. Itt viszont nem akartam valami tákolmánnyal előállni. Így már beruháztam japán húzófűrészre, körfűrészre, keményfába, egy kiváló asztalossal konzultáltam, netet bújtam dobozok készítése ügyében és intarziát is elkezdtem készíteni. Na, ezért nem tarok még sehol... ;) Jelenleg egy hagyományos összetolható papírdobozban tartom a kést, a kisebbik belefért.
Mondjuk a Fonti által utolsóként linkelt tárolót viszonylag könnyen el lehet készíteni, és abban még hordozni is lehet. Fonti, a cédrusfából készült tartódat láthattam már? A balsafás dobozod ismerem.

Sorozatgyártás, rendelés, eladás

A legfontosabb, hogy 100%-ig biztos legyek a borotva/borotvák tökéletes működésében. Jelenleg egy éles teszten vagyok túl, ez még semmit nem jelent, maximum bizalomra ad okot. Szeretnék még javítani rajta, további teszteket végezni.
Ha itt minden rendben lesz, megbízom a termékben, akkor sem tervezek sorozatgyártást. Ennek több oka is van: a legfontosabb, hogy a késeket főként hobbiból, a szabadidőmben készítem, ezen felül azt szeretném, ha ezek egyéni és megismételhetetlen példányok lennének. A jelenlegi eszközeim sem alkalmasak erre.
A késeket, amennyiben van rá igény, elsősorban itt a fórumon szeretném eladni. Ha nem mennek el, akkor megkeresem a nemzetközi oldalakat, és ott próbálok szerencsét. Ha ott sem mennek el, akkor lesz négy plusz késem, szóval nincs vesztenivalóm. :)
Rendelést sem szeretnék felvenni. Ha van ötletem, kedvem, elkészítek egy kést. Ha megveszik tőlem boldog vagyok, ha nem, akkor is. Így tervezem ezt az egészet.
Egyébiránt már vettem egy kovácsfogót is a Vaterán, mert hát kovácsolt vas azért más lenne...  ;) Persze, ez már megint egy nagy falat, egyelőre maradok a laposvasnál, sok neves készítő használja.

Ami még hátravan ebből az alomból (hőkezelés előtti állapot)



Felülről lefelé 1-5-ig számozva.

1-2-t már láttátok.
3. 6/8 kék színű G10 nyél
4. 8/8+ fa nyél, intarzia berakással
5. 7/8 bordó színű G10 nyél, remélem, fog működni a kés. :)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #505 Dátum: 2013. Május 26. - 18:35:58 »
Gregg, az 5. az aztán nagyon gyilkos...  :o
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #506 Dátum: 2013. Május 26. - 18:37:05 »
3. 6/8 kék színű G10 nyél Foglalom :)
Gyuri, jó az ízlésed, nekem is az tetszik a legjobban.  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #507 Dátum: 2013. Május 26. - 18:52:18 »
Ákos, Gyuri!

Kicsit előreszaladtunk az időben, de köszönettel fogadtam a (nyilván feltételes) foglalást! Megtisztelő.  :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #508 Dátum: 2013. Május 26. - 18:53:08 »
 :handshake: sárga fíbert kérek a kék G10 közé :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #509 Dátum: 2013. Május 26. - 18:54:16 »
Gregg, az 5. az aztán nagyon gyilkos...  :o

Szerettem volna ebben az öt késben több mindent kipróbálni. Ő ilyenné vált a tervezés során.  :crazy:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici