Szerző Téma: Boltok, webshopok  (Megtekintve 312546 alkalommal)

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1770 Dátum: 2017. Június 17. - 14:31:49 »
Sajnos teljesen igazad lehet. Én is mostanság jártam pórul, nevezetesen megrendeltem a Rockwell Gunmetal változatát, majd megjött a csomagban a Crome változat... És ez nem olcsó kategória. Egyébként hibátlan, szuper vele a borotválkozás csak nem azt kaptam a pénzemért amit rendeltem. Ha egy új autót rendel vki fehér színben és feketét szállítanak akkor mi történik? Csak költői volt a kérdés...

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1771 Dátum: 2017. Június 17. - 14:56:01 »
Ilyenkor pl. írni kell az eladónak, hogy nem azt kaptad, amit kértél. Megbeszélitek és (valszeg) lesz megoldás. Én a G&C-től vettem egy Vie-Long 12750-et és egy 12705 volt a csomagban - elnézte a csomagolós kolléga. Jeleztem és szó nélkül küldték a rendelt terméket is.
Én minden esetben megreklamálom a (minőségileg) nem megfelelő terméket. A pénzem nem törött, nem rozsdás, esztétikai hibáktól is mentes, tehát elvárás, hogy amit kapok érte, az szintén legyen "tökéletes".

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1772 Dátum: 2017. Június 17. - 15:31:28 »
Hű, ez roppant kínos szituáció, hiszen aligha bosszúságot akartál okozni a kollégáknak... Együtt is érzek, de gratulálok a meggyőző képességeidhez! Nem semmi :-) Egyébként egy gondosan, tökéletesre borotvált arc a legjobb érv ;-)

Nem szeretném azt mondani, hogy a fogyasztó ne éljen szavatossági igénnyel, mert nem alaptalanok a leírtak szerint - de körülnézni, informálódni nem bűn, ahogy vétel előtt megtekinteni az árut sem az, már ahol erre lehetőség van.
A Lordok esetében is azért pár száz forintos műanyagoktól, istentudja milyen ötvözetektől mit lehet várni? Itt a fórumon is sokan írtuk a Fatipekről, hogy bizony, a hírük megérdemelt: foltosak, elnagyoltak, csálén fognak be.
(S az EJ-kről is sok helyen írják a neten, hogy tökéletes kivitelezésűek.)

Szóval azért mindenkinek van igazsága is, meg egy kis felelőssége is. Caveat emptor.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1773 Dátum: 2017. Június 17. - 16:58:53 »
Csodálkozom, hogy valaki kiad pénzt lord borotváért... Erősen komprommisszumos készülék, csúnya, sorjás, bóvli anyagok. Persze meg lehet vele borotválkozni, ami sokaknál pozitív élmény. De most komolyan! Ennyi pénzért ki mit vár? Pirított hógolyót?! Ennél rosszabb beugróborotvát a DE-k világába elképzelni nem tudok.
Lord védelmében mondom, hogy nagyon jó és egyenletes minőségű pengéket gyárt!

Na a Merkur már jó borotvákat gyárt, de ami megfordult a kezeim között, azok tele voltak apróbb felületkezelési hibával. Ennyi pénzért ez baj, ám tényleg jók.

A Mühle, EJ borotvák így is úgy is hibátlanok. Érthetetlen hogyan olcsóbbak sokkal a Merkurnál.

Fatip, nemár!  :fetreng:
Hányszor le lett írva, hogy csálén áll benne a penge, és ahhoz képest az ára  :fetreng:
Ennyi pénzért nem legót/kirakósjátékot kéne adni. Ez sem jó belépő.  :-\

Azért remélem nem ment el a kedvük örökre a DE-ktől!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1774 Dátum: 2017. Június 17. - 17:18:10 »
Kezdőknek egy jó vintage angol Tech! Itt is mindig van az Elad-ban. Nem agresszív, tehát akkor sem csalódás, amikor a delikvens még nem tud borotválkozni és nem ismeri az apróbb fortélyokat, pl. pengeigazítás. Tudom, h nem új, nem csicsa, nem is párszáz forint, de bőven ver mindenféle Lordokat egy kezdő számára. Én már nem vennék ilyet, de egy kezdőnek ez bombabiztos.

Szerintem.
 :hat:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1775 Dátum: 2017. Június 17. - 17:46:28 »
Kezdőknek egy jó vintage angol Tech! Itt is mindig van az Elad-ban. Nem agresszív, tehát akkor sem csalódás, amikor a delikvens még nem tud borotválkozni és nem ismeri az apróbb fortélyokat, pl. pengeigazítás. Tudom, h nem új, nem csicsa, nem is párszáz forint, de bőven ver mindenféle Lordokat egy kezdő számára. Én már nem vennék ilyet, de egy kezdőnek ez bombabiztos.

Szerintem.
 :hat:

 :+1:



Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1776 Dátum: 2017. Június 17. - 18:59:51 »
Off:
Nekem semmi bajom a Fatip Piccolo-val. Fel voltam készülve, hogy pengét kell igazgatni, sorjás, ronda, stb... de 15 EUR-t rászántam. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de teljesen rendben van. A penge is jól áll benne. Csak abban okozott csalódást, hogy a mindenki szerint hiperagresszív vadállat teljesen kezelhető. Egyáltalán nem durva.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1777 Dátum: 2017. Június 17. - 19:13:42 »
Nos,mindezek ellenére egyáltalán nem ment el a kollégák kedve a DE-s borotválkozástól.. :bor:
Csak borzasztóan rosszul esett egyik-másiknak(főleg Fatip-Merkur)hogy gyakorlatilag a borotvák közép kategóriájában levő vadíúj cuccokkal így mellényúltak!
Mert ez már nem csak elvi kérdés...Pl,hogy ezeket a termékeket milyen MEO-sok ellenőrzik...
Mert ezek mind,egytől-egyik kőkemény gyártási hibák!! Mikor elkészül egy termék,elég lenne ha a csomagolás előtt csak vizuálisan ellenőriznék normálisan,és az általam jelzett hibák mind ki is derülnének! Megjegyzem,tuti hogy ki is derülnek,de tesznek rá magasról,mert úgy vannak vele,"egy kancsó víz úgyis eloszlik ha tóba öntjük"!!
Nem tudom,de régen nem volt jellemző ez az iszonyat minőségbeli romlás,most nem épp csak a borotvákra gondolok!
Ma már szinte akármit vesz az ember,legyen az bármilyen árkategória,összeszorult gyomorral kell hazavinnie a terméket,hogy "na majd otthon használat közben kiderül hogy milyen is  a cucc"? Mindazok ellenére hogy vizuálisan ellenőrizte a terméket...Komolyan mondom,katasztrófa....
Saját példák:Telefonomat pl.kétszer vittem vissza cserélni,mire a harmadik jó lett!
-autóalkatrész dettó,cikkszám alapján mintadarab bevitele után sem azt hozzák amit kér az ember!
Aztán ha meg neten rendel az ember,akkor meg jön a herce-hurca,csomag vissza cseredarab vajon jó lesz-e??Ha nem,akkor újabb kört fut az ember....
Régen meg tényleg bementél a sarki Áfész boltba,megvetted a Gillette Slim Twistet,aztán használtad 20-30 évig,mert jééé,érdekes módon bármelyiket vetted le a polcról,minden darab jó volt!
Na mindegy....
Elkezdék a kollégák rendbe szedni a dolgokat,tehát folymatban vannak a cserékkel kapcsolatos üzenetváltások,meg hasonlók...bár van aki egyszerűen csak a pénzét kéri vissza,meg is értem...
Addig is szétdobáltam közöttük,a repertoáromból Lord Smartot,Slim Twistet,Astra 901-et..amíg nem rendeződnek a dolgaik :hat:
Mert erre felénk a délkeleti régióban egyszerűen nem tudod azt megcsinálni,mint Pesten,hogy besétálsz az üzletbe,kezedbe veszed a borotvát,megnézed-jól"összefogdosod" ;D aztán ha leellenőrizted és megtetszik,megveszed.Mivel erre a Lordon kívül,más új borotvát nem kapsz!! Ja kivéve a hétvégi mozgó vásárosok által árult Super Speed koppincsot,amitől még az életkedve is elmegy az embernek :crazy:

Ja igen,még a Fatipról akartam írni,nos amit észrevettem nála,a fedlapon nem egy síkba tették a középső menetes,illetve a két szélső tüskét,tehát a pengét elhúzza egyik irányba állandóan,mivel az alaplapon elég nagy lyukak vannak,ezt valamennyire lehet kompenzálni a fedlap mozgatásával,de közel sem tökéletes.Ilyennel még nem is találkoztam... A kolléga meg nem slant készüléket akart,úgy vettem ki a szavaiból.. :futyul:
Szóval nem semmi,hogy összesen 10db készülékből(benne van az 5db L111),3db volt hibátlan(2db L111+EJ89)
Agyam eldobom egy ilyen arány láttán!!! :crazy:






Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1778 Dátum: 2017. Június 17. - 19:29:14 »
Off:
Nekem semmi bajom a Fatip Piccolo-val. Fel voltam készülve, hogy pengét kell igazgatni, sorjás, ronda, stb... de 15 EUR-t rászántam. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de teljesen rendben van. A penge is jól áll benne. Csak abban okozott csalódást, hogy a mindenki szerint hiperagresszív vadállat teljesen kezelhető. Egyáltalán nem durva.

Off:
Hát igen,nekem a Fatip Gentile van(Narakh kolléga jóvoltából),de nekem sincs semmi bajom vele,tökéletes kis készülék,nagyon szeretem..
A kollégák jóhiszeműen az én birtokomban levő borotvákból indultak ki,mikor rendeltek..

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1779 Dátum: 2017. Június 17. - 20:35:54 »
Régen meg tényleg bementél a sarki Áfész boltba,megvetted a Gillette Slim Twistet,aztán használtad 20-30 évig,mert jééé,érdekes módon bármelyiket vetted le a polcról,minden darab jó volt!

Ez az egyik szívfájdalmam, mióta elkezdtem a normális borotválkozást, hogy ha valaki netán elhatározza, hogy átáll a patronos borotválkozásról, nincs amivel elinduljon a műanyag Wilkinosnon kívül, ami meg akármennyire jól működik, nem egy esztétikus darab, szerintem.

Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1780 Dátum: 2017. Június 17. - 21:11:15 »
Teljesen egyetértek veled! Egyszerűen a hazai bolti kínálatból eltűntek a DE borotvák,főleg vidéken!Aki újat akar,nem nagy összegért(mert azért nem mindenki fogja megvenni kezdésnek 10e-ért mondjuk az EJ-t,meg is értem)annak marad a fekete műanyag Wilki,meg a Lord,de a Lord is lekorlátozza az üzletekben kapható típusokat,L111,Smart,LP1823, ezeken kívül nem kapsz mást.A L5-L6,vagyis a "full fém"készülékeit,már a shopból kell rendelned....
Aki meg mondjuk,bármilyen okból nem akar,vagy nem tud neten rendelni annak meg kell elégednie ezzel a felhozatallal...vagy maradnak a bolhapiacok használt "olyan-amilyen"készülékei!
Pl.egyszer szemtanúja voltam egy szitunak:Egy vegyesboltba a bácsi szorongatja a vagy 30-40éves Solunáját,hogy ő szeretne egy újat,mert már elkopott a menet rajta,mire az eladó mosolyogva közölte vele,hogy ő azt sem tudja mi az.Persze hogy nem,mert az eladó még tervbe sem volt véve a szüleinél,mikor az öreg már javában karistolta az arcát :borotva:
Persze ez nyílván egyedi,vagy elég ritka eset,de ilyen is megtörténhet.....


Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1781 Dátum: 2017. Június 17. - 22:06:20 »
Fura. 10-20 ezerért bontatlan Gillette Superspeedet, Rocketet, Paratot neadj használt, de patent 460-as Single ringet lehet venni az Ebayen.
Kis szerencsével durvább dolgokat is. Sok szerencsével itthon ugyanezt, olcsóbban.

Üdv

Á

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1782 Dátum: 2017. Június 17. - 22:09:59 »
Fura. 10-20 ezerért bontatlan Gillette Superspeedet, Rocketet, Paratot neadj használt, de patent 460-as Single ringet lehet venni az Ebayen.
Kis szerencsével durvább dolgokat is. Sok szerencsével itthon ugyanezt, olcsóbban.

Üdv

Á

Igen-igen,tudom énis hogy miket lehet kapni mennyiért,de én arra akartam rámutatni,hogy pont a net kizárásával és új készükeket figyelembe véve milyen szegényes a hazai választék :-[
Illetve hogy sokan biztos nem 10-20ezres kategóriában gondolkoznak kezdőként....

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1783 Dátum: 2017. Június 17. - 23:18:10 »
Nem erre a részre gondoltam, hanem az újonnan kapható közepes árfekvésű tragédiákra.

Üdv

Á

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1784 Dátum: 2017. Június 18. - 05:37:48 »
Majd lassan rájönnek a kínai illatszeresek, hogy érdemes pár darab MingShi-t tartani a pult környékén, mert más alternatívát nem látok.
Pedig kék Gillette pengét is lehet kapni a DM-ben. Pedig nem hiszem, hogy egy pár Gillette 7 O'Clock Sterling nem férne el a polcon.
Nálunk az OneEuro-ban is mindig elfogynak a Lordok.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici