Szerző Téma: Sanyi cuccai  (Megtekintve 92207 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #45 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 19:15:22 »
Beütő:  :borz2: :borz2: :borz2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #46 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 19:22:58 »


Csináltam róla egy szupermakrót is, a porszemeket nem kell nézni  ;D

Ez a beütő már nagyon szép, ez a présnek köszönhető amivel besegített Lovász éltárs. A két japán típusú késen még kézzel van benne a beütő, azokon látszódik hogy sokkal sekélyebb, bár szerencsére azokon se csúnya.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #47 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 19:24:42 »
Hajrá Sanyi! Előre! :fetreng: :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #48 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 19:34:16 »
A beütő király. A szerkezet király. Nagyon szép.  :borz2:

Csak az a hegy életveszélyes szerintem. Kap hozzá érszorító készletet is?  :crazy:
Én tuti nem merném használni.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #49 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 19:44:23 »
Kemény csávó, ő akarta ilyenre  ;D Nem véletlen lett ekkora a penge, a 8/8 volt megadva minimumként.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #50 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 20:18:38 »
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #51 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 20:30:35 »
Sanyi, az jutott még eszembe, hogy "Made in Hungary" vagy "Debrecen, Magyarország" beütőn nem gondolkodsz a másik oldalon? Odabaszna...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #52 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 20:38:53 »
Sanyi, az jutott még eszembe, hogy "Made in Hungary" vagy "Debrecen, Magyarország" beütőn nem gondolkodsz a másik oldalon? Odabaszna...

A beütő ilyennel macerás, mert nehéz szépen beütni hosszú feliratokat, de egy stencilen gondolkoztam már. Valami olyasmit akarok majd hogy a felső sorban lenne Jenes Sándor, alul meg Made in Hungary, Debrecen. Vagy van még agyban pár variáció, majd ha utánajártam ki csinálná meg nekem a savazós stencilt értelmes áron, akkor összeállítok párat kinyomtatva, és megnézem melyik szimpatikusabb. Egyelőre marad a sima beütő, amíg nincs más, de később is valszeg megmarad, csak kiegészül savazással amelyik pengére ráfér, és nem néz ki tolakodóan.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #53 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 21:00:00 »
Csatlakozom a lelkendezők csoportjához! :D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #54 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 21:18:59 »
 :boldog: Szembe forgó szalagcsiszolóval köszörülted a holkert?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #55 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 21:24:23 »
:boldog: Szembe forgó szalagcsiszolóval köszörülted a holkert?

Ezt pont nem. Még úgy van megcsinálva a gépem hogy a 200-as korong elfele forog, a 150-es meg felém. Ez a borotva az előbbin lett csinálva, a jövőben ami 4-et fel fogok tenni azok mind 150-esen készültek, az felém forog. Még szoknom kell a dolgokat meg kísérletezgetni, egyelőre jobban esik kézre ha tőlem elfele forog mint fordítva.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #56 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 21:38:23 »
Kemény csávó, ő akarta ilyenre  ;D Nem véletlen lett ekkora a penge, a 8/8 volt megadva minimumként.

Hja kérem így már érthető. Ahogy a tisztelt megrendelő óhajtja... :borz2:

És persze arcal a pénztár felé.  :crazy:

Na a summázata a véleményemnek:
A kés szép, a hegyecske nekem életveszedelmesnek tűnik, még kerekítve is. A kidolgozás szerintem rendben van, bár a forma egy picit "futurisztikus", illetve biztos van rá jobb szó, csak nem jut az eszembe. Ha könnyű volt éllezni, akkor meg egyenesen remek. De ezzel A késsel kicsit úgy vagyok most, mint az egyszeri ember a zsiráffal, szép-szép, de otthonra nem kéne.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #57 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 21:39:04 »
Csatlakozom a lelkendezők csoportjához! :D

+1, nagyon szép munka.  :sör:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #58 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 22:09:20 »
Hja kérem így már érthető. Ahogy a tisztelt megrendelő óhajtja... :borz2:

És persze arcal a pénztár felé.  :crazy:

Na a summázata a véleményemnek:
A kés szép, a hegyecske nekem életveszedelmesnek tűnik, még kerekítve is. A kidolgozás szerintem rendben van, bár a forma egy picit "futurisztikus", illetve biztos van rá jobb szó, csak nem jut az eszembe. Ha könnyű volt éllezni, akkor meg egyenesen remek. De ezzel A késsel kicsit úgy vagyok most, mint az egyszeri ember a zsiráffal, szép-szép, de otthonra nem kéne.

Az utolsó mondattal én is így vagyok, magamnak nem is csinálnék ilyet. Feldobta az ötletet hogy mi lenne ha csinálnék neki valami ilyesmit, nekem meg a terv amit küldött megmozgatta a fantáziámat , így rábólintottam. A holkert nagyon vékonyra húztam, kicsit tán túlzottan is, néhol nincs fele akkora élszalag rajta mint a solingeni full hollow borotvákon. Borotválkozni is olyan érzés vele amúgy, mintha valami full hollow lenne. Így a kemény acél ellenére is nagyon könnyen ment az élezése, a következőkön ennyire nem fogom levékonyítani :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Sanyi cuccai
« Válasz #59 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 22:31:44 »
Sanyi,
a tükörpolírt nem adják vissza a képek, de így néz ki igazán jól szerintem. A hegye ijesztő, de jól áll a késnek. A beütő nagyon az ízlésem szerinti. A kevesebb, több elve valósult meg. Ebből a típusból egy 7/8-os is tekintélyt parancsoló példány lenne, nekem elég is lenne. Talán. :)
Gratulálok!  :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici