Szerző Téma: Fatip  (Megtekintve 60742 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #90 Dátum: 2017. Április 20. - 15:32:22 »
Nem vettem annak  ;D Én sem bántásból kezdtem el emlegetni a karcos kivitelezést.  :sör:

Nekem tetszik, hogy nem akar többnek látszani, mint ami. Abban meg remélhetőleg jó lesz.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Fatip
« Válasz #91 Dátum: 2017. Április 20. - 15:56:13 »
A Gillette Platinum szerintem nem a legjobb penge, nehogy a végén amiatt szidd a borotvát. :)
Ó. Gondoltam, csak nem passzol össze az R89-es fejjel. Észszerűbb volna az R41-hez is folyvást ajánlott harapósabb pengék - tipikusan zöld Astra, Feather - közül válogatni?
Úgy gondolom, igen. Főleg, hogy szerintem a harapósabb borotvák érzékenyebbek a pengére, jobban szeretik a vékonyabb, élesebb fajtákat.
(szerintem)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #92 Dátum: 2017. Április 21. - 11:36:06 »
Ez egy jó borotva, elégedett vagyok vele. Értekezést vagy szépirodalmi véleményt nem hiszem, hogy sikerítek.

Amikor bő fél éve kinyitottam egy Edwin Jagger dobozát, először az tűnt fel, hogy az eszköz nehéz - az előtte használt eldobhatókhoz, illetve egy örökölt alumínium nyeles, műanyag-spiáter fejű noname készülékhez, pláne az életem első, kétes sikerességű borotválkozásaihoz használt Solunához képest. Másodjára meg az, hogy igen szép, kicsit talán túlságosan is. Aztán ajándék Feather csomag, prospektus, termékazonosító és -regisztrációs felhívás... én csak egy borotvát akartam venni, nem akartam a lelkem eladni senkinek!
A Fatip prezentációja ehhez képest szerényebb volt. A doboz szép, nekem kifejezetten retro design - odabent egy nájlonba tett borotva várt és semmi több. Nehéznek nehéz, sőt nehezebbnek tűnik az EJ-nél - holott a B&B szerint 4 grammal az EJ nehezebb. Talán a kisebb méret téveszt meg. A megmunkáltsága jeleit már számbavettem, nem akarom ismételni magam: minden bizonnyal valóban nincs két, szabad szemre egyforma Piccolo.

A tanácsot megfogadva zöld Astra került bele, alá meg Cinke-szappan. Az első WTG húzás közben kiváló visszajelzéseket adott, pattogott a borosta, a húzás után pedig feltűnt, hogy meglehetősen hatékonyan dolgozik. Rutinosabban, pontosabb szöget tartva talán lehetséges, hogy egy sietős borotválkozást egy körből meg lehet úszni.
A borotválkozást folytatva a hatékonyságából nem vesztett, lelkesen eszi a szőrzetet. Az OC kialakítás taktilis érzete kicsit bizarr volt a szájam környékén. A párhuzamosan sorakozó, érezhető szélességű fésűfogak tapintása a borotva húzása közben mintha gördülést jelzett volna az agyamnak. Bizarr.
Orr alatt furcsamód nehézkesebb volt az EJ-hez képest, valahogy nem találtam a jó szöget vagy irányt. El is szenvedtem egy pontvérzést és egy mikroszkopikus vágást. Furcsa, hogy egyáltalán nem éreztem őket, hanem a habon látszott meg, hogy történt valami. Alattomos tulajdonságnak tűnik, lehet, hogy kezdő vagy hebehurgya használókkal durván elbánhat.
Nyakon és áll alatt, ahol mint mindenki, én is úgy érzem, hogy különösen megvert a sors, elég jó, habár nem briliáns hatékonysággal működött.

Óvatos voltam vele, mert a zöld Astrák első egy-két használatakor ért már kellemetlen meglepetés az EJ-vel, karcosnak és ellenségesnek is tudták mutatni magukat. Ez most elmaradt - úgy tűnik, hosszabb pórázra engedve meghálálja a belé vetett bizalmat.

A timsó nem csípett különösebben, sőt mintha szordínó került volna rá. A megosztó illatúnak mondott Grey Flannel splash kifejezetten selymes élmény volt utána.
Nem tudom eldönteni, hogy BBS sikerült-e - borotválkozás után úgy éreztem, hogy nagyon is, de pár óra elteltével áll környékén mintha nem volna egyenletes az eredmény. Irritáció sehol, megnyúznom nem sikerült magam. A vérzések helye felszívódott.

Elsőre nagyon ígéretes entrée.

Tartozom a köszönettel szekelya éltársnak, hogy megszervezte és lebonyolította a beszerzést. Jó bolt volt.
 :thanks:

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Fatip
« Válasz #93 Dátum: 2017. Április 23. - 15:10:03 »
Ma megvolt a 4. hasznalat, es nem szedett szet, nem buntetett az AS sem. Jo kis bay rum nap volt, cinke szappannal es tobs as-sel.
Az R41-hez kepest az elso korok kevesbe voltak eddig hatekonyak, es asszem jobban nyomtam emiatt. Ma tudatosabban csinaltam, kevesbe bantam, hogy az elso ket kor csak csokkent a szormennyisegen, es mintha leegett arcon izzo borotvaval borotvalkoztam volna, epphogy csak hagytam futni. Pici igazitas, sima arc, kellemes aftershave erzet, kezdjuk birni egymast.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Fatip
« Válasz #94 Dátum: 2017. Április 27. - 11:33:49 »
2 napja használtam először a Piccolo-t.  Hamar megszoktam az R41 után. Viszont, apró, sárga, talán forgácsok potyogtak ki a nyélfuratból. Gyanús is volt, hogy picit szorult az elején a menet, így jól kiöblítettem. Úgy tűnik, most jó. Más is tapasztalt hasonlót?

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Fatip
« Válasz #95 Dátum: 2017. Április 27. - 13:14:27 »
Ilyet nem tapasztaltam, de az enyém egyik sarkánál lepattant kicsit a krómozás. Nem emlékszem, hogy bárminek nekiütöttem volna, és nem is látszik ütődésnyom a rézen. Használni még csak egyszer használtam, nekem még tanulnom kell a szögeket.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #96 Dátum: 2017. Április 27. - 13:24:19 »
Ugy mint bodnár, ács, kárpitosszög?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #97 Dátum: 2017. Április 28. - 06:11:42 »
Kézműves eszköz, rá van írva a dobozára. Ezek után egyre elégedettebb vagyok azzal, hogy az enyémen mindössze szerszámnyomok és némi pengebefogási határozatlanság fedezhető fel.

Viszont marha jó borotva, akárhányszor vettem eddig használatba, selymesen sima bőrt varázsolt különösebb vesződség nélkül. Nincs késztetésem a szépséges EJ-t levenni a polcról mellőle. (Igaz, még tart az újdonság varázsa - de tényleg bámulatosan hatékony, harapja a szőrt.)
A prezentáció tökéletlensége csak azt jelzi, hogy kizárólag a használhatóság lebegett az olasz mesteremberek szeme előtt a készítésük során :-D

Igaz, a figyelmetlenül odahajigált mozdulatokat ugyanolyan könnyen - de azért nem ugyanolyan mértékben - megtorolja, mint egy kés.

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Fatip
« Válasz #98 Dátum: 2017. Április 28. - 11:09:53 »
Megvizsgáltam napfényben nagyítóval a kis Fatipot, mégis fizikai behatás érte a borotvát, úgyhogy nem az olasz mesterek hibája.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #99 Dátum: 2017. Április 28. - 11:15:12 »
Túl erősen nyomtad az arcodhoz?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Fatip
« Válasz #100 Dátum: 2017. Április 28. - 12:11:39 »
Bár amiatt lett volna...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Fatip
« Válasz #101 Dátum: 2017. Május 07. - 14:31:55 »
Mivel sikerült megszereznem a Piccolomat, szombaton nyomtam egy kört. Még szokni kell, "hagyományos" fejlemezre illesztős technikát kér, és nagyon lágy volt, több erőszakot vártam.
Jó nehéz viszont. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Fatip
« Válasz #102 Dátum: 2017. Május 08. - 14:14:24 »
Nekem is volt alkalmam kipróbálni.
Az olvasottak alapján sokkal harapósabbat vártam. Nekem egyből olyan feeling volt mint egy Old Type, csak nehezebb konstrukcióban.
(Igazából megint bebizonyosodott - amit már ezen a fórumon is kezdek látni néha - , hogy valaki jól megmondja a tutit miközben minimálisak a tapasztalatai)

Hogy rézből van, az nálam pozitív tulajdonság, az viszont, hogy annyira kell igazgatnom benne a pengét, mint a kínai Yuma klónomban, az szomorú.
7 éve vettem egy olasz konyhai csapot. 2 hét után csöpögött, garanciális cserés készülékkel ugyanez volt, végül megtákoltam mert nem volt kedvem újat venni/küzdeni a forgalmazóval. Ő meg levette a palettájáról...
Úgy látszik a minőség nem változott arrafelé. Marad a sonka/szalámi/pizza front.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Fatip
« Válasz #103 Dátum: 2017. Május 08. - 14:19:39 »
Nekem is volt alkalmam kipróbálni.
Az olvasottak alapján sokkal harapósabbat vártam. Nekem egyből olyan feeling volt mint egy Old Type, csak nehezebb konstrukcióban.
(Igazából megint bebizonyosodott - amit már ezen a fórumon is kezdek látni néha - , hogy valaki jól megmondja a tutit miközben minimálisak a tapasztalatai)

Hogy rézből van, az nálam pozitív tulajdonság, az viszont, hogy annyira kell igazgatnom benne a pengét, mint a kínai Yuma klónomban, az szomorú.
7 éve vettem egy olasz konyhai csapot. 2 hét után csöpögött, garanciális cserés készülékkel ugyanez volt, végül megtákoltam mert nem volt kedvem újat venni/küzdeni a forgalmazóval. Ő meg levette a palettájáról...
Úgy látszik a minőség nem változott arrafelé. Marad a sonka/szalámi/pizza front.
Senki nem tud úgy finggal tojást festeni, mint az olaszok...  :naughty:
(Ugyanez a tapasztalatom, mint amit leírtál - a csapos sztori kivételével.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Fatip
« Válasz #104 Dátum: 2017. Május 08. - 14:23:54 »
Ami nekem még fura, hogy szélesebb a fej, gondoltam azért, hogy ne lógjon ki a penge oldalt, de néhány tized millimétert csak kilóg, szóval adtak egy pofont a sz... nak. De az is lehet hogy más fejeknél is van ez így, és ezt csak az Ikon óta figyelem kritikusabban.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici