Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201040 alkalommal)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #45 Dátum: 2010. Június 13. - 21:55:18 »
Íme Prof. egy gyönyörû Iwasaki:

Köszönöm Fonti!

Hm-hm... Két bajom van vele: egyrészt a sok-sok-sok köszörülés-szerű nyom nekem nem tetszik (különösen a vállnál),
Referenciaként talán a te egyik késed (nem a kék, hanem a díszesebben bandázsolt darab), illetve a másik topikban Thaly által linkelt (megvett?) kanetaka néven futó kés tetszett.

Másrészt mondjuk postával-mindennel együtt 90-100 ezer forint között lutrizni egyet, hogy jó-e, kezdésnek kicsit erős... :-) Illetve nagyon erős.

Olvasgatom, pontosabban végigolvasom majd a topikot és az ajánlott cikkeket is, aztán az olvasottak alapján kitalálok valami stratégiát.

Egyébiránt van japánba kapcsolatom, több is, úgyhogy ezt-azt elvileg be tudok kintről szerezni különösebb nehézség nélkül.

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #46 Dátum: 2010. Június 13. - 22:29:41 »
Íme Prof. egy gyönyörû Iwasaki:

Köszönöm Fonti!

Hm-hm... Két bajom van vele: egyrészt a sok-sok-sok köszörülés-szerű nyom nekem nem tetszik (különösen a vállnál),
Referenciaként talán a te egyik késed (nem a kék, hanem a díszesebben bandázsolt darab), illetve a másik topikban Thaly által linkelt (megvett?) kanetaka néven futó kés tetszett.

Másrészt mondjuk postával-mindennel együtt 90-100 ezer forint között lutrizni egyet, hogy jó-e, kezdésnek kicsit erős... :-) Illetve nagyon erős.

Olvasgatom, pontosabban végigolvasom majd a topikot és az ajánlott cikkeket is, aztán az olvasottak alapján kitalálok valami stratégiát.

Egyébiránt van japánba kapcsolatom, több is, úgyhogy ezt-azt elvileg be tudok kintről szerezni különösebb nehézség nélkül.

Prof

Mondd meg akkor az ismerősöknek hogy járjanak bolhapiacra, és szerezzenek 1-et nekem is! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #47 Dátum: 2010. Június 14. - 01:24:58 »
...illetve a másik topikban Thaly által linkelt (megvett?) kanetaka néven futó kés tetszett.
Megvett...holnap jön meg ;)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #48 Dátum: 2010. Június 15. - 22:06:26 »
Megvett...holnap jön meg ;)

Az ma van... Kép? Beszámoló? :-)
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #49 Dátum: 2010. Június 15. - 22:58:49 »
Megvett...holnap jön meg ;)

Az ma van... Kép? Beszámoló? :-)

Hát ezaz, nem illik megvárattatni a borotva-függő közönséget, én is látni akarom már  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #50 Dátum: 2010. Június 16. - 10:52:49 »
Megvett...holnap jön meg ;)

Az ma van... Kép? Beszámoló? :-)

Hát ezaz, nem illik megvárattatni a borotva-függő közönséget, én is látni akarom már  ;D

Idézet a "motyóim" tegnapi számából: "Ma reggel jött Göröghonból egy 6/8-os Mappin&Webb wedge, maratott penge, barber's notch. Jó a súlya, szép!
Viszont a japán pack még sehol..."
Sajnos ennyit az illemről... :borosta:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #51 Dátum: 2010. Június 16. - 11:00:39 »
Megvett...holnap jön meg ;)

Az ma van... Kép? Beszámoló? :-)

Hát ezaz, nem illik megvárattatni a borotva-függő közönséget, én is látni akarom már  ;D

Az én cuccomat se akarja hozni a postás, remélem nem nyúlták le...

Idézet a "motyóim" tegnapi számából: "Ma reggel jött Göröghonból egy 6/8-os Mappin&Webb wedge, maratott penge, barber's notch. Jó a súlya, szép!
Viszont a japán pack még sehol..."
Sajnos ennyit az illemről... :borosta:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #52 Dátum: 2010. Június 16. - 11:07:02 »
Emmostmi?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #53 Dátum: 2010. Június 16. - 11:19:05 »
Emmostmi?
ezt akarta írni: Az én cuccomat se akarja hozni a postás, remélem nem nyúlták le...

de berakta neki a fórum a idézetbe... tegnap nekem is volt egy ilyenem...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #54 Dátum: 2010. Június 16. - 11:24:16 »
Emmostmi?
ezt akarta írni: Az én cuccomat se akarja hozni a postás, remélem nem nyúlták le...

de berakta neki a fórum a idézetbe... tegnap nekem is volt egy ilyenem...

Köszönöm, nem tudom mi lett ezzel :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #55 Dátum: 2010. Június 16. - 11:53:29 »
Lehet, hogy Japánból (Kyoto) lassabban jön a szokásos tengerentúli 5-10 napnál?  :-\ 11 napja ütöttem le.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #56 Dátum: 2010. Június 16. - 11:58:38 »
Nem akarlak idegesíteni, de nem jön lassabban, sôt! Lehet, hogy ez most nem a sôt, hanem egyedi eset!  
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #57 Dátum: 2010. Június 17. - 12:25:29 »
Ehhez képest én tegnap este beszéltem az egyik "japáni kontakttal". Elmondása szerint a japánok igen kedvelik a zsibvásárt és a használtcikkeket is, amelyeknek az ára (minél terebélyesebb a holmi, annál inkább) kegyetlenül kedvező (az ideszállítás már más tészta -- ő a bútorokat említette, nem ritka a 150-200 éves, hibátlan állapotú lakberendezési tárgy kb. IKEA árban).
Namost. A részletekről még majd tájékoztatom, ehhez azonban a ti segítségetekre is szükségem van (fonti, mint a fórum abszolút értelemben vett doajenje, és úgyis, mint a japán kések itteni legnagyobb ismerője, rád számítok elsősorban).

Ami kell:
-- késtípusok (már ha van ennek így értelme, arra gondolok, hogy lehetnek "stílusok", jellemző méretarányok stb.)
-- gyártók, gyártó régiók, mesterek,
-- alapanyagok,
-- esetleg kor.

Ezen kellene elindulni, olyan támpont szerint, hogy mit érdemes kint keresni/kerestetni és milyen áron.


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #58 Dátum: 2010. Június 19. - 17:17:39 »
Nagy érdeklődésemben szinte minden fellelhető japán borotvás topicot elolvastam amit találtam, ez alapján írom le hogy szerintem mit érdemes keresni :)

Borotvából náluk gagyit tudtommal nemigen találsz, márkából ami még ma is kapható az a Tosuke és az Iwasaki, de nem valószínű hogy a bolhapiacon lenne olcsó belőle. De hátha. Amit érdemes nézni hogy a penge mennyire sérült, mennyire kopott, ha van baja akkor könnyen orvosolható-e. Pl. rozsdás, de láthatóan csak felületes és egy kis papír megoldja a dolgot. Az állapota alapján szerintem olyan 10-15 ezer a max amit érdemes adni egy piacos késért. Pl. egy nagyon jó állapotban lévő Iwasaki vagy Tosuke lehet megér többet is, ha találna. De én úgy gondolom hogy kicsit leharcoltabb, de jó állapotúakat 5 ezer forintnak megfelelő pénzért lehet találni, vagy kevesebbért is. Annyiért én is vevő lennék legalább egyre :) eBay-en 5-10 ezer körül mennek el egész jó állapotban lévő kések, bolhapiacon lehet 2-3 ezerért utánadvágják...

Amit még szerintem érdemes nézni az japán fenőkő, arra is vevő lennék ha esetleg több is összejönne :D Ezek közül ha akármelyik benne van a kő nevében, az már jó: nakayama, maruichi, maruka, asagi, honyama, vagy akármilyen kő, aminek látszik hogy szép egyenletes szemcsékből áll és finom a felülete. Ezek egy része vagyonokat ér, nem valószínű hogy az ismerősöd akár csak 1-et is talál értelmes emberi áron. Olyan 2-500 dollárnál kezdődnek a jók, és a csillagos égnél érnek véget. De csodák mindig vannak, ki tudja :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #59 Dátum: 2010. Június 19. - 18:03:43 »
Hát Sanyi nem tudom, te milyen árakat láttál, de ha a jó állapotú Tosuket 150-200, Iwasakit 250 dollár körül kapsz az viszonylag jó vételnek számít, ha sikerül a licitet megnyerned.  ;) Persze szerencsével nagyon jó állapotú "no name" japán kést is ki lehet fogni 80-100 dollárért. Mindenesetre az 5-10 ezer körüli (Ft) kések is előfordulhatnak, de azok használati és esztétikai értéke már ránézésre is visszariasztóan hat még a nem hozzáértőkre is. A tokiói bolhapiaci árakat sajnos nem ismerem, de azt már hallottam, hogy jó minőségűnek tűnő hamisítványok is vannak forgalomban.  :borosta:
Ezek a japán kések általában svéd acélból készülnek, a Tamahagane acélból készült - mely az ősi japán kardoknak is az alapanyaga - ritka és ha előfordul, elég borsos áron lehet hozzájutni. (500-1000 dollár körül.)
Kor? Ez nehéz kérdés. Az én "Harima fuji"-m a papírjai alapján a Japán Birodalomból származik, tehát a 1945 előttről és csaknem Iwasaki minőségű. A ma forgalomba kerülő Tosukek és Iwasakik többsége viszonylag új.
A Tosuke méretekről:
1. Small: 140 mm teljes hossz; 45 mm vágóél
2. Medium: 155 mm teljes hossz; 47 mm vágóél
3. Large: 165 mm teljes hossz; 50 mm vágóél
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 19. - 18:40:22 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici