Szerző Téma: Above the Tie  (Megtekintve 4976 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Above the Tie
« Dátum: 2014. Január 01. - 16:04:35 »
Minden, amit az amerikai gyártó termékeiről tudni lehet. Weboldal: http://www.abovethetie.com/

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Above the Tie
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 01. - 20:46:48 »
 
Az Above the Tie egy kozelmultban alakult ceg Tennessee-bol. Stan Hickham csaladi vallalkozasa vintage borotvak felujitasaval kezdte, melyeket 2011 elejen kezdett el arulni a weboldalan keresztul. Ez kesobb kiegeszult mas cegek termekeivel, szappanokkal,  pamacsokkal majd hamarosan a sajat tervezesu borotvaival. 2012 szeptembereben kerultek ki az elso prototipusok tesztre. Akkor meg titan neven futott a markolat miatt , majd kesobb jott az  Atlas,  a Titan pedig a Kronosra cserelodott le (csak a nev minden mas azonos) elobbi 56g , 7.6 cm,
utobbi 71g ,kozel 9cm hosszusagu. 3 kulonbozo vastagsagu fejjel vasarolhatoak H R M variaciokkal .Sot azokon belul is 1-es szamjelzesu CC (closed comb) vagy 2-es OC (open comb) tipusok vannak.
A borotvak 3 reszesek , nyelek, fejlapok azonosak es az alaplapok cserelhetoek tetszes szerint. Ezeknel a borotvaknal totalisan ervenyesul a zero tolerancia , minden alaplapon van ket kis pocok ami pontosan illeszkedik a fejreszbe es zarja a penget. A befejezes szaten-matt,  allitolag urtechnologiaban jaratos anyag felhasznalasaval. Egyebkent az ATT-k 303-as acelblokkokbol keszulnek a gyakori 316-os helyett. Az eljaras technikai reszehez nem ertek akit erdekel rakereshet a kulonbsegekre.  Sulyelosztas szinten idealis , nincs igazan szukseg kiserletezgetesi stadiumokra, a szog naturalis DE borotvaknal megszokott. Es akkor a prezentacio.

Ami a Feather-nel egy csinos fadobozos csomagolas volt ,az az Above the Tie-nal egy pici papirdoboz. A 7db-os szett ebbe lett belepreselve, ami mar ranezesre sem lehetett egyszeru feladat, a doboz mereteit tekintve. Prezentacio, 1/10.
A hab a tortan, hogy ez a doboz meg bele lett nyomva egy laposabb dobozos fedexbe , szoval az az 1 is eros tulzas ez esetben. Gondolom ha csak egy borotvat rendeltem volna is ugyanezt a dobozt kapja, tehat egy ilyen aru szettnel ez szamomra elfogadhatatlan.


A dobozban 2 markolat, 3 alaplap , es 2 zarolap teszi ki a 7 darabos szettet. Alaposan megvizsgalva oket, a kidolgozas tokeletes mestermunka .Ha nem volna egy Pilsem nem is tudnam ,hogy egy borotva ilyen esztetikai elmenyt nyujthat. Rogvest feledtetve is a hanyag csomagolast. 2.benyomas esztetikailag 10/10



En ket zart verziot R1 es M1 illetve egy OC-t M2 rendeltem. Ez utobbi nem nyerte el eddig a tetszesemet de majd baratkozunk meg egymassal. Pont azt  a simasagot nem ereztem amit beszamolok alapjan vartam tole. Valamint agresszivabbnak ereztem minden mas borotvamnal.  1.hasznalat M2  3/10



 Az M1 bevaltotta a hozza fuzott remenyeket , effektiv de nem agressziv egy ujabb borotva amihez akar minden nap nyulhatok. Nalam ez az idealis. Tobbet tud e mint egy Merkur 34c vagy a Weber? Azt hiszem hasonlo , talan a sulyabol adodoan kicsit alaposabb mint a masik 2 , de ez biztosan kompenzalhato kis rafigyelessel, technikaval. Mindenesetre esztetikailag egy mas kategoria, nem vitas.     1.hasznalat M1 9/10



Az R1 pozitiv meglepetes szamomra, azt hiszem ez a leghatekonyabb borotva  amihez eddig szerencsem volt.
Ertem ezalatt, hogy kicsit lelassitva , ket korben el lehet vele erni azt amihez nekem egyebkent 3 kell. Sokan a 2013-as R41-hez hasonlitjak masoknal fatip, joris kategoria (ezeket csak hallomasbol ismerem) de engem az  Ikon Slantre emlekeztet ( a hatekonysagot ertve ezalatt). A H-s verziokra ,amelyet a 2011-es R41-hez hasonlitanak leginkabb, nem is vagyok kivancsi. Azt hiszem jol dontottem a szelektalasnal, a csere lehetosege fennall de nem lesz ra szuksegem.
 A ket markolat kozul a hosszabb , nehezebb Kronos jon be, az Atlas mellett a mintazata szol de tul rovidnek talalom. Mindennapokra azt hiszem az M1, de egy tobbnapos borostanak biztosan az R1-el mennek neki. Szamomra pozitivum hogy az altalam kedvelt Personna Red ezekben is jol mukodott.



Az ara 399$ , 2 komplett borotvaert meg egy extra alaplapert. Elegedetlenseg eseten visszakuldheto, minden tartozek cserelheto.

meg par kep,






Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Above the Tie
« Válasz #2 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 15:02:29 »
Kis frissites ATT temaban. A Kronos - Atlas 3OC es 3CC kombo utan elkeszult a Colossus nyel, allvany,  1 narancsos szappan a Razorock segitsegevel, utazo tok, illetve hamarosan jon a slant is aminek egyenlore egy aluminium protipusa a kepen. Ja es a borotvakat is szep diszdobozban postazzak mar egy ideje. A kepeket elnezve minoseg tovabbra is 10/10.






Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Above the Tie
« Válasz #3 Dátum: 2014. November 01. - 21:10:56 »

 Idokozben a borotvatarto kapott egy kicsi lyukat az aljan kozkivanatra , illetve elkeszult a slant.


Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Above the Tie
« Válasz #4 Dátum: 2014. November 01. - 23:47:05 »
Ez az utazó készlet, meg az állvány nagyon tetszik! Minőséget áraszt magából. :2thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici