Szerző Téma: Salmo  (Megtekintve 6110 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Salmo
« Dátum: 2010. Július 19. - 14:43:07 »
.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Salmo
« Válasz #1 Dátum: 2010. Július 19. - 16:39:05 »
Először is köszönöm Fonti  ;)



Salmo



 
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Salmo
« Válasz #2 Dátum: 2010. Július 23. - 10:35:47 »
Nem is tudtam,h a Wizamet ilyen menő cég volt,h állítható DE-t is gyártott... :)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Salmo
« Válasz #3 Dátum: 2010. Július 23. - 11:08:48 »


Hogy menő cég volt-e azt nem tudom, de mielőtt befalta a Gillette -a lengyel módszerváltás idején - elég sok borotvát gyártottak.

A W 11-t apósomtól kaptam -áldassék a neve - és egy nagyon jó DE. Egy pici hátránya van, hogy az állítást
csak fellazított pengénél tudod elvégezni. Egyébként jó fogása, kellemes súlya van, és a featherrel ez sem hibázik  ;)


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Salmo
« Válasz #4 Dátum: 2010. Július 24. - 22:05:26 »


Egyenlőre ide rakom a két kedvencem, mert gyűjteményről még nem beszélhetünk...












Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Salmo
« Válasz #5 Dátum: 2010. Július 24. - 22:37:47 »
Hujj, az a Monopol is naggggyon szép! (Nem is beszélve az alatta lévő Omegáról... ;D)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Salmo
« Válasz #6 Dátum: 2010. Július 24. - 22:51:52 »
Salmo, nagyon jó vétel volt mindkét kedvenced! A könnyed Stehlot jól kiegészíti a minigyűjteményedben a Monopol. Volt szerencsém mindkettőt nekem is kézbe venni és a Monopolt fantasztikusan jó késnek tartom! Gratula hozzájuk!  :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Salmo
« Válasz #7 Dátum: 2010. Július 24. - 23:02:13 »
A Monopol túloldalán ott a törpicsek?   :)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Salmo
« Válasz #8 Dátum: 2010. Július 24. - 23:03:45 »


No meg egy életkép a polcomról...   ;D







A borotva kések a nem látható első traktusban vannak, a T&H minta csomag kellemes anyagú táskájába csomagolva........kicsit mostohán

A DE borotváim tárolására egy a fejüknél fogva függesztett, fából készített tartó lebeg a szemem előtt, mint elkészítendő feladat.

A kések tárolására pedig Fonti adott egy remek ötletet - amolyan falra szerelt filc alapú fadoboz, kis akasztókkal - amit szintén home made terveznék megvalósítani

Salmo

"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Salmo
« Válasz #9 Dátum: 2010. Július 24. - 23:06:53 »
A Monopol túloldalán ott a törpicsek?   :)

Nem nincs törpe   ??? ( sajnos) csak a gyártó beütője : Friedrich Baurmann&Söhne Solingen


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Salmo
« Válasz #10 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 10:08:21 »

Egy kedves erdélyi ismerőstől kaptam egy marék borotvakést. Kettő olyan, amit érdemes megosztani  a közzel...   ;)


Egy "ikres" kés, aminek az érdekessége az, hogy ilyen wedge közeli profil ritkábban érhető tetten solingenben:









Aztán egy másik klasszikus Fritz Bracht-éktól :












Átesnek majd egy kis felújításon aztán remélem a jövő hónapban már ki is tudom próbálni


Reofil
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 18. - 10:16:24 írta Salmo »
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Salmo
« Válasz #11 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 10:33:28 »
Nagyon szép mindkettő! :) Miután kipolíroztad mindkettőt, élezésnél a Henckels pengehátára tegyél vagy 2-3 réteg szigszalagot élezésnél, és akkor szép pici élszalagja lesz. Én inkább 3-at tennék mondjuk, az a biztos :) Utána már csak az egyenletes élezésre figyelj, mert középen jobban koptatták min a hegyénél és a sarkánál. Ha véletlen felém jársz velük valamikor, szivesen segítek rendberakni őket ha kell.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Salmo
« Válasz #12 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 18:09:24 »


Egy újabb nekem tettsző borotvakés, egy solongeni klasszikustól. Ern mester Es-Ex sorozatának egy 11/16-os változata. Sajnos a német kolléga beáldozta a penge felíratot, így az már csak nyomokban látszik. Ráengedtem a pasztás canvasokra és a hajszál teszt alapján izgalmas kilátásoknak tekintünk elébe...

 ( egy érdekes 8/8-os darabról pedig később teszek fel képet, mert jövő héten leviszem Kálmám Bátyámhoz regrindelésre... ;D )










Ha majd egyszer nagy leszek nekem is biztos is lesz gyüjteményem ( meg hozzá való gyüjteményi topikom is....) bi-bi
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Salmo
« Válasz #13 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 18:36:58 »
Épp azt akartam írni, hogy ez már szerintem gyűjtemény, és aztán látom, hogy Fonti is így gondolja.  :borz2:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Salmo
« Válasz #14 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 18:50:32 »
Ha majd egyszer nagy leszek nekem is biztos is lesz gyüjteményem ( meg hozzá való gyüjteményi topikom is....) bi-bi

Lett biz!  ;) ...pakolhatod a cókmókot!  :D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici